szorty w Ładne Bebe

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31.

Już w ten weekend

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31.
MATERAŁY PRASOWE

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w najbliższy weekend po raz 31. Tym razem celem zbiórki jest walka z sepsą, a środki zbierane będą na leczenie zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej zbiórki brzmi:

Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Celem zbiórki jest wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Dzięki temu terapia sepsy stanie się skuteczniejsza poprzez szybsze wdrożenie leczenia antybiotykami.

Jak wyjaśnia WOŚP, sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Wszystkie newsy znajdziecie w kategorii Szorty.

Dodaj komentarz