Alfabet Bliskości pampers

Alfabet bliskości z Martą Janicką

Alfabet bliskości z Martą Janicką
Marta janicka

W rodzinie Marty bliskość ma swój rytm – trzy kolejne córeczki pojawiły się w jej życiu zawsze w grudniu, co dwa lata. Nic więc dziwnego, że u nich #PureLove i #PureMoments trzeba pomnożyć przez trzy! Oto ostatnie spotkanie z serii zainicjowanej przez markę Pampers.

Przez całą wiosnę spotykałyśmy się wirtualnie z mamami, które opowiadały nam o bliskości i macierzyństwie, rozpisując swoje uczucia na litery alfabetu. Powstał pełen czułości cykl objęty wspólną ideą #PureLove i #PureMoments. Marta Janicka, nasza ostatnia bohaterka, z wykształcenia jest dziennikarką i pedagożką. Dzięki jej fotograficznej pasji możemy zobaczyć, jak ich alfabet wygląda w kadrze.

Według Marty #PureLove i #PureMoments oznaczają chwile, które warto celebrować. – Niespieszne poranki w łóżku, w którym leży dziesięć stóp i burczy pięć brzuchów, to czas kiedy spędzamy ze sobą bez rozpraszaczy, po prostu tu i teraz. To wszystko, co chcemy zachować w pamięci na zawsze. Miłość nie wymaga, miłość po prostu jest – mówi Marta. – Rodzi się w momencie, kiedy tworzy się rodzina i nie znika, nie traci na sile już nigdy – dodaje. Oto kolejne litery, tym razem zainspirowane przez Asię (4 lata), Małgosię (2 lata) i Anię (4 miesiące).

*

C jak czas

Od kiedy zostałam mamą, po raz pierwszy pojęcie czasu zmieniło dla mnie zupełnie znaczenie. Okazało się, że czas przecieka mi przez palce jeszcze szybciej. Jego upływ nie cieszy, bo zabiera ze sobą bezpowrotnie wszystkie ulotne chwile. Mimo wszystko jego upływ ciekawi, bo przynosi nowe i nieznane do tej pory etapy rozwoju, buduje silniej nasze relacje i dodaje kolejne elementy do pięknego pudełka na wspomnienia. Kiedy tylko mogę, staram się zatrzymać chwile na rodzinnych fotografiach, które regularnie wywołuję i które mają specjalne miejsce w naszym domu.

 

*

I jak imię

Imiona naszych dzieci wybieraliśmy z mężem wspólnie. Nasi bliscy dowiadywali się o nich w dniu, w którym córki przychodziły na świat. Był to niezwykle emocjonujący moment zarówno dla nas, jak i dla nich. Naprawdę rzadko stosujemy ich pełne formy, bo uwielbiamy zdrobnienia, które pokazują miłość i troskę o nasze dzieci. Nawet kiedy nasze trzy córki będą dorosłe, zawsze zdrobnienia ich imion będą dla nas najpiękniejsze.

 

*

S jak sen

W naszym domu praktykujemy współspanie z dziećmi. W każdej z moich ciąż rozkładaliśmy niemowlęce łóżeczko, oszukując się, że tym razem będziemy odkładać do niego maluszka… Za każdym razem składaliśmy je po kilku tygodniach. Współspanie jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ zaspakaja poczucie bliskości zarówno dzieci, jak i nas, rodziców. Śpiąc z maluszkiem, mam go zawsze obok, mogę moją córeczkę szybko nakarmić i przewinąć. Niezwykle ważną rolę grają tu pieluszki Pampers Pure Protection, które są bardzo chłonne, miękkie i delikatne. Zostały stworzone z dodatkiem materiałów pochodzenia roślinnego – bawełnę, celulozę czy trzcinę cukrową, a przy tym zapewniają suchość do 12 godzin. Dzięki temu sen dziecka, a tym samym i mój, trwa jak najdłużej. Wyspana mama to szczęśliwa mama, a szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

 

*

Ł jak łagodność

Staram się dla siebie i dla mojej rodziny wybierać produkty delikatne i naturalne. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i produktów do pielęgnacji. Skóra niemowlaka jest niezwykle wrażliwa, dlatego świadomie szukam naturalnych tkanin, którymi otulam dziecko, a produkty do pielęgnacji dobieram tak, aby w składzie nie było szkodliwych substancji. Uwielbiam delikatność muślinowych otulaczy oraz mięciutkie bawełniane ubranka. Zaufałam też chusteczkom Pampers Pure. zostały wykonane z bawełny organicznej, a czysta woda stanowi aż 99 procent ich składu. Wrażliwa skóra dziecka zasługuje na tak łagodny produkt.

Dziękujemy Marcie i jej trzem córeczkom za ugoszczenie ostatniego spotkania z literami Alfabetu bliskości. A tutaj czekają na was poprzednie odsłony cyklu.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Pampers, która wspiera zdrowy i szczęśliwy rozwój dzieci, oferując najwyższej jakości produkty, przeznaczone również dla maluchów o najwrażliwszej skórze, zmagających się z alergiami i problemami skórnymi. Pieluszki Pampers Pure Protection zostały wykonane z dodatkiem najwyższej jakości bawełny, celulozy i materiałów pochodzenia roślinnego. Chusteczki Pampers Aqua Pure w sposób bezpieczny oczyszczają wrażliwą skórę dziecka, powstały bowiem z bawełny organicznej i temu zawdzięczają swoją miękkość. Nasączone są w 99% wodą oraz w 1% delikatnymi dla skóry składnikami, aby pomóc w utrzymaniu naturalnego pH skóry. Paulina wybrała produkty Pampers ze względu na bezpieczeństwo i skuteczność, które się z nimi nierozerwalnie łączą.

Dodaj komentarz