szorty w Ładne Bebe

Artyści dla Grupy Granica

Kup sobie sztukę i pomóż uchodźcom na granicy

Artyści dla Grupy Granica
materiały organizatorów

Artyści przeznaczają środki ze sprzedaży swoich prac dla Grupy Granica, która walczy o dobro uchodźców. Wystarczy zakupić jedną z grafik lub inne dzieło sztuki, by realnie wspomóc jej działania.

Artyści postanowili stanąć murem za uchodźcami i w sytuacji kryzysu na granicy przeznaczyć cały dochód ze sprzedaży swoich prac na rzecz organizacji Grupa Granica. Akcja Artyści dla Grupy Granica trwać będzie do 27 października.

Artyści dla Grupy Granica

Wzięcie udziału w akcji jest bardzo proste – pełna instrukcja zawiera się w kilku krokach. Wystarczy wejść na Facebookowy profil Artyści dla Grupy Granica i wybrać dzieło sztuki, które chcecie zakupić. Tuż pod zdjęciem znajduje się opis, minimalna cena (artyści zachęcają do większych wpłat, o ile jest taka możliwość) i adres e-mail. Należy złożyć zamówienie mailowo, bezpośrednio u autora. Artysta potwierdzi zamówienie i poprosi o potwierdzenie wpłaty na zbiórkę Grupy Granica, jednej z organizacji wchodzących w GG 
lub o przelew na swoje konto. W końcowej fazie umawiacie się z artystą na odbiór lub wysyłkę pracy – powstaną specjalne punkty odbioru w Warszawie i Wrocławiu. Niektóre prace dostępne są tylko w jednym lub kilku egzemplarzach. Pośpiech wskazany.

Jak działa Grupa Granica?

Osią działania tej inicjatywy jest niesienie pomocy uchodźcom, którzy utknęli na granicy, czyli – jak piszą na swoim profilu w zrzutka.pl – „w tym koszmarnym zaklętym kręgu między jedną i drugą stroną płotu z drutu żyletkowego”. Grupa Granica przekazuje strudzonym i wyziębionym migrantom jedzenie, picie, ciepłe ubrania i chroniące przed wilgocią obuwie. Ale to nie wszystko: aktywiści rozmawiają z uchodźcami, dokumentują ich losy i – o ile sytuacja pozwala – śledzą ich dalszą drogę, oferując pomoc prawną. Udało się im uratować niejedno życie.

Więcej o działaniu Grupy Granica dowiecie się z ich Tweetera.

Aby wziąć udział w akcji Artyści dla Grupy Granica, wystarczy wejść na jej profil na Facebooku, wybrać dzieło sztuki i skontaktować się z artystą. Wszystkie dane widnieją przy obrazku.

Więcej newsów znajdziecie w kategorii Szorty.

Dodaj komentarz