Polska Warszawa

Kofeinowym szlakiem

Cała nadzieja w kawie

Kofeinowym szlakiem

Nie ma drugiego napoju, którego mama potrzebuje tak bardzo jak kawy. Kawowo w Warszawie dzieje się więcej niż dobrze. Już nie tylko latte, ale także dripy, chemexy i aeropresy cieszą nasze podniebienia. Coraz częściej barista pyta jakie ziarna lubimy, czego szukamy, doradza. Jest kilka takich miejsc, gdzie kawa traktowana jest z należytą atencją, gdzie ziarna palone są czule a napój przygotowywany jest z najwyższą precyzją. Poniżej moje top 5 warszawskich kawowych miejsc, możecie wpadać same, z wózkiem, z rozbrykanym maluchem i w biegu po drodze, kiedy załatwiacie swoje sprawy. Ale warto zatrzymać się po taką dawkę energii.

Relaks  

Majstersztyk mokotowski. Kawa pyszna, załoga miła, wnętrze inspirujące. Wszystko odbywa się w towarzystwie starych plakatów, które aż chce się zdzierać i wieszać u siebie. Jest fajnie zimą w środku i latem na ławeczce przed.

Adres: ul. Puławska 48

 

relaks_DSC2210relaks_DSC2212relaks_DSC2206

 

 

Ministerstwo Kawy 

Przy Placu Zbawiciela, trochę z boku, nie afiszując się ze swoim byciem najlepszą kawiarnią w tamtej okolicy. Ekipa profesjonalna, dopytująca o to, co lubimy. Dripa dostaniecie pięknie podanego w dzbaneczku do podziału z osobą towarzyszącą. Cieszy, że kawa doczekała się takiego traktowania jak w Ministerstwie.

ul. Marszałkowska 27/35

 

mk_DSC2185mk_DSC2184

 

 

Emesen 

Wyższa szkoła kawowej jazdy. Świątynia kawowych rozkoszy, nie przesadzam. Ile tam dzbanków, dzbaneczków, rodzajów kawy, ziaren i szkła. Miejsce inspirujące do bólu, bo jest to wnętrze Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wypełnione albumami i książkami, ale też świeżą prasą. Świetnie tu parzą kawę, ale też chętnie eksperymentują, więc warto wpaść po jakąś kofeinową nowość.

ul.Pańska 3

 

msn_DSC0039 msn_DSC0011 msn_DSC0016msn_DSC0017msn_DSC0022msn_DSC0027msn_DSC0024msn_DSC0034

 

STOR 

Na Powiślu, pod górkę idąc Tamką, kiedy brakuje już tchu warto spojrzeć w lewo i wejść tam, gdzie widzimy szyld STOR. Co to jest za wspaniałe miejsce, gdzie w minimalistycznym wnętrzu dzieją się kawowe cuda. Spróbujecie wszystkiego, co w kawowym świecie jest znane od dawna ale i modne teraz, przygotowane z najwyższą starannością i z najlepszych ziaren. Pysznie!

ul. Tamka 33

 

stor_DSC0060stor_DSC0047stor_DSC0055stor_DSC0054stor_DSC0064stor_DSC0067

 

Secret Life Cafe 

Secret Life Cafe to żoliborska perełka.Bo i widok na Teatr Komedia jest i Ósma Kolonia co karmi wegetariańsko i kawa taka, co chcesz pić i pić. Ekipa tutaj zdecydowanie wymiata, zawsze jest miło i bez spiny niepotrzebnej. Tak jest fajnie w tym kawowym świecie Secret Life Cafe, że proszę natychmiast jechać i zamawiać.

Adres: ul. Słowackiego 15/19

 

sl_DSC1007 sl_DSC2130 sl_DSC2131 sl_DSC1009 sc_DSC0996

tekst i zdjęcia: Kasia Ciejka/ travelicious.pl

Zajrzyjcie także do zapisu ekspedycji Kasi po warszawskich cukierniach, będzie słodko!