instagram

Rodzice z Instagrama

Przegląd ciekawych profili

Rodzice z Instagrama
archiwa prywatne

Tu zaglądamy, czytając i patrząc. Zagraniczne konta rodziców, którzy mają światu coś do zaproponowania. Świetni w swojej dziedzinie, zaskakują pomysłowością i jakością udostępnianego kontentu. Totalni profesjonaliści!

Rodzice – podróżnicy, domowi styliści, kucharze, artyści, naukowcy i aktywiści. Konta na Instagramie mnożą się prawie tak szybko jak kurz na zabawkach, więc żeby zupełnie nie popłynąć, szukamy inspirujących profili w konkretnych tematach. Oto i one, typy naszej redakcji.

FOTOGRAFIA
@lisa.sorgini

Sorgini jest australijską fotografką, mieszkającą w północnej części Nowej Południowej Walii. Usłyszałyśmy o niej za sprawą malarskiej serii zdjęć ,,Behind Glass”, ilustrujących izolację rodzin tego regionu. To także jej własne doświadczenie – jest mamą dwojga dzieci. Uczucia, które przyniosła ze sobą przymusowa kwarantanna i społeczny dystans, wywołały w niej potrzebę wciśnięcia spustu migawki i udokumentowania tych przedziwnych czasów, w jakim przyszło żyć rodzicom i dzieciom. Poza nimi, na jej profilu znajdziecie skrawki dni, zmysłowość natury i ciszę zaklętą w kadrach.

NAUKA
@thedadlab

Sergei Urban to wcielenie skromności. Ten pomysłowy, pochodzący z Łotwy tato dwóch synów, Alexa i Maxa, dostarcza swoim subskrybentom regularną dawkę naukowych nowinek i eksperymentów. Co ciekawe, korzysta wyłącznie z przyborów i pomocy dostępnych pod ręką, jak cukierki, szyszki, jednorazowe rękawiczki czy papier toaletowy. Koniecznie zapoznajcie się z jego profilem, ten człowiek potrafi odczarować nudne niedzielne popołudnie, tworząc chociażby tęczę z kolorowych drażetek.

PS Wydawnictwo Bukowy Las wydało książkę Sergeia pt. „TheDadLab. Domowe Laboratorium”.

MODA W CIAŻY
@caroline_brasch

Caroline Brasch Nielsen jest mamą dwojga dzieci oraz znaną duńską modelką, która pracowała dla najznakomitszych domów mody, w tym Diora, Valentino i Fendi. Jest też wytrwałą kolekcjonerką mody vintage i założycielką sklepu CBN Vintage. Ale tym, co przyciąga mnie do regularnych wizyt na jej profilu, jest sposób, w jaki ubiera swój ciążowy brzuch, jak łączy wzorzyste swetry Missoni z japonkami, a pudełkowe, haftowane żakiety z piżamowymi spodniami. Jej poczucie humoru rozciąga się na macierzyńską codzienność z dwojgiem berbeci i mężem, kucharzem Frederikiem.

IDEA
@moonandcheeze

Bri McDaniel jest fotografką i mamą dwóch córek, Luny i Diany. Wraz z mężem i tatą dziewczyn mieszka w Seattle, gdzie policja w czasie ostatnich zamieszek związanych ze sprawą zamordowania George’a Floyda, bezprawnie nachodziła czarnoskórych mieszkańców miasta, siejąc strach i stosując przemoc. Do drzwi Bri też zapukano, i choć finalnie nic się jej nie stało, to strach był i jest nadal. Bri mocno angażuje się w ruch Black Lives Matter oraz w prezentowanie modelu wzmocnionego macierzyństwa. W tym duchu propaguje karmienie piersią, szczególnie wśród czarnoskórych kobiet, dla których jest ono często tematem tabu. Go, Bri!

WNĘTRZA
@aurelie__lecuyer

Aurelie jest projektantką wnętrz, która wraz z mężem i trojgiem dzieci porzuciła miejską architekturę Paryża dla wiejskich krajobrazów Nantes. Dom, w który zamieszkali, mieści się w budynku starej szkoły. Gruntownie odrestaurowany, ale z szacunkiem dla rzemiosła i zdobień, jest przestrzenią jasną, zapraszającą i niebywale fotogeniczną. Na swoim profilu Aurelie dzieli się zdjęciami dzieci brykających po tamtejszych łąkach i wzgórzach, zaprojektowanego przez siebie wnętrza domu, oraz wielu zawodowych projektów. Uczta dla oczu.

STYLIZACJA DZIECI
@me_and_my_butts

Cat, Clementine, Felix i Robin to jedna z najlepszych modowych band w całym Instaświecie. Tworzą arcybarwną rodzinę, w princie i kolorze od stóp do głów. Mama Cat zajmuje się stylizacją, ubiera dzieci warstwowo i nawet jeśli te miksy są dziełem przypadku, to wyglądają na solidnie przemyślane. Wystarczy przeskrolować kilka ostatnich wpisów, by wiedzieć dobrze, co w dziecięcej modzie piszczy, która z marek udostępniła nowy drop kolekcji i jak łączyć deseń owocowy ze zwierzęcym. Must see!

DOKUMENTOWANIE
@marwanmagroun

Fotograf o tunezyjskich korzeniach, od urodzenia mieszkający w Rotterdamie, wychowujący się bez ojca. W kółko błąka się z aparatem po zakątkach holenderskiego miasta i wychwytuje ojców i ich dzieci, zadaje pytania i wprawia w ruch migawkę. Ci ojcowie zwykle mają imigrancką przeszłość, jak on sam. Na podstawie czarno-białego obrazka i kilku załączonych słów możemy dowiedzieć się o holenderskim społeczeństwie więcej niż się spodziewamy. Czego ojcowie uczą się od synów, jak być dla dziecka autorytetem – to wszystko znajdziecie w projekcie „The Life of Fathers”.

Na jakie zagraniczne rodzicielskie profile zaglądacie?

Dodaj komentarz