#20milionowpowodow szorty w Ładne Bebe

#20milionowpowodow. Akcja skierowana do kobiet w Polsce

Bo w Polsce żyje prawie 20 milionów kobiet

#20milionowpowodow. Akcja skierowana do kobiet w Polsce
Materiały prasowe

Akcja ruszyła pod wspólnym hasłem na portalu Onet.pl oraz w serwisach: Ofeminin.pl, Noizz.pl, Onet Kobieta, Plejada, Medonet, a także w Forbes Women. Tam będzie można się zapoznać z artykułami, analizami i materiałami redakcyjnymi dotyczącymi planowania rodziny, sytuacji kobiet oraz sytuacji medycyny prenatalnej w Polsce. Jesteśmy za!

– Dlaczego 20 mln powodów? Bo w Polsce żyje niemal 20 mln kobiet, które są powodem do tego, by nie milczeć, by wskazywać rozwiązania, by dawać wsparcie prawne zarówno kobietom, jak i lekarzom. W związku z tym, co stało się w Pszczynie – śmiercią 30-letniej Izy, nie chcemy, by ta sytuacja została zapomniana. By do obecnej sytuacji kobiet w Polsce zaczęto się po prostu przyzwyczajać – mówi Dominika Olszyna, redaktor naczelna Onet Kultura & Onet Lifestyle.

Celem tej akcji jest zmiana sposobu myślenia o sytuacji prawnej kobiet w Polsce tak, by ich bezpieczeństwo i zdrowie było zawsze na pierwszym miejscu.

– Nasza akcja redakcyjna nie ogranicza się do kwestii aborcji, wręcz przeciwnie, chcemy pokazywać różne aspekty sytuacji kobiet, jak chociażby opiekę szpitalną, badania prenatalne, pomoc w przypadku narodzin dziecka z niepełnosprawnością, lekarzy, którzy pomoc niosą, rozwiązania, o których dziś każda kobieta i jej partner powinni wiedzieć – dodaje Dominika Olszyna.

Więcej informacji o #20milionowpowodow znajdziecie tu.

 

Więcej newsów szukajcie w naszej zakładce SZORTY.

Dodaj komentarz