szorty w Ładne Bebe

Matki na granicę!

Wielki protest i zbiórka rzeczy na rzecz uchodźców już w tę sobotę!

Matki na granicę!
materiały prasowe

Matki na granicę to akcja zrodzona ze skrajnej bezsilności, żalu, złości i wreszcie – z płynącej z tego emocjonalnego koktajlu sprawczej siły.

My, matki, bardzo chcemy, by akcja podpaliła nadzieją tłum i pozwoliła uratować wszystkich koczujących w przygranicznych lasach uchodźców, szczególnie tych najmłodszych.

Matki na Granicę – start już w sobotę w samo południe

Jak głosi manifest zorganizowanego na Facebooku wydarzenia: „Mamy dość bezsilności. Nie chcemy i nie możemy przyzwalać dłużej na okrucieństwo i tortury, nieludzkie traktowanie i odzieranie z godności migrantów, uchodźców na terenie przygranicznym Polski i Białorusi. Nie możemy być bierne, kiedy w zimnych, mokrych, ciemnych lasach na terytorium Polski tygodniami przebywają dzieci – bez jedzenia, picia, dostępu do schronienia.

Stanowczo sprzeciwiamy się przetrzymywaniu kogokolwiek w lesie, przepychaniu ludzi przez granicę polsko-białoruską, haniebnemu traktowaniu drugiego człowieka.

Żądamy natychmiastowego wpuszczenia do strefy objętej stanem wyjątkowym organizacji humanitarnych i pomocowych, pomocy medycznej i prawnej. Żądamy bezzwłocznej pomocy wszystkim osobom, w tym dzieciom, których zdrowie, a także życie są zagrożone.

Jako matki i nie-matki, ojcowie, nie-ojcowie, kobiety, mężczyźni, osoby, bierzemy sprawy w swoje ręce. Nie możemy dłużej milczeć, robimy protest.

23 października staniemy wzdłuż granicy i pokojowo sprzeciwimy się torturowaniu migrantów, migrantek, uchodźców, uchodźczyń. Miejsca przygraniczne podamy z wyprzedzeniem, przed protestem”.

Zbiórka rzeczy dla uchodźców

Protestowi towarzyszy zbiórka niezbędnych przedmiotów, które należy dostarczać do Infopunktu Barbara przy ulicy Świdnickiej 8B we Wrocławiu w godzinach: pon.-pt. 8:00-20:00, sob. 8:00-20:00. Na stronie wydarzenia są także podane inne punkty, w których można składować zgromadzone rzeczy.

A oto szczegółowa lista tego, co prawdziwie potrzebne. Wszystko trafi do migrantów i uchodźców, którzy przebywają w przygranicznych lasach:
– dobre, ciepłe buty trekkingowe, kalosze z wyjmowaną, ocieplaną wkładką,
– dobrej jakości, ciepłe ubrania sportowe – nieprzemakalne, odporne na temperaturę, wiatr,
– bielizna termoaktywna,
– zimowe kurtki,
– termosy,
– power banki,
– śpiwory górskie na ekstremalne temperatury,
– używane, działające smartfony,
– batony energetyczne,
– ogrzewacze do rąk.

Do wielkiej sobotniej manifestacji oraz zbiórki możecie się przyłączyć, klikając w ten link. Zbiórka rzeczy trwa w Świebodzicach. Widzimy się na granicy polsko-białoruskiej!

Jeśli chcesz wspomóc Fundację Ocalenie, która realnie troszczy się o losy białoruskich uchodźców, przekaż datek tutaj.

Więcej newsów dotyczących dramatycznej sytuacji uchodźców w Polsce znajdziecie w zakładce Szorty.

Dodaj komentarz