seksualność szorty w Ładne Bebe

Ciałopozytywna fizjologia według SEXEDpl

Nowy cykl wykładów edukatorki seksualnej Alicji Długołęckiej dla SEXEDpl

Ciałopozytywna fizjologia według SEXEDpl
materiały prasowe

Ciałopozytywna fizjologia według SEXEDpl to cykl tekstów eksperckich, przygotowanych przez dr Alicję Długołęcką.

Najważniejszym celem przyświecającym projektowi „Ciałopozytywna fizjologia” jest oswajanie krępujących tematów związanych z fizjologią i dostarczanie fachowej wiedzy na ten temat. Jako ekspertka wystąpi znana już ze współpracy z SEXEDpl dr Alicja Długołęcka, pedagożka, edukatorka seksualna i psychoterapeutka.

Ciałopozytywna fizjologia według SEXEDPL

SEXEDpl to twór wielowymiarowy i bardzo potrzebny. Jest jednocześnie fundacją i platformą multimedialną, wspierającą młodzież, rodziców i innych zaangażowanych dorosłych edukacyjnie w dziedzinie relacji, praw człowieka, równości płci czy reprodukcji. Dzięki nawiązywaniu przyjaznych kontaktów z artystami i ekspertami dociera do coraz większej grupy odbiorców, informując, przełamując tabu i uświadamiając zagrożenia.

Doktor Alicja Długołęcka wspierała Fundację SEXEDpl już wcześniej i miała swój udział w tworzeniu wydanej w 2018 roku książki „SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. Obecnie przygotowuje serię tekstów eksperckich wyjaśniających najbardziej zawiłe, zawstydzające i sprawiające kłopoty komunikacyjne zagadnienia związane z ludzką fizjologią. Na pierwszy ogień poszedł temat zapachu waginy.

Część pierwsza: Zapach waginy

W pierwszej części cyklu dr Alicja Długołęcka wyjaśni, jakie są właściwe i zdrowe zapachy z waginy, a jakie mogą wymagać konsultacji z lekarzem. Jak twierdzi ekspertka: „Temat zapachu intymnego z reguły pojawia się, gdy mamy kłopot z akceptacją własnego zapachu z tych okolic. Dotyczy to zarówno dziewczyn, jak chłopaków i osób niebinarnych, po prostu każdej osoby, która ma genitalia”. Długołęcka wymienia powody, dla których wagina nie jest bezwonna, i omawia znaczenie każdego z intymnych zapachów.

Czekamy na kolejne odsłony!

Wszystkie materiały edukacyjne stworzone pod hasłem „Ciałopozytywna fizjologia” znajdziecie na stronie SEXEDpl.

Newsy Ładne Bebe dotyczące spraw pilnych i ważnych, a do tego umiejscowionych w rodzinnym kontekście, namierzycie w zakładce Szorty.

Dodaj komentarz