karmienie mleko modyfikowane

Karmienie butelką? Naturalnie!

Przegląd produktów od marki Beaba

Karmienie butelką? Naturalnie!
Ania Walterowicz

Karmienie niemowląt jest jednym z najważniejszych aspektów opieki nad nimi. Decyzja dotycząca wyboru sposobu karmienia jest jedną z pierwszych, z jakimi muszą zmierzyć się nowi rodzice. Tym razem bierzemy na tapet karmienie butelką i testujemy najwygodniejsze, najbardziej innowacyjne rozwiązania, które po prostu ułatwiają życie!

Karmienie mlekiem modyfikowanym wzbudza czasem wiele kontrowersji. W wielu przypadkach jest to natomiast jedyna możliwa opcja. Ma swoje wady – to prawda. Ale ma też plusy, o których nie można zapominać: umożliwienie budowania bliskości niemowlaka z tatą, kontrola podaży posiłków (umówmy się: poczucie kontroli czegokolwiek w pierwszych miesiącach życia z dzieckiem jest bezcenne), mniejszy stres o prawidłowe karmienie dziecka. Mieszanka jest po prostu dobrą alternatywą, nierzadko ratunkiem, rozwiązaniem dla alergików, wsparciem dla mam w depresji poporodowej i dla mam przytłoczonych – bo dzięki butelce można dziecko przekazać w inne „troskliwe” ręce.

Oczywiście mleko modyfikowane – podobnie jak karmienie naturalne – nie oznacza, że wszystko odbywa się bezproblemowo. Przygotowywanie mieszanki, grzanie wody w nocy, mycie i sterylizowanie akcesoriów, nauczenie dziecka picia ze smoczka to przecież kolejne obowiązki i wyzwania, jakie przed sobą stawiamy. Dlatego tak pomocne mogą być gadżety, które to wszystko ułatwią, wyręczą nas choćby w połowie tych zadań. Co właściwie potrzeba do wygodnego karmienia dziecka mlekiem z proszku?

BIB’EXPRESSO – POŻEGNANIE Z CZAJNIKIEM I NERWAMI

Masz dość karkołomnego szykowania mieszanki z dzieckiem na ręku? A może doprowadza cię do rozstroju nerwowego ta ciągnąca się w nieskończoność chwila, gdy bobas chce mleka natychmiast, a ty masz problem z podgrzaniem i wyczuciem temperatury wody? Hasztag #trzymamdziecko zna chyba każda mama. Niektórzy używają termosów, ale jak się upewnić, że woda jest w nim dość ciepła – i czy nie za ciepła? Czajnik? Też nie, dziecko już teraz domaga się posiłku, a ty, trzymając je na rękach, próbujesz coś mieszać… Stop! Bib’expresso® wyręczy cię w podgrzewaniu, odmierzaniu i nalewaniu wody do posiłku twojego niemowlaka! Wszystko robisz jedną ręką, więc niecierpliwy maluszek może być na drugim ręku rodzica. Warto wspomnieć tu o najważniejszej kwestii – szybkości pracy. Od momentu włączenia expresu wystarczy 30 sekund, by mleko było gotowe. To zmienia oblicze nocnych karmień! 

Ten sprytny „ekspres” do mleka modyfikowanego (nieco przypomina z wyglądu maszynę do kawy) to kolejna innowacja francuskiej marki Beaba, która jest z nami w Ładnym Bebe od lat i kolejnym pokoleniom rodziców kojarzy się z najlepiej zaprojektowanymi akcesoriami dla dzieci. Uwielbiamy wygodne wanienki na stojaku, torby dla mamy, gadżety i sprzęt BabyCook do rozszerzania diety. Wszystkie je łączy estetyka i innowacyjność w służbie komfortu użytkowania.

Nie inaczej jest w przypadku Bib’expresso®, który sprytnie wspiera rodzica w rutynowej czynności przy dziecku, ułatwiając maksymalnie przygotowanie butelki z mlekiem. Bib’expresso® ma dwa ustawienia temperatury (pokojową i temperaturę ciała). Jest lekki, łatwy w przenoszeniu, myciu, użytkowaniu. To intuicyjny w obsłudze gadżet, który w dodatku nie wpłynie negatywnie na estetykę kuchni, gdy postawisz go na widoku na blacie. Funkcje i cechy dodatkowe: podgrzewanie słoiczków dla dzieci z sygnałem dźwiękowym komunikującym zakończenie cyklu podgrzewania. Bib’expresso® to oczywiście produkt BPA free, z systemem Direct Water Control®, który zapewnia, że mieszanka mleczna dla dziecka zawsze jest idealna.

