szorty w Ładne Bebe

Afganka urodziła w samolocie!

Z ostatniej chwili

Afganka urodziła w samolocie!
materiały prasowe

Poród odbył się na pokładzie amerykańskiego samolotu ewakuacyjnego C-17, lecącego do bazy lotniczej w Ramstein w południowo-zachodnich Niemczech. Afganka urodziła córkę. O całym zdarzeniu media zostały poinformowane przez Amerykańskie Siły Powietrzne.

Afganka urodziła córkę w samolocie

Afgańska kobieta wraz z rodziną leciała z bazy wojskowej usytuowanej na Bliskim Wschodzie do amerykańskiej bazy Ramstein w Niemczech. Zaraz po wylądowaniu do samolotu wkroczyli lekarze wojskowi i przyjęli poród. Mimo początkowych komplikacji, matka i dziecko czują się dobrze i obecnie przebywają w pobliskiej placówce medycznej.

Było gorąco!

Akcja porodowa nie należała do najłatwiejszych. Jak relacjonowała zapytana przez CNN pielęgniarka wojskowa Erin Brymer, lekarze spodziewali się najgorszego, ale wciąż mieli nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. W chwili gdy samolot wylądował, akcja porodowa była już zbyt daleko posunięta, by ryzykować transport do szpitala. Liczyła się każda minuta, dlatego lekarze zdecydowali o przyjęciu porodu na pokładzie samolotu. Brymer podaje, że dziecko przyszło na świat w 10-15 minut od momentu wylądowania na płycie lotniska w Ramstein.

Podczas lotu dowódca samolotu zdecydował się obniżyć wysokość, aby zwiększyć ciśnienie powietrza w samolocie. Prawdopodobnie dzięki temu manewrowi poród zakończył się pomyślnie.

*

Więcej newsów na temat bieżących wydarzeń znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz