lgbt szorty w Ładne Bebe

Jak wygląda homoseksualne ojcostwo w Ameryce?

Fotograficzna podróż przez domy tęczowych ojców

Jak wygląda homoseksualne ojcostwo w Ameryce?

Te śpiochy ze zdjęcia powyżej to Bart Heynen, nagradzany fotograf i autor wydanego kilka tygodni temu albumu „Dads”,  który rozpracowuje homoseksualne ojcostwo w Ameryce. Obok niego leży mąż Rob oraz ich dwóch synów: Ethan i Noah.

Homoseksualni ojcowie w USA…

Bart Heynen, autor książki, odwiedził na potrzeby publikacji ponad 40 gejowskich par i ich dzieci. Na podstawie tych spotkań zawyrokował, że wszyscy sportretowani homoseksualni ojcowie różnią się diametralnie, a jedyne, co ich łączy to orientacja psychoseksualna i fakt, że są rodzicami. Album „Dads” to fotograficzna podróż przez homoseksualne ojcostwo, zaobserwowane na przykładzie Stanów Zjednoczonych, z jego cieniami i blaskami.

… i ich dzieci

Co prawda małżeństwa w obrębie tej samej płci zostały zalegalizowane w USA już w 2015 roku, ale wciąż temat jest drażliwy i delikatny. Dyskusja publiczna zaognia się szczególnie, gdy homoseksualne pary decydują się na powiększenie rodziny. Heynen ukazuje to, z czym zmagają się homoseksualni rodzice, jak proces rodzicielstwa wpływa na ich codzienność, jak ich zmienia i kształtuje.

Książka została wydana przez oficynę powerHouse Books. Można ją nabyć tutaj.

Sprawdźcie koniecznie nasz przegląd kulturalny w stylu LGBTQiA, w którym również znajdziecie wiele przykładów tęczowego rodzicielstwa.

Bart Heynen – absolwent holenderskiego Vrije Universiteit i nowojorskiego International Center of Photography. Pracuje jako niezależny fotograf i mieszka z mężem i bliźniakami w Nowym Jorku. „Dads” jest jego trzecią monografią.

Dodaj komentarz