szorty w Ładne Bebe

Witajcie w całkiem nowej bajce o Panu Kleksie

Brodka, Rojek i Bedoes w drugim singlu promującym ,,Akademię Pana Kleksa"

Witajcie w całkiem nowej bajce o Panu Kleksie
materiały prasowe

Do premiery „Akademii Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego coraz bliżej – premierę zaplanowano tuż po Nowym Roku. Aby ułaskawić niecierpliwców i osłodzić im miesiąc z górką oczekiwania na seans, powstał drugi singiel promujący film, zaśpiewany przez zbiorowisko gwiazd polskiego popu i rapu. Słyszeliście już „Całkiem Nową Bajkę”?

To się mogło skończyć katastrofą. Wszak miksowanie ze sobą tak różnorodnych głosów polskiej sceny muzycznej jest zabiegiem ryzykownym, grożącym niespójnością, brakiem chemii, a w końcu – zmniejszeniem zainteresowania samą filmową produkcją, którą w założeniu singiel ma promować. Tymczasem głosy Brodki, IGO, Kaśki Sochackiej, Artura Rojka, Ralpha Kaminskiego, Mroza, Bedoesa 2115 i Wojtka Sokoła zagrały czysto i tylko wzmogły zaciekawienie premierą pierwszej części nowej filmowej trylogii o Ambrożym Kleksie i jego fantastycznej Akademii. Mission completed, a oto dowód.

Artur Rojek, którego znamy z projektów Lenny Valentino, Myslovitz czy jako twórcę Off Festival, zapalił się do udziału w wykonaniu piosenki i w klipie. „Widzę, że biorę udział w czymś pieczołowicie przygotowanym, z dużą wyobraźnią, jakością, z fajnymi gośćmi” – powiedział. IGO również zareagował na propozycję nagrania „Całkiem nowej bajki”: „To legendarny film, opowieść, nasze dziedzictwo”. W klipie, poza wymienionymi artystami, wystąpił także nieodżałowany Piotr Fronczewski, archetyp Kleksa, który wysoko ustawił poprzeczkę swojemu następcy, Tomaszowi Kotowi. Ufamy, że aktor dźwignie tę legendę i rzuci na nią nowe światło, ma w tej kwestii spore doświadczenie.

Z premierą singla wiąże się także zbiórka na rzecz Fundacji One Day – wszystkie przychody uzyskane z dystrybucji utworu „Całkiem Nowa Bajka” zostaną przekazane na rzecz jej podopiecznych.

A już niebawem, w lutym, startuje Akademia Pana Kleksa na żywo! Będzie to Widowiskowa Muzyczna Szkoła Wyobraźni, która odbędzie się w największych halach w Polsce: w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Trójmieście, Katowicach i Krakowie. Szczegóły i harmonogram akcji znajdziecie tu.

To wszystko sprawia, że – jeszcze bardziej niż wcześniej – nie możemy się tego filmu doczekać! Czy wy jesteście podobnego zdania? Podoba Wam się teledysk?

Premiera pierwszej części filmowej trylogii „Akademia Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego już 5 stycznia. Warto jednak wypatrywać pokazów przedpremierowych, które rozpoczną się 25 grudnia.

Dodaj komentarz