MULTI MILK – GDY STOSUJESZ KARMIENIE MIESZANE I ROZSZERZASZ DIETĘ

Właśnie takie produkty przydają się najbardziej, ponieważ nie są przeznaczone tylko do jednego rodzaju karmienia. Multi Milk Night blue 5 w 1 marki Beaba to podgrzewacz, który łączy w sobie aż pięć funkcji! Dzięki niemu możliwe jest szybkie podgrzewanie parą, kąpiel wodna, podgrzewanie posiłków, a dodatkowo rozmrażanie i sterylizacja naczyń, butelek, smoczków. Podgrzewacz więc ociepla lub rozmraża posiłki, a robi to równomiernie dzięki systemowi szybkiego podgrzewania parowego. Jest też funkcja grzania pokarmu tradycyjnym sposobem – w kąpieli wodnej. Ta metoda pozwala zachować składniki odżywcze mleka matki bez ryzyka „pasteryzowania” wszystkich cennych jego składników – a dużo łatwiej jest podgrzać woreczek z zamrożonym kobiecym pokarmem w Multi Milku niż w szklance z gorącą wodą. Co jeszcze potrafi nasze wielofunkcyjne urządzenie? Wodę na mleko w proszku można podgrzać w nim w 3 minuty, a danie w małym słoiczku jest gotowe po zaledwie 4 minutach. To nie koniec. Czas podgrzewania można dostosować nie tylko do ilości pokarmu poddawanego obróbce termicznej, ale nawet do materiału, z jakiego wykonane jest naczynie, w którym podgrzewa się mleko (są opcje szkło/tworzywo). Wszystko jest wyjaśnione w instrukcji, która jednak rzadko się przydaje, bo obsługa Multi Milka jest intuicyjna.

W Multi Milku – jak zawsze w przypadku produktów Beaba – zadbano o estetyczny i funkcjonalny design. Do zestawu dołączone jest transparentne wieczko, które zapewnia cyrkulację powietrza wewnątrz podgrzewacza, zatem posiłek dłużej pozostaje ciepły. Multi Milk jest wyposażony w koszyczek z uchwytem do łatwiejszego wkładania i wyciągania podgrzewanych produktów. Nadaje się idealnie do butelek do karmienia, niedużych słoiczków i pojemników. Przydaje się już od pierwszych dni życia.

STERYLIZATOR PAROWY BEABA NIGHT BLUE – DLA ZAPOBIEGAWCZYCH

Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo, zależy ci na maksymalnej higienie i kontrolowanej kolonizacji układu pokarmowego twojego dziecka dobrymi bakteriami, to na pewno już myślałaś o zakupie sterylizatora. Urządzenie to przydaje się także wtedy, gdy – po prostu – nie masz siły szorować i wyparzać smoczków, butelek, bidonów za pomocą wrzątku. Metoda wyparzania w sterylizatorze jest niezawodna, szybka, bezpieczna, wszystko odbywa się wygodnie i bez ryzyka poparzenia gorącą wodą z czajnika, jak to się niekiedy dzieje, gdy wyparzasz, lejąc wrzątek na smoczki włożone do miski czy ułożone na suszarce. Zaletą sterylizatora Beaba Night Blue jest szybkość – w zaledwie 6 minut skutecznie eliminuje aż 99,9% bakterii (między innymi salmonellę, enterobakterie czy listerię).

Wnętrze sterylizatora jest podzielone na dużą i małą przestrzeń, których można używać jednocześnie lub osobno, w zależności od potrzeb. Możliwe jest wysterylizowanie w nim do dziewięciu wąskich i do sześciu szerokich butelek wraz z dodatkami. Mniejszy pojemnik z kolei jest idealny do sterylizacji tylko drobnych akcesoriów, na przykład smoczków. Po zakończeniu cyklu sterylizacji urządzenie samo się wyłącza. W zestawie znajduje się miarka do wody i uchwyt stabilizujący do butelek. Odpinany przewód ułatwia mycie i przechowywanie tego akcesorium. Po odłączeniu sprzęt można czyścić wodą z mydłem, miękką ściereczką. Nie wolno go jednak zanurzać w wodzie ani oczywiście wkładać do zmywarki.

POJEMNIKI BEABA – NA MLEKO W PROSZKU I PRZEKĄSKI

Pojemniki na porcje mleka w proszku Beaba są szalenie wygodną opcją na co dzień i na co noc – można ich używać do trzymania odmierzonych porcji mleka modyfikowanego nie tylko na nocne karmienia, ale też spacery czy wyjazdy. Pojemniczki Beaba to bardzo wygodna opcja – są lekkie i łączą się w zestaw dzięki nakręcaniu jeden na drugi. Do tego mają wygodny kształt, dzięki któremu łatwo się je napełnia i czyści. Można ich używać osobno lub w zestawie czterech sztuk, w zależności od potrzeb. Dodatkowa nakrętka z wąskim otworem (lejkiem) ułatwia przesypywanie mleka do butelki. Pokrywka pojemników jest hermetyczna i ma wygodny uchwyt do przenoszenia.

To, co najbardziej cenimy w takich akcesoriach to fakt, że są niezwykle funkcjonalne – jeśli nie będą potrzebne do przechowywania kolejnych porcji mleka, doskonale sprawdzą się jako pojemnik na przekąski.

PRODUKTY BEABA – WNIOSKI REDAKCJI

Jak oceniamy produkty Beaba do karmienia mlekiem modyfikowanym? W naszym redakcyjnym teście wypadły rewelacyjnie. Naszym zdaniem warto zaufać marce i wybrać sprzęt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Bib’expresso® sprawdzi się zwłaszcza na początku drogi do przygotowywania mieszanki. Podgrzewacz Multi Milk sprawdzi się niezależnie od sposobu karmienia do podgrzewania, rozmrażania i sterylizacji. Z kolei sterylizator parowy szybko rozprawi się z bakteriami i przygotuje butelki i inne akcesoria na nową przygodę. Na koniec dodajmy, że nowe kolory produktów (na przykład odcienie pojemniczków mineral grey/blue) poszerzyły i tak już piękną gamę w kolekcji tej stylowej francuskiej marki. Funkcjonalność i design – oto, co kochamy najbardziej! Od naszej redakcji mocne 5/5.

Dodaj komentarz