Książki dla dzieci szorty w Ładne Bebe

11. Warszawskie Targi Książki

Widzimy się!

11. Warszawskie Targi Książki

11. Warszawskie Targi Książki, czyli największe święto fanów literatury, uważamy za otwarte! Od 9 do 12 września dzieją się one w plenerze, na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Spotkajmy się tam.

Atrakcji na Warszawskich Targach Książki jak zawsze co niemiara. Na prowadzenie wysuwa się obfitujący w wydarzenia program Czech – Gościa Honorowego targów oraz goszczący na WTK od lat Festiwal Komiksowa Warszawa i Festiwal Kryminalna Warszawa z galą konkursu o jego Grand Prix. Nas jednak najbardziej interesuje strefa dziecięca.

11. Warszawskie Targi Książki otwarte!

Cieszymy się niezmiernie, że udało się zorganizować książkowe święto w plenerze tak, by wszyscy wielbiciele książek mogli się spotkać w jednym miejscu i dzielić swoją pasją. Wśród wystawców, którzy pojawią się z nowościami literackimi dla dzieci i młodzieży, napotkacie z pewnością Wydawnictwo Dwie Siostry, Egmont, Ezop, Tatarak, Zakamarki, Centralę, Wytwórnię czy Fundację Kosmos dla Dziewczynek.

Warsztaty i wydarzenia dla dzieci

Każdego dnia targów odbywać się będą warsztaty i wydarzenia, stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży. Od samego rana możecie uderzać na zajęcia z rysowania komiksów prowadzone przez Daniela Chmielewskiego (od 12 lat). Przed wami także mnóstwo interesujących spotkań z autorami, m.in. Tomkiem Samojlikiem i Anią Grzyb wokół ich książki „Tarmosia”, z tłumaczką literatury dziecięcej Ewą Nicewicz, Mają Wolny i Jarosławem Murawskim z okazji premiery „Paczłorkowców”, czy z Agatą Romaniuk, autorką serii detektywistycznej „Kocia szajka”. Wydarzy się także musical „Kajko i Kokosz” i, jak zawsze, wiele literackich premier. Warto tam być, żeby trzymać rękę na pulsie i orientować się w książkowych nowościach niczym pro.

Wstęp na Warszawskie Targi Książki jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających. Szczegółowy program znajdziecie tu. Pełną listę wystawców 11. WTK znajdziecie tutaj.

Więcej informacji i artykułów na tematy literackie, opublikowanych w Ładne Bebe, znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz