szorty w Ładne Bebe

Fundacja Virtual Dream

Spełnianie marzeń według Piotrka Łoja

Fundacja Virtual Dream
materiały prasowe

Fundacja Virtual Dream od teraz jest na ustach wszystkich. Tak działa moc social mediów, tym razem w naprawdę słusznej sprawie. Kiedy 2 dni temu popularny serwis Make Life Harder opublikował wideo Piotrka Łoja, twórcy fundacji, w sieci zawrzało.

Virtual Dream Foundation na łamach Make Life Harder

Poruszające wideo Piotrka, udostępnione przez profil @make_Life_Harder, obejrzało już prawie 1,5 miliona użytkowników Instagrama, i ta liczba wciąż rośnie. Podobnie jak kwota zasilająca konto jego projektu Virtual Dream Foundation w serwisie Patronite. Fundacja zajmuje się – w dużym skrócie – spełnianiem marzeń osób chorych o wirtualnym podróżowaniu i kieruje swój przekaz do osób z niepełnosprawnościami oraz pacjentów szpitali, hospicjów, domów dziecka, domów seniora czy izolatek onkologicznych. To dzięki wsparciu darczyńców Piotrek zyskał możliwość realizacji świetnej jakości filmów w różnych zakątkach świata i ich streamingu do tych, którym choroba uniemożliwia sięganie po gwiazdy.

O co tu chodzi?

Piotr wyjaśnia na profilu w Patronite, że działa jednoosobowo, ale za to z pomocą Wirtualnej Rzeczywistości: „Spełniam marzenia dziecięcych wojowników chorych na raka oraz leżących w hospicjach. Dzięki VR mogę przynieść im świat zewnętrzny do szpitalnego łóżka oraz spełnić najskrytsze marzenia” – dodaje twórca Fundacji Virtual Dream.

Jak on to robi?

Dla Piotra praca pod skrzydłami Wirtualnej Rzeczywistości to nie pierwszyzna – działa w ten sposób już od 8 lat, zarówno w kraju, jak i na całym świecie. Obecnie stacjonuje w Islandii i stamtąd przesyła zachwycające obrazy wulkanicznych wybuchów i niczym niezmąconej, niemal pustynnej przestrzeni. O swoim zajęciu mówi, że ma ono moc przenoszenia świata zewnętrznego do osób, które nie mogą z tych dóbr skorzystać. Kibicujemy i trzymamy kciuki!

Więcej informacji na temat Fundacji Virtual Dream znajdziecie na Instagramie i Facebooku. A tutaj link do —> zbiórki w portalu Patronite.

Wszystkie newsy, jakie w ciągu kolejnych tygodni publikujemy na Ładne Bebe, gromadzą się tu.

Dodaj komentarz