Książki dla dzieci recenzja

Wielka księga placu budowy

Nowość Wydawnictwa sam

Wielka księga placu budowy
Lidka Dzwolak

Co tam, panie, na budowie? Odpowiedzi szukamy w najnowszym tytule Wydawnictwa sam, któremu dumnie patronujemy. Chodźcie z nami sprawdzić, ile zabawy dają książki obrazkowe!

Wydawnictwo sam to chyba ulubione wydawnictwo sympatyków pedagogiki Montessori. Do dobrze znanych „Wielkiej księgi gospodarstwa” i „Wielkiej księgi pojazdów” właśnie dołączyła kolejna część – „Wielka księga placu budowy”. Panoramiczne ilustracje bardzo realistycznie przedstawiają sceny z etapów powstawania domów, mostów i tuneli. Precyzyjnie odwzorowane szczegóły maszyn, konstrukcji i narzędzi to prawdziwa skarbnica wiedzy, nie tylko dla małych fanów betoniarek i koparek. Merytoryczna zawartość zaskoczy niejednego rodzica i zaimponuje nawet doświadczonym inżynierom.

Książki Wydawnictwa sam to ogromna frajda. I to dosłownie! Kartonówki po rozłożeniu mają szerokość pół metra. Każdy z tomów serii to też mnóstwo możliwości zabawy, nauki i wspólnego spędzania czasu. Pełne ciekawych detali książki obrazkowe to wyszukiwanki, które nigdy się nie znudzą. Na każdej rozkładówce, poza tematycznymi pojazdami, znajdziemy postaci, elementy krajobrazu, zwierzęta i różnorodne, często zaskakujące sytuacje. Maluchy mogą uczyć się pierwszych słów i kolorów, wskazując na interesujące przedmioty. Starsze dzieci – szukać detali, uczyć się zależności (pod, nad, w) i tworzyć mniej lub bardziej rozbudowane historie na temat tego, co widzą.

Na stronach z białym tłem przedstawione są przedmioty z danej kategorii z podpisami. To świetny patent na poznawanie nazw z zakresu zainteresowań dziecka, a także pierwsze próby czytania. Duże, przyjazne ilustracje wspierają ćwiczenie wyobraźni i pamięć wzrokową. Dodatkowy wielki plus od nas za równościowy świat przedstawiony – na placu budowy ramię w ramię pracują mężczyźni i kobiety, w roli np. elektryczki czy operatorki żurawia dźwigowego.

Wydawnictwo sam od tego roku jest oficjalnym licencjobiorcą książek dla dzieci marki Duden – znanej chyba wszystkim, którzy kiedykolwiek uczyli się języka niemieckiego. To właśnie z krajów niemieckojęzycznych pochodzą pierwsze książki obrazkowe. Teraz trudno wyobrazić sobie dziecięcą biblioteczkę bez tej kategorii. Wielkie Księgi w serii Duden dają mnóstwo możliwości przeglądania i „czytania” dla dzieci w każdym wieku. I całe szczęście, że są kartonowe, bo na pewno będą używane przez lata!

Wielka księga placu budowy” jest dostępna w przedsprzedaży w dniach 13-23 listopada.

Mamy dla was kod rabatowy LADNEBEBE dający -20% na wszystkie książki wydawnictwa sam w tych dniach. Sugerujemy nie czekać, bo części serii rozchodzą się zawsze jak świeże bułeczki!

 

Dodaj komentarz