przegląd książek współpraca reklamowa

5 książek na półce przedszkolaka

O przyjaźni, emocjach i wyzwaniach

5 książek na półce przedszkolaka
Lidia Żulczyk

Zróbcie miejsce obok figurek Lego, pluszaków, przedszkolnych prac z plasteliny i kolekcji resoraków. Oto wjeżdżają nowości dla kilkulatków z wydawnictwa Wilga.

Urodzinowe imprezy, kłótnie z najlepszym przyjacielem, zabawki, które nie chcą się słuchać (i powodują kryzysy egzystencjalne), za ciemne noce i guziki swetra, które odmawiają współpracy małym dłoniom kilkulatka. Błahe epizody? Raczej sytuacje, które przedszkolak chętnie odnajdzie w książce. Oto nasza listopadowa piątka dla kilkulatków od wydawnictwa Wilga. Przeczytane, przetestowane, polecane!

POGADAJMY O EMOCJACH

Temat rzeka i to często o grząskim dnie. Choć dla nas to wątki oczywiste, kilkulatek nie zawsze wie, jak odróżnić złość od zmęczenia, wstręt od strachu. Jak pomóc odnaleźć się dziecku w gęstwinie emocji? „Wskazuj i opowiadaj. Przedszkolaki” autorstwa Małgorzaty Korbiel to dobry wstęp do rozmów. Maluch słucha historii, wyszukuje daną emocję wśród dzieci na obrazku, opowiada o sobie. Proste historyjki są preludium do wcale niełatwych rozmów, w przedszkolu kotłuje się od emocji wiszących jak chmura nad grupą dzieciaków. Burzy z tego nie będzie, jeśli emocje oswoicie i o nich odpowiednio porozmawiacie!

KTO JEST TWOIM PRZYJACIELEM?

Pakujemy się na nocowankę! Można na nią zapomnieć piżamy czy szczoteczki, ale ulubionej przytulanki? Nigdy! Ups, nieszczęścia się zdarzają, a w oczach kilkulatka urastają do rangi życiowych dramatów. Całkowicie to rozumiem, poszukajmy więc rozwiązania – może razem z króliczym duetem przyjaciół z serii „Pola i Piotruś”. Ulubionej żabki, z którą Pola zasypia, nie zastąpi zielony dinozaur czy inna zielona ropucha, ale od czego ma się przyjaciół? Urodzinowy tort niesiony z takim skupieniem przez Piotrusia wykonuje salto i ląduje bynajmniej nie na stole solenizantki. Jak z tego wybrną?

RECYKLING  Z WYOBRAŹNIĄ

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile cennych rzeczy ludzie wyrzucają na śmietnik? Najłatwiej ideę recyklingu wytłumaczyć dzieciom przez zabawę, a ta towarzyszy nam, gdy czytamy kolejny tom serii „Opowieści ze Świetnika”. Świetne miejsce na początek przygód, jeśli jest się częścią ekipy wiewióra Kacpra. Stare spodnie mogą stać się torbą, plastikowe butelki przybornikiem, a z rolek po papierze powstają wesołe ludziki. Śmietnikowa ferajna nie narzeka na brak pomysłów! Czytając o nich, możemy z dzieckiem porozmawiać o ekologii, zero waste i naszych nawykach zakupowych – nie jest na to za wcześnie! A po lekturze rozejrzyjcie się wokoło, może znajdziecie w szafie rzeczy, którym warto dać drugie życie?

TO NIE JEST ZWYKŁY MIŚ

Na czytelniczy deser: „Iga i zaczarowany miś. Urodzinowy kłopot”. Każdy przedszkolak znajdzie argumenty, by przekonać dorosłego o niezwykłości swojej ulubionej zabawki. Gdy mała Iga dostaje misia na urodziny, okazuje się, że pluszak kryje magiczne moce. Czy tylko jej wydaje się, że potrafi zmienić wyraz twarzy, a właściwie pyszczka? Gdy na urodzinach kolega Igi martwi się, skrywając domowy problem, miś przejmuje się razem z nim, motywując przyjaciół do pomocy. Czym jest empatia, co jest siłą przyjaźni? Książka z kategorii czułych i pokrzepiających!

Hej, ekipo Muchomorków, Pszczółek czy Jeżyków! Przedszkolne mole książkowe dostały paczkę z książkami, plan na weekend już jest!

Materiał powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga

Dodaj komentarz