Top miejsca na oryginalne urodziny

Nasz przegląd

Top miejsca na oryginalne urodziny

Przed wami urodzinowa impreza waszego dziecka? Poznajcie najlepsze adresy dla wymagających dzieci i ambitnych rodziców, którzy chcą zorganizować swoim maluchom urodziny marzeń.

Nie sztuką jest zrobić urodzinki poza domem, sztuką jest zrobić je w wielkim stylu, zaskoczyć gości i jubilata. Chcemy, by było wygodnie dla nas, i co najważniejsze – by podobało się dzieciom. Z pomocą przychodzą firmy organizujące profesjonalne urodzinowe party, a także różne placówki edukacyjne czy muzea, w których możliwe jest zorganizowanie imprezy dla dzieci. Wraz z naszym partnerem, marką Piccolo, sprawdzamy, które miejsca oferują właśnie taka nietuzinkową zabawę. Oczywiście w pakiecie z poczęstunkiem, dekoracjami, animatorem, atrakcjami i dodatkami. Gdzie możemy napić się kawy, podczas gdy dzieci będą się bawiły? Które miejsce zrobi z maluchów małych programistów czy chemików? Kto pozwoli nam dowolnie modyfikować scenariusz przyjęcia? Oto miejscówki, z których zarówno twoje dziecko, jak i ty wyjdziecie po urodzinach szczęśliwi.

 

*

Kamienica Zagadek

Wreszcie możesz podarować swoim dzieciom dreszczyk emocji związany z prawdziwą przygodą! Schowana na warszawskim Mokotowie tajemnicza Kamienica Zagadek to propozycja dla niestrudzonych odkrywców w wieku szkolnym. Podczas urodzin dzieci trafiają do wybranego zagadkowego pokoju, gdzie pod opieką animatora mogą zaznać emocjonującej zabawy rodem z detektywistycznego serialu dla dzieci. W czasie imprezy jest możliwość korzystania z przekąsek i napojów, nie może także zabraknąć przerwy na urodzinowy tort! Pokoje są zaprojektowane dla najmłodszych i są do nich dostosowane, co gwarantuje bezpieczną i komfortową zabawę.

Gdzie: Warszawa, Mokotów Koszt: 0d 499 zł za grupę 8 uczestników Wiek: 6–12 lat

*

Labosfera

Jedyne takie miejsce w Polsce – Labosfera oferuje połączenie edukacji chemicznej i fizycznej z zabawą. Większość dzieci uwielbia eksperymenty, doświadczenia i sensoryczne gry, a w Labosferze właśnie na tym polega gros atrakcji! Czy ze wszystkiego można zrobić lody? Czym właściwie są gazy? Jak wykorzystuje się chemię w kryminalistyce? Odpowiedzi na te, oraz wiele innych zagadek z zakresu nauk ścisłych dzieci mogą poznać podczas tutejszych zajęć. Organizując urodziny w Labosferze, można dowolnie modyfikować scenariusz, łącząc warsztaty, „mroźną zabawę” i tzw. manufakturę. Oczywiście na dzieci czeka też poczęstunek, który może przybrać różne formy – od zdrowych przekąsek, po ognisko z kiełbaskami. Którąkolwiek wersję wybierzesz, maluchy będą z pewnością bawiły się szampańsko (dosłownie, bo w ofercie są nawet specjalne bezalkoholowe „drinki” z suchym lodem!), jednocześnie rozwijając swoją wiedzę. Charakter warsztatów i oferowanych atrakcji Labosfery jest każdorazowo dostosowany do wieku uczestników i zainteresowań jubilata.

Gdzie: Baniocha (ok. 30 km za Warszawą) Koszt: 0d 49 zł za dziecko Wiek: 5–15 lat

*

Rozkminki

Od oferty urodzinowej Rozkminek, czyli centrum zabawy i edukacji, może zakręcić się w głowie. Do wyboru jest całe mnóstwo oryginalnych tematów przewodnich, które można dostosowywać do preferencji dziecka. Wybrany styl przyjęcia determinuje dekorację, wygląd poczęstunku i rodzaj atrakcji na imprezie. Małe dzieci mogą wybierać motywy z ulubionych bajek, skusić się na dino-urodziny, albo urządzić bal w klimacie Baby Shark. Starszaki mają do wyboru między innymi urodziny z robotami budowanymi z Lego, a potem ożywianymi dzięki samodzielnemu programowaniu, a także urodziny detektywistyczne połączone z zabawą w escape room i poszukiwaniem tortu. Jeśli nadal wam mało, Rozkminki proponują urodziny leśne, Oscarowe, albo gwiazdy rocka, na których jest karaoke. Za każdym razem oferta obejmuje animacje, upominek dla jubilata, tematyczne dekoracje i poczęstunek. Wśród opcji dodatkowych są m.in. las w słoiku i warsztaty z żywymi sowami. Wszystko odbywa się w domu zarezerwowanym na wyłączność.

Gdzie: Warszawa Koszt: 0d 499 zł za grupę 10 dzieci Wiek: 5–12 lat

*

Zoom Natury

Oto miejsce, które daje możliwość zorganizowania niesamowitego przyjęcia urodzinowego nawet dla 50 dzieci! Za nazwą Zoom Natury kryje się ogromny kompleks muzealno-sportowy położony na skraju lubelskiego Roztocza. Na co dzień służy rekreacji i zwiedzaniu, a w przypadku wynajmu na urodziny zmienia się w napakowane atrakcjami centrum dziecięcej rozrywki i wielki plac zabaw w jednym. Program urodzin można dowolnie dopasować do pory roku i preferencji dziecka. Zoom Natury to nowoczesne, interaktywne sale ekspozycyjne. Dzieci mogą w nich poznawać świat przyrody wszystkimi zmysłami. Każde laboratorium dedykowane jest innej dziedzinie, można więc dotknąć ptasich piór, pooglądać egzotyczne gady, porównać zapachy różnych iglastych drzew, czy poznać zasadę działania elektrowni wodnej. Podczas zoomowych urodzin, oprócz zwiedzania i edukacji, na dzieci czeka dyskoteka, malowanie buzi, zabawy z chustą do animacji, piñata i dekoracje. Dodatkowo, zwłaszcza jeśli pora roku na to pozwala, można wykupić wstęp do parku linowego, zamówić zabawę w strzelanie z łuku, paintball, pokaz zwierzaków, czy zorganizować atrakcje sportowe. Na terenie Zoomu Natury znajduje się też słynny na całą Polskę las (część kompleksu Lasów Janowskich), a także zalew z przyjemną plażą. W kwestii jedzenia, mamy wybór trzech różnych opcji kateringu, przekąsek i napojów. Dodatkowo jest opcja zamówienia szampana Piccolo. Oferta jest ważna od lipca do kwietnia.

Gdzie: Janów Lubelski Koszt: 0d 500 zł za grupę 15 dzieci Wiek: 4+

*

Funclimb

Wręczając zaproszenie urodzinowe na ściankę wspinaczkową, z pewnością uradujecie małych gości. Trudno o bardziej kreatywne, atrakcyjne dla dzieci i jednocześnie pożyteczne urodziny. Na Funclimb, które jest siecią wspinaczkowych ścianek w wielu polskich miastach, można wynająć obiekt na 2 godziny. W tym czasie dzieci będą pod okiem wykwalifikowanego instruktora, z wykorzystaniem najlepszego atestowanego sprzętu do asekuracji (uprzęże, a dla najmłodszych również kaski), próbować swoich sił jak prawdziwi wspinacze. Czeka ich pokonywanie 10 przeszkód, do tego wyścigi na pionowej bieżni i przeszkoda specjalna: skok do banana i przejście po palach (dostępna za zgodą instruktora, po pokonaniu minimum 3 ścianek wspinaczkowych). W cenie jest także poczęstunek dla dzieci. Rodzice w czasie wspinaczkowych zmagań dzieciaków mogą sami spróbować się powspinać w części dla dorosłych, albo odpocząć w kawiarence z widokiem na strefę dla dzieci. Wśród możliwych dodatkowych opcji są m.in. szampan lub tort, open bar dla rodziców i pokaz mydlanych baniek.

Gdzie: Kraków, Gdańsk, Wrocław, Warszawa i inne miasta Cena: 500 zł za grupę 10 dzieci Wiek: ok 5+ (zależy od wagi dziecka)

*

Wydział Zabaw w Gdańskim ECS

Jedna z najbardziej lubianych przez rodziców sal zabaw w Trójmieście ma także ofertę urodzinową. Wydział Zabaw to dedykowana dzieciom część Europejskiego Centrum Solidarności, niezwykłego muzeum zbudowanego na terenie dawnej Stoczni Gdańsk. Są tu różnorodne interaktywne atrakcje, a także tradycyjne plastikowe piłki i zjeżdżalnie (jednak ubrane w formę estetyczną i nawiązującą do tematyki stoczniowej). Wynajem sali na urodziny daje możliwość nie tylko korzystania ze zgromadzonych na sali urządzeń, ale też wzięcia udziału w warsztatach z animatorami z muzeum. W kwestii poczęstunku do wyboru są dwie opcje: we własnym zakresie (organizator zapewnia naczynia, w tym paterę na tort) lub – zamawiamy jedzenie w restauracji Amberside. Grupy wiekowe są dwie: starsza i młodsza. Można wybrać zagadnienie przewodnie urodzinek, np. „kolorowa flota”, „instrumentarium” i „ekokreacje”. Na zakończenie uczestnicy otrzymują dyplomy. Oprócz edukatora i animatora, który prowadzi imprezę, wymagana jest obecność dwójki dorosłych wspierających. Oferta urodzinowa jest aktualna od września do czerwca.

Gdzie: Gdańsk Cena: 300 zł za grupę 10 dzieci Wiek: 5–10 lat

*

Solilandia w Wieliczce

Kopalnia Soli Wieliczka to kolejna dobrze znana miejscówka, która wyszła na przeciw potrzebom rodziców i oferuje organizację niesamowitych urodzin. Oto, jak wygląda przyjęcie dla dzieci ponad 100 metrów pod ziemią, w obiekcie, który od czterdziestu lat znajduje się na liście Unesco. Zabawa rozpoczyna się od zwiedzania kopalni i odkrywania tajemnic Solilandii – bajkowego królestwa solnych skrzatów. Podczas podziemnego spaceru na dzieciaki czeka mnóstwo niespodzianek, z których największą jest spotkanie z Duchem Podziemi – Skarbnikiem. Po zakończeniu zwiedzania solenizant i jego goście udają się na przyjęcie urodzinowe w jednej z podziemnych solnych komór. Organizator zapewnia: W trakcie imprezy nie zabraknie wesołych zabaw w towarzystwie skrzata i Skarbnika, a także tradycyjnego urodzinowego tortu i poczęstunku dla gości. Warto wiedzieć, że zwiedzanie Wieliczki to fascynująca przygoda, która wiąże się z pewnym wysiłkiem (spacer trwa 2,5 godziny i obejmuje schodzenie z 800 schodków, skorzystanie z toalety jest możliwe tylko po 40 albo 80 minutach zwiedzania, temperatura w kopalni jest stała i wynosi 14–16 stopni). Warto jednak podjąć wyzwanie, bo wspomnienia z solnych komnat i korytarzy są na całe życie.

Gdzie: Wieliczka Cena: Na życzenie Wiek: od 5 lat

*

A wy jakie nietuzinkowe miejsca polecacie na organizację urodzin dla dzieci?

Materiał powstał we współpracy z marką Piccolo oraz Kamienicą Zagadek, Rozkminkami i Labosferą.