video

Czekałem. Historie rodzinne

Reportaż filmowy

Czekałem. Historie rodzinne

Długo cię nie było. Na początku nawet nie przyszło mi do głowy, że mógłbyś być. Cały świat, który znałem, patrzył tylko na mnie.

 

Zdążyłem nauczyć się wielu rzeczy, nie przejmuj się, też kiedyś będziesz umiał. Stałem się silny, wiesz, mogę cię ponosić, kiedy będziesz się bał. Przez te lata trochę się zmieniłem, te zabawki spakowane na strych mogą być teraz twoje. Długo cię nie było. Kilka rzeczy, które dla nas zaplanowałem, już się nie wydarzą. Pomyślę o innych. Odkąd tu jesteś, stałem się kimś trochę nowym. Jestem twoim starszym bratem. Podzielę się z tobą tym światem, którym znam.

Dziękujemy Alkowi i Felkowi za pokazanie ich historii.

 

*

Pierwszą historię z naszego cyklu video: „Słyszysz mewy?” możecie obejrzeć tutaj. Już niebawem zaprosimy was na kolejną.

*

Realizacja filmu: Magda Kwiecień, absolwentka dziennikarstwa UW dokumentalistyki, tworzy krótkie formy filmowe, w swojej pracy miksuje media: fotografię, grafikę i film. Od lat interesuje się tematem świadomego rodzicielstwa. Mama trójki, czteroletnich bliźniaków: Remka, Gniewka i dwuletniej Jadwigi.

 

Dodaj komentarz