tate modern wystawa

Niezwykłe maszyny w Tate Modern

Wizja ekosystemu artystki pochodzącej z Korei Południowej

Niezwykłe maszyny w Tate Modern
Materiały prasowe

Instalacja „In Love With the World” artystki Anicki Yi w londyńskiej Tate Modern jest po prostu niesamowita! Anicka w Turbine Hall wpuściła maszyny przypominające oceaniczne kreatury, grzyby i inne formy ubrane w technologie. Wystawę można oglądać do 16 stycznia 2022 roku.

Jeśli odwiedzicie Londyn, koniecznie obejrzycie tę instalację – dzieci mogą się z niej sporo nauczyć! Według artystki to jej wizja nowego ekosystemu. Miejsce, w którym można oglądać instalację, pod patronatem marki Hyundai,  jest nieprzypadkowe. Turbine Hall pierwotnie była częścią przybrzeżnej elektrowni w Londynie.

AEROBY W POWIETRZU

Unoszące się w powietrzu maszyny – zwane aerobami – są oparte na formach życia oceanicznego i grzybach. Redefiniują sztuczną inteligencję i zachęcają nas do myślenia o nowych formach, w jakich maszyny mogą zamieszkiwać świat. Yi stworzyła również unikalne pejzaże zapachowe, które zmieniają się co tydzień i są powiązane z zapachami kojarzącymi się kiedyś z ówczesną elektrownią.

PRACA EKSPERYMENTALNA

Anicka Yi znana jest ze swojej eksperymentalnej pracy, która bada połączenie technologii i biologii. Przełamując różnice między roślinami, zwierzętami, mikroorganizmami i maszynami, w pewien sposób prosi nas o zastanowienie się nad dalszym zrozumieniem siebie jako ludzi i ekosystemów, w których żyjemy.

Szczegóły znajdziecie tu.

 

Więcej newsów znajdziecie w naszej zakładce SZORTY.

Dodaj komentarz