gry planszowe Rebel

Rebel – nasze top gier rodzinnych

Rebel – nasze top gier rodzinnych
Lidia Dzwolak

Życie stanęło na głowach, kultura przeniosła się do sieci, a my zeszliśmy do parteru. Dosłownie. Większość czasu spędzamy na podłodze, bo gdzie, jak nie tu gra się tak dobrze w planszówki?

Gry odmieniamy teraz przez wszystkie przypadki, a związaną z nią zabawę, która przy okazji czegoś uczy i integruje, lubimy najbardziej. Czas domowej izolacji przekuwamy na czas odkrywania nowych gier, dla młodszych i starszych. Pogubić się pośród tytułów, nowości, wariantów jest łatwo, więc robimy porządki na półce, a na puste miejsce wjeżdżają gry sprawdzone przez braci: Jurka i Józia. Oto złota szóstka marki Rebel, która skutecznie umili wam domowe zakotwiczenie. Co o grach sądzi nasza testująca ekipa?

*

CORTEX

Zwalczamy domowego leniwca, a pobudzamy szare komórki! To gra dla lubiących kombinować i gimnastykować umysł, bo oto mamy za zadanie szybko zgadnąć odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań, które rozwijają różne funkcje ludzkiego mózgu. Chłopcy stanęli do rywalizacji, a co o grze sądzi mama? – Gra Cortex pobudza nasze szare komóreczki i porusza emocje, gdy zaczyna wiać nudą. Celem jest ułożenie czteroczęściowego mózgu. Żeby go zdobyć, musimy wykorzystać swój refleks, spostrzegawczość, pamięć i zmysł dotyku. Można się tu nieźle zmęczyć, bo w pudełku jest ponad 70 kart z różnymi zadaniami i wyzwaniami!

Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 6 lat

Grę kupicie tu.

 

*

STORY CUBES

Storytelling albo po prostu opowiadanie historii to zabawa stara jak świat i genialna w swej prostocie. Dawno dawno temu był kot, a może pies? Może królewna uciekła od królewicza i poleciała jako astronautka w kosmos? Niezbadane są granice wyobraźni