Alfabet Bliskości pampers

Alfabet bliskości z Pauliną Garlacz

#PureLove 4

Alfabet bliskości z Pauliną Garlacz
Paulina Garlacz

Urodzona jesienią Melania jest wcieleniem delikatności i pogody ducha. Jej mama, Paulina Garlacz, jak nikt umie łowić drobnostki dnia codziennego i uwieczniać je na fotografiach. Zajrzyjmy do tej rodziny po odrobinę #PureLove i #PureMoments. Oto kolejna odsłona cyklu spotkań o bliskości zainicjowanych przez Pampers.

Pakujemy się wirtualnie do Krakowa – tam właśnie mieszka Paulina. To własnie ją – fotografkę, miłośniczkę domowych kadrów i mamę Melanii – zaprosiłyśmy do udziału w cyklu Alfabet bliskości. To okazja, by podzielić się swoją opowieścią o rodzicielstwie i trosce o niemowlę, rozpisując ją na litery alfabetu. Paulina w hasłach #PureLove i #PureMoments widzi synonimy macierzyństwa. Mogłyby stać się w zasadzie sposobem na życie- radością z tak szybko przemijających, najkrótszych jego chwil, miłością do małego człowieka płynącą gdzieś z głębi serca. Oto, jakie litery doszły dzięki Paulinie do naszego alfabetu:

*
C jak CZUŁOŚĆ

Czułość widzę w oczach mojego męża, kiedy ten dorosły mężczyzna pochyla się nad buzią właśnie przebudzającej się z drzemki Melanii, by dać się poklepać malutką rączką po policzkach i złapać za nos. Czułość jest filtrem, która zmiękcza nasze ruchy i sprawia, że od pół roku ilekroć spojrzę na to malutkie ciałko, na te idealnie wykrojone usteczka, na te pulchne rączki, na te długie rzęsy przy zamkniętych powiekach, których właścicielka sennie szybuje w chmurach, mam ochotę krzyczeć z miłości, której nigdy wcześniej nie znałam. Chciałabym umieć okazywać jej tę czułość codziennie od nowa, każdego dnia mocniej i możliwie w każdym geście i każdej wspólnej czynności. Czułość przekłada się także na pielęgnację. Chcę wybierać dla skóry Melanii to, co najlepsze. Pieluszki Pampers Pure doskonale wpisują się w to postanowienie, otulają delikatną skórę miękkością. Pozwalają spokojnie przesypiać noce w komforcie i bez wilgoci w tak wrażliwych miejscach.

 

 

*
K jak KOŁYSANIE

Czasem przyglądam się z boku, w internecie, wyścigom innych mam, które skupiają się na rywalizacji o to, które dziecko szybciej nauczy się zasypiać w łóżeczku. Samodzielnie. Samo. Tymczasem ja z każdym dniem czuję, że usypiająca w moich ramionach córeczka staje się coraz większa i coraz cięższa. I chociaż nadal jest jeszcze taka malutka, to już mi żal, że kiedyś złapie swojego ulubionego pluszowego misia i po prostu pomaszeruje spać do siebie. A mi już zawsze będzie brakować ciepłego ciężaru kołysanego w ramionach małego ciałka. Kołysanie daje spokój, wycisza, pomaga zasnąć. Kołysanie jest trochę jak cichy taniec, do którego tak dobrze pasuje cichy śpiew i ten coraz bardziej miarowy oddech. Już dobrze, kochanie. Jestem przy Tobie. Zawsze będę.

*
U jak UŚMIECH

Uśmiech to szczęście i chyba najbardziej szczery, bezwarunkowy odruch człowieka. Uśmiech to promień słońca w najciemniejszy dzień, to taki uniesiony w górę kciuk, który daje nadzieję. To taki prezent, który nic nie kosztuje, a równocześnie prawie lawinowo wywołuje identyczną reakcję u obdarowywanego. Uśmiech to też pierwszy błysk świadomości otaczającego świata na małej buźce, pierwszy świadomie okazany wyraz emocji. I to absolutnie niesamowite, że coś tak maleńkiego jak dwa lekko uniesione kąciki ust potrafią zalać serca dwojga (lub więcej) dorosłych ludzi falą tak niezmierzonego ciepła.

*
W jak WSPARCIE

Jako rodzice Melanii wspieramy się wzajemnie codziennie: w decyzjach, problemach, w rozwoju osobistym, w codzienności. Wspieramy i dożywotnio wspierać będziemy też Melkę w jej codziennych przygodach i zdobywaniu nowych umiejętności. Staramy się równocześnie tak po prostu nie przeszkadzać jej w byciu małym, ciekawskim odkrywcą. Swoje wsparcie okazujemy jej w każdym aspekcie życia dając jej wszystko to, co najlepsze i czego potrzebuje. Pomagają nam w tym pieluszki Pampers Pure. Wybieramy właśnie je, bo  zrobione są z dodatkiem naturalnych włókien, podobnie jak chusteczki Aqua Pure, które nasączone są w 99% po prostu wodą.

 

*

Dziękujemy Paulinie, Melanii i ich ulubienicy, cudnej terierce Mani, za gościnę. A ostatnią odsłonę liter Alfabetu bliskości poznacie z nami już wkrótce. Tutaj czekają poprzednie odsłony cyklu.

*

Artykuł powstał we współpracy z marką Pampers, która wspiera zdrowy i szczęśliwy rozwój dzieci oferując najwyższej jakości produkty, przeznaczone również dla maluchów o najwrażliwszej skórze, także dla tych zmagających się z alergiami i problemami skórnymi. Pieluszki Pampers Pure Protection zostały wykonane z dodatkiem najwyższej jakości bawełny, celulozy i materiałów pochodzenia roślinnego. Chusteczki Pampers Aqua Pure w sposób bezpieczny oczyszczają wrażliwą skórę dziecka, powstały bowiem z bawełny organicznej i temu zawdzięczają swoją miękkość. Nasączone są w 99% wodą oraz w 1% delikatnymi dla skóry składnikami, aby pomóc w utrzymaniu naturalnego pH skóry. Paulina wybrała produkty Pampers ze względu na bezpieczeństwo i skuteczność, które się z nimi nierozerwalnie łączą.