szorty w Ładne Bebe

Tata Maty uczy, jak wychować rapera

Książka Marcina Matczaka już w sprzedaży

Tata Maty uczy, jak wychować rapera

„Jak wychować rapera. Bezradnik” – tak brzmi tytuł wyczekiwanej książki prof. Marcina Matczaka. Matczak jest wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz, a może przede wszystkim – tatą Maty, 21-letniego rapera.

Patointeligencja rozszyfrowana

O Macie zrobiło się głośno za sprawą utworu „Patointeligencja”, w którym bez grama litości rozprawił się ze zwyczajami jego bananowych ziomków. Był taki moment, że ten banger był na ustach wszystkich.

Mata i jego Tata

Raper Mata wraz z tatą żyją w pięknej aż do nie uwierzenia symbiozie. Robią sobie fotki, wypowiadają się o sobie nader ciepło w wywiadach i na swoich prywatnych kanałach. Michał wsparł tatę, gdy ten – wyznaczony przez Borixona (członek składu Wzgórze Ya-Pa 3) – wziął udział w raperskim challenge’u, wspierającym finansowo szpitale w czasie pandemii. Profesor Matczak z kolei złapał za gitarę i podczas jednego z koncertów wyszedł z synem na scenę, gdzie wspólnie odegrali sztandarowy numer „100 dni do matury” w wersji akustycznej.

Niedawno ukazała się książka „Jak wychować rapera. Bezradnik”, w której tata Maty opowiada historię o chłopaku wychowywanym do posłuszeństwa, który potrafił się zbuntować. Chcę pokazać moralną doniosłość nieposłuszeństwa jako cechy obywatela – a więc każdego z nas, bo wszyscy żyjemy w społeczeństwie i żaden człowiek nie jest samoistną wyspą – wyjaśnia Matczak.

Profesor podkreśla, że jest to także książka o relacji ojca z dorastającym synem, który działa bezkompromisowo i wybiera własny sposób na życie, mimo że ten, co pod nosem, jawi się ładnie, łatwo i luksusowo. Zostało mi w głowie jedno zdanie, które Matczak powtarza we wszystkich wywiadach: Może jednak niedaleko pada raper od profesora prawa? Jak myślicie?

Raper dobrze wychowany

Książkę prof. Matczaka pt. „Jak wychować rapera. Bezradnik” wdaną przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak znajdziecie tu.

Przypomnijcie sobie przy okazji nasz artykuł o pięknej akcji dziennikarki, malarki, scenografki i reżyserki Julii Knap pt. „Mój syn jest raperem”, w którym matki Vienia, Kuby Knapa i Łajzola opowiadają czule, jak to jest.

Dodaj komentarz