nowe technologie

Mądre aplikacje dla dzieci

Zabawa przez naukę.

Mądre aplikacje dla dzieci

Obserwując tempo zmian, jakie zachodzą na świecie, jednym z naszych pragnień jest zachowanie balansu między światem offline i online. Nie chcemy z góry zamykać się na to, co nowe, bo wierzymy w potencjał, jaki się tam kryje. Weźmy choćby dziecięce aplikacje na telefon, przez wielu traktowane jako zapychacz czasu podczas długich podróży.

Ten kontekst nam się zupełnie nie podoba. Oto dlaczego. Twórcy aplikacji, które znajdujemy w sieci, kuszą nas przede wszystkim swoim podejściem do wiedzy, nauki, zabawy i relacji społecznych. Wiele z tych aplikacji wspiera rodziców w dbaniu o rozwój ich dzieci, a do tego wciąga – tak samo jak dzieciaki – w ciekawe historie, które chcemy przeżywać razem z nimi, także w realnym świecie. A to ma dla nas ogromną wartość. Zobaczcie nasze typy i podzielcie się własnymi. Zaczynamy!

***

Mappka

Nasze najnowsze odkrycie, o którym już co nieco pisałyśmy. Mapka to fizyczna mapa i appka w jednym, dzięki czemu cała zabawa nabiera innego wymiaru. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości, po najechaniu telefonem czy tabletem na wybrane zakątki świata, możemy je obejrzeć z każdej możliwej strony, przeczytać ciekawostki z nimi związane, a także wziąć udział w jednym z licznych quizów czy ułożyć puzzle. Co więcej, zabawa mappką rozbudza w każdym dziecku ciekawość jeszcze większego odkrywania nowych miejsc i kultur, co często kończy się wspólną zabawą offline. I to nam się podoba!

Więcej o mappce przeczytacie tutaj.

Wiek: 4+

*

Bardzo głodna gąsienica

Bohaterki tej kultowej książki nikomu przedstawiać nie trzeba. A jeśli jeszcze nie znacie tej gąsienicy i jej głodnego brzuszka, sięgnijcie po aplikację 3D pop-up, w której wasze maluchy poznają m.in. zasady zdrowego żywienia, nauczą się liczyć, sortować oraz będą mogły poćwiczyć swoją pamięć i układać puzzle. Wszystko w wyjątkowej oprawie graficznej, za którą tak bardzo uwielbiamy Erica Carle!

Wiek: 4+

*

Homemade Orchestra

Świetna aplikacja znanej marki Duckie Deck, która zaprasza maluchy do świata fascynujących dźwięków. Dzięki kolorowej grafice, dynamicznym elementom i efektom dźwiękowym wybranych przedmiotów codziennego użytku, aplikacja niezwykle oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię. Prosty interfejs ułatwia dziecku granie niezależnie lub razem z rodzicem, co dodatkowo do siebie zbliża. Bez dodatkowych płatności i reklam.

Wiek: 1+

*

Plants

Nie tylko dla miłośników przyrody! Szczegółowe ilustracje roślin i zwierząt każdego zachęcają do podjęcia gry, a każda nowa sesja z aplikacją, to kolejna niezwykła przygoda. Dzieci przeglądają interaktywnie dioramy z lasu, pustyni i murawy, mogą obserwować zmieniające się dni, noce i lata, a nawet przyspieszyć czas, aby zobaczyć, jak pory roku wpływają na florę. Plants na długie godziny wciąga, przybliżając życie roślinne i zwierzęce nad i pod ziemią.

Wiek: 4+

*

Habitat

Kolejny przykład, jak przenieść zabawę i naukę ze świata online do offline. Habitat to uroczy niedźwiedź polarny, którego mamy możliwość wirtualnie zaadoptować. Aby rósł zdrowo, dzieci muszą wykonywać realne akcje związane z dbaniem o środowisko, takie jak wyłączanie świateł i oszczędzanie wody. Świetna zabawa, która wyzwala w dzieciach poczucie odpowiedzialności.

Wiek: 7+

*

Dumb Ways To Die

Nie oceniajcie po tytule! Niegłupia gra, która w przezabawny sposób uczy maluchy o czyhających zagrożeniach. Aż 32 minigry, podczas których dziecko zdobywa kolejne fasolki do pociągu, aby odblokować nagrodę. Małych bohaterów możemy sami stworzyć, dzięki dodatkowym elementom ich twarzy i gadżetom. Gra jest częścią kampanii społecznej, przygotowanej przez Metro Trains w Melbourne, która w 2013 r. zdobyła aż pięć nagród głównych w prestiżowym konkursie Cannes Lions.

Wiek: 4+

*

Fiete

Niezwykłe przygody marynarza Fiete to idealny start dla najmłodszych użytkowników świata aplikacji. W tej interaktywnej książce zdjęciowej dzieci poznają wyspę bohatera oraz pomagają mu w codziennych czynnościach, jak gotowanie, sprzątanie, zmienianie opon w aucie, a nawet ładowanie towaru na statek. Przygotowane 19 poziomów zabawy rozwija zdolności motoryczne, uczy logicznego myślenia oraz odliczania.

Wiek: 1+

*

This Is My Body

Jak szybko rośniemy? Ile zmysłów ma człowiek? Co musimy jeść, by prawidłowo funkcjonować? Na te i wiele innych pytań związanych z budową i podstawowymi funkcjami ludzkiego ciała znajdziecie odpowiedź w tych miłych dla oka ilustracjach. Przyjazny interfejs wciąga dzieci w podstawy ludzkiej anatomii niczym superkomiks. Co więcej, nowe dodatki pozwalają także dzieciom zapisywać na bieżąco swój wzrost, wagę, długość stopy czy liczbę ząbków, aby zobaczyć jak bardzo się zmieniają.

Wiek: 6+

***

Co fajnego nam polecicie? Wyciągajcie wasze asy z rękawa i podzielcie się waszymi typami.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz