Gdzie się kryją zmysły? – pytają twórcy najnowszego spektaklu w stołecznym Nowym Teatrze, którego premiera zaplanowana jest na 4 czerwca. Na poszukiwania odpowiedzi zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 4 roku życia wraz z opiekunami.
Widzki i Widzowie, jakie macie dziś miny? Zapraszamy Was w podróż do cielesnej krainy – tymi oto słowy zaczyna się teatralna wyprawa do królestwa słuchu, węchu, smaku, wzroku i dotyku. Spektakl nosi wszystkomówiący tytuł „Gdzie się kryją zmysły?” i zawartą w nim zagadkę będzie skrupulatnie rozwikływać podczas zaplanowanych na czerwiec spotkań z widzami. Kto ciekaw, niech czym prędzej rezerwuje bilet. Znikają w tempie torpedy!
Plan jest taki: dzieci oraz towarzyszący im dorośli podczas 45 – minutowego spektaklu dowiedzą się, w jakich częściach ciała
znajdują się poszczególne zmysły oraz doświadczą ich poprzez proponowane zabawy. Dziać się będzie dużo i rozmaicie, bo
spektakl ma nielinearny kształt sceniczny, korzysta z ruchu, tańca, form plastycznych, muzyki oraz słów, co stymuluje wyobraźnię i pozwala się zanurzyć w sensorycznej narracji po koniuszki.
Jak wyjaśnia reżyserka, choreografka i tancerka, Renata Piotrowska – Auffret, doświadczenie macierzyństwa otworzyło ją mocniej na własną zmysłowość. To z kolei wywołało w niej potrzebę teatralnego zinterpretowania celów i etapów zmysłowej wędrówki, ważną na każdym etapie życia, zwłaszcza w dzieciństwie: „Zarówno w feminizmie, jaki i macierzyństwie zawiera się silny wątek cielesności, afirmacji życia, troski i nadziei na przyszłość. Tego dziś światu potrzeba. W pełni zaczęłam postrzegać świat z perspektywy feministycznej, odkąd mam dzieci. Chciałabym je wychować tak, żeby one naprawdę zmieniły świat i, jak napisała Mona Chollet w książce „Czarownice. Niezwyciężona moc kobiet”, „odwróciły go do góry nogami”.
Premiera spektaklu odbędzie się już 4 czerwca.
*
Więcej o spektaklu przeczytacie tu.
Wszystkie newsy znajdują się z kategorii SZORTY.



