fotografia szorty w Ładne Bebe

Documentary Family Awards

Kto jest zwycięzcą?

Documentary Family Awards
materiały konkursowe

Czy słyszeliście o konkursie fotograficznym Documentary Family Awards? To międzynarodowe wydarzenie zapoczątkowane przez Kirsten Lewis Bethmann oraz Jennę i Tristana Shouldice – fotografów i rodziców, którzy poczuli potrzebę stworzenia przestrzeni dla profesjonalnej dokumentalnej fotografii rodzinnej. No i jest!

Documentary Family Awards – skąd, po co i dlaczego?

DFA jest platformą, która działa dynamicznie od 2017 roku, kilka razy rocznie ustalając gościnne jury, wybrane z fotografów, teoretyków fotografii i fotoreporterów z całego świata. Wręcza się tu nagrody w kilku kategoriach, a wszystkie zwycięskie zdjęcia oglądać można tutaj. W tym roku, czyli w 9. edycji konkursu, jurorskie grono zasilili: C.W. Griffin, Kristin Young, Song Tae Chong, Manu Rigoni, Mikaela Martin i Ranita Roy.

Kto zwyciężył w tegorocznej edycji?

W tegorocznej edycji konkursu wystartowali twórcy z 80 krajów świata. Wśród nagrodzonych są Tobias Löhr z Niemiec, Amit Bose z Bangladeszu, Juliana Vivolo z Brazylii, którzy zajęli kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategorii Best Overall Award. To jednak nie wszystko – pozostałe kategorie i ich zwycięzców odnajdziecie tu.

Nam, spośród zwycięskich fotografii, najbardziej przypadło do serca zdjęcie włoskiego twórcy Davide Pretiego, zaprezentowane w nagłówku i wyróżnione nagrodą Judge’s Choice Award.

Poniżej znajdziecie pozostałe zdjęcia, które zostały wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu.

Więcej na temat konkursu DFA dowiecie się ze strony internetowej bądź Instagrama.

Zachęcamy was również do przyjrzenia się naszym przeglądom fotograficznym i innym artykułom dotyczącym fotografii. To nasz konik.

Dodaj komentarz