diy książką do zabawy

Zróbmy sobie autoportret

Zrób to z Fasinką

Zróbmy sobie autoportret

Zapraszamy was dzisiaj na kolejną inspirację z cyklu Zrób to z Fasinką. Wspólnie z córeczką Mai Marciniak – autorki naszej „Książki do zabawy” – przeniesiemy was w świat obrazów ze skrawków. Będzie twórczo i pięknie! 

Frida Kahlo nazywana jest mistrzynią autoportretów. Jej twórczość przenosi nas do świata kultury Meksyku, ale również ma niezwykły wpływ na twórczość współczesnych artystów. Również tych najmłodszych. Dziewięcioletnia Fasinka, zachwycona obrazkami ze skrawków, które znalazła w „Małym atlasie ptaków” wydawnictwa Nasza Księgarnia, postanowiła pójść w ślady meksykańskiej malarki i stworzyła autoportret.

Jesteśmy pewne, że takiego obrazu pozazdrościłby Fasince niejeden dorosły. Dlatego już teraz zdradzamy wam jak go zrobić. Zaproście do zabawy dzieci, w końcu to właśnie dla nich wykonanie obrazka na podstawie własnego odbicia w lustrze będzie super zabawą. Poniżej znajdziecie wskazówki jego wykonania. Nożyczki i kleje w dłonie, zaczynamy!

*

WSKAZÓWKI 

W realizacji pomysłu zrób to sam pomogą nam: lusterko, ołówek, kartka papieru, kolorowe, uprasowane wcześniej kawałki materiałów, klej oraz nożyczki.

*

KROK PO KROKU

Nie ma autoportretu bez lusterka. Szkicowanie na kartce konturów twarzy na podstawie odbicia w lustrze nie jest wcale takie łatwe i zawsze wywołuje uśmiechy na wszystkich twarzach domowników. Zabawnych min nie będzie końca. Kto powiedział, że obraz ma być poważny? Wręcz przeciwnie! Ma być radosny i śmieszny!

Teraz czas na wycinanie kolorowych materiałów i przyklejanie ich na naszkicowanym wcześniej zarysie twarzy. Podpowiemy wam, że możecie do tego użyć również starych ubrań, które zamiast wyrzucić, można przerobić na piękną pracę plastyczną. Włosy, oczy, uszy. Czas na prawdziwą twórczą pracę!

Jeszcze tylko ostatnie poprawki, podklejenie końcówek materiałowych włosów, odpowiednie ułożenie nosa z kawałka prześcieradła i DIY z Fasinką gotowe. Jak wam się podoba? Nam bardzo!

Fasinka powiesiła autoportret na lodówce. Nie dziwi nas, że zajął główne miejsce w kuchni. Jest piękny!

Więcej inspiracji Zrób to z Fasinką i ciekawe pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi znajdziecie tutaj lub w naszej „Książce do zabawy”, którą kupicie tutaj.

 

Opracowała: Marta Szczepanik

Zdjęcia: Maja Marciniak