diy książką do zabawy

Uszy do góry

Wielkanocne DIY

Uszy do góry

Przeczuwamy, że i Wy marzycie o pięknej, skąpanej w słońcu Wielkanocy. I o Lanym Poniedziałku tak ciepłym, że aż miło oberwać zimną wodą z plastikowego pistoletu. Wrodzony realizm nie pozwala nam pofrunąć na skrzydłach optymizmu i zatracić się w naiwnych marzeniach o kwitnącej wiośnie (wiecie, że w Warszawie jest tylko 50-60 bezchmurnych dni w ciągu roku? Tak przynajmniej twierdzi Fanny Vaucher, autorka przezabawnej książki i bloga „Polskie pigułki”). Trzeba przecież zaplanować sobie i dzieciom garderoby, zwłaszcza, gdy święta spędzamy poza domem.

A wychodzi na to, że czeka nas pogoda spod znaku wełny i kaloszy, jedwabie i wszelkie inne przewiewności będą musiały jeszcze chwilkę poczekać. Ale uszy do góry, Dziewczyny. Mamy dla Was coś ładnego na poprawę nastroju. Ku czci wielkanocnego zająca.

fasinka_wielkanoc_ladnebebe9

Po pierwsze: genialny pomysł Mai na wielkanocne upominki dla najbliższych. Zamiast pocztówki albo w komplecie ze świąteczną kartką, spisze się znakomicie. A przy okazji nie zajmie Wam dużo czasu, którego – jak wiadomo – w tym czasie zawsze za mało.

1. Do wykonania niespodzianek potrzebne będą:

  • biały blok techniczny
  • skrawki materiałów
  • klej zwykły i gorący
  • czarny pisak
  • mini klamerki
  • smakołyk w roli upominkowej zawartości.

fasinka_wielkanoc_ladnebebe

2. Szkicujemy kształt koperty i wycinamy.

fasinka_wielkanoc_ladnebebe2

3. Wycinamy uszy z papieru oraz nieco mniejsze z tkaniny. Przyklejamy te z materiału na środku kartonowych.

fasinka_wielkanoc_ladnebebe3fasinka_wielkanoc_ladnebebe4

4. Na wyciętej wcześniej kopercie rysujemy buzię zająca i wąsy.

fasinka_wielkanoc_ladnebebe5

5. Rodzice sklejają uszy z kopertą, wspólnie umieszczamy w środku jakiś przysmak i całość spinamy klamerką.

fasinka_wielkanoc_ladnebebe6fasinka_wielkanoc_ladnebebe7 fasinka_wielkanoc_ladnebebe8

 

Prezenty gotowe, trzeba jeszcze tylko sprawdzić zgodność listy adresatów z ilością wykonanych paczuszek. W tej materii przyda się asystent.

fasinka_wielkanoc_ladnebebe10

A po drugie – szablon od naszej redakcyjnej specjalistki od ładnych obrazków. Tym razem Jaga przygotowała dla Was dwa urodziwe zajączki na patyku. Wystarczy zapisać poniższy rysunek, wydrukować, zanurkować do pudełka z kredkami i flamastrami, pokolorować zwierzątka, wyciąć i przymocować do patyków. Et voila! Na wielkanocnym stole, w stroiku czy w koszyczku – wszędzie rzecz absolutnie niezbędna!

ladne_wielkanoc-01

 

Jeśli macie swoje lub podpatrzone sposoby na wiekanocne ozdoby, dzielcie się z nami w komentarzach. Czekamy! Zajrzyjcie też do naszej króliczej selekcji (o jajkach też nie zapomniałyśmy!)

***

zdjęcia: Maja Marciniak/ Mimi Photography, How to catch a star

grafika: Jaga Słowińska /Moss Papers