natura Polska

Mazury albo nic

10 mazurskich miejscówek na rodzinne wakacje

Mazury albo nic

Z przyjemnością zapraszamy Was na drugą odsłonę przeglądu przygotowanego wspólnie z portalem notsofar.

Tym razem wspólnie z Beatą przeniosłyśmy się na Mazury i wyszukałyśmy dla Was TOP 10 takich miejsc, gdzie nikt na Was krzywo nie spojrzy jak Wasze dziecko głośniej zapłacze, a i wy spędzicie czas tak jak lubicie nie idąc na kompromisy. Bo tak – takich miejsc jest coraz więcej i mamy dużą przyjemność we wspólnym odkrywaniu ich dla Was.

A wakacje w tych miejscach planować i rezerwować trzeba JUŻ.

***

Warmię i Mazury uwielbiamy. Dla nas to świat w pigułce. Mamy tam blisko i jest absolutnie pięknie. Darzymy te miejsca sentymentem, ponieważ to tu każda z naszych córek, jeszcze jako niemowlę, była na swoich pierwszych wakacjach. Spały w trawie, gdy my siedząc na pomoście, delektowaliśmy się chwilową ciszą i spokojem.

Dajcie się tam zabrać. Idzie wiosna, za chwilę piękne lato. Bierzcie rowery, zaplanujcie spacery po lesie, wyprawy na zamki, policzcie bociany, delektujcie się przestrzenią, widokiem jezior i rzepakowych pól.

Warmia i Mazury mają jeszcze jedną zaletę. Powstają tu niesamowite miejsca: wyjątkowe hotele, pensjonaty i domy gościnne, bardzo przyciągające. Bo Warmia i Mazury są jak magnes. Poznacie je i będziecie wracać, ale za każdym razem będziecie zdziwieni, że jest tak pięknie. Ja za każdym razem zachwycam się na nowo widokiem żółtych pól i tafli jeziora w słońcu. Koniecznie zajrzyjcie do naszych miejsc. Są tak różnorodne, że znajdziecie tu coś dla siebie.

Plajny

To 200-letni tradycyjny dom ze skrzypiącymi, niebieskimi okiennicami, wyśmienitą kuchnią i przytulnymi pokojami. Znajome dzieciaki mówią, że to prawdziwie babskie pokoje, w delikatnych kolorach, subtelne, z pięknym widokiem za oknem, dużym terenem i placem zabaw. Weźcie przyjaciół, bo dom pomieści 12 osób. Wtedy to będą na pewno idealne wakacje.

Więcej informacji znajdziecie tu.

plajnydomplajnywidoki plajnykuchniaplajnypokoj

Hotel Krasicki

Gdy naprawdę macie dość i chcecie zapomnieć o codzienności, przenieście się do innego świata, przyjedźcie tutaj, do prawdziwego zamku, w którym można zamieszkać. Do wyboru macie część barokową lub średniowieczną, cudowną bibliotekę z pięknym księgozbiorem i obserwatorium w wieży zegarowej. Pozwólcie dzieciakom zabrać balowe suknie, korony, złote pantofelki i rycerskie zbroje – to będą prawdziwie królewskie wakacje.

Szczegóły dotyczące tego miejsca są tu.

hotelkrasickiotoczenie hotelkrasicki hotelkrasickipokoj hotelkrasickibiblioteka

Mazurski Stary Folwark

Gospodarstwo na końcu świata, gdzie jest cicho, trochę dziko, gdzie pachnie trawą, a pod okna podchodzą sarny. To taki dom jak u babci, z koronkowymi obrusami, skrzypiącą podłogą, pomieszanymi zapachami, dolatującymi z kuchni. Do tego dorzućcie coś dla ciała, czyli pyszne domowe jedzenie, wspólne skakanie na sianie lub słodkie nicnierobienie. Do tego jeszcze galopujące konie i różnorodne warsztaty. Czy można mieć lepszy plan na wakacje?

folwarkkoniefolwarkhamaki folwarkjadalnia folwark

Kwaśne Jabłko

Jeśli marzy Wam się nie robić nic albo brodzić w jednym z piękniejszych jezior czy obżerać się pysznym jedzeniem i spoglądać tylko na dzieci korzystające z przestrzeni i wolności – to Kwaśne Jabłko jest miejscem dla Was. Dorzucamy jeszcze lokalny cydr dla Was i tłoczony, zdrowy sok dla dzieciaków. Gdy lenistwo Was zmęczy, wskakujcie na rowery i ruszajcie w kulinarną trasę rowerową. Zapytajcie gospodarzy, w którą stronę jechać.

Więcej detali czeka Was po kliknięciu tu.


kwasnejablkotaras kwasnejablkopokoj kwasnejablkokwasnejablkopodworko

Mazurskie Siedlisko Kruklin

Rzadko bywamy w hotelach, ale ten naprawdę lubimy za bajkowe malunki i kameralną, klimatyczną chatę, jacuzzi pod gwiazdami, zieleń, która uspokaja nasze zmęczone oczy i konie, które się dają głaskać w nieskończoność. Do tego pyszne, regionalne jedzenie podstawione pod nos. Taki odpoczynek na zupełnego leniwca też jest nam czasem potrzebny.

Poczytajcie więcej o tym miejscu tu.


kruklinkonie

kruklinstawykruklinhotel kruklinpokoj2

Dwór Sosnowo

Chcielibyście mieć prywatną wyspę? W Dworze Sosnowo jest i wyspa, i krystalicznie czyste jezioro z prywatną plażą, i prywatność w domach ukrytych w lesie, znacznie oddalonych od siebie, i duży bezpieczny teren z placem zabaw, domkiem na palach i boiskiem. Czego więcej trzeba w wakacje niż wolność, wieczorne ogniska, porządnie rozegrany mecz, zabawa w dom na ukrytej, tajemniczej wyspie i piękne widoki?

Szczegółowe informacje znajdziecie tu.

dwórsosnowobalkon dwórsosnowojezioro dworsosnowo dwórsosnowosypialnia

Glendoria

A może wakacje pod gwiazdami? W pokoju namiotowym na pięknych łąkach ze Spa w środku lasu? Glendoria to miejsce, gdzie jest czas zarówno na integrację w stodole, ale również na ukrycie się  głęboko w ogrodzie z książką na wygodnym hamaku. Że z dziećmi się nie da? Nieprawda! To one pierwsze ukryją się przed Wami, żeby później złaknione wrócić na partyjkę planszówek, poczytanie bajki czy film w stodole. Nie dziwię się, że nie możecie uwierzyć. Sprawdźcie! Wiem, że ta sielskość brzmi jak bajka, ale to istnieje naprawdę!

Sprawdźcie to miejsce dokładniej tutaj.

glendoriaspa glendoriapomost glendoriahamaki glendorianamioty glendoriastoł

***

Zajrzyjcie też do naszego przewodnika po Zakopanem oraz przeglądu górskich miejsc na rodzinny wypoczynek. Jak zawsze czekamy tez na Wasze propozycje lokalowe z rejonów Warmii i Mauzr. Dzielcie się nimi w komentarzach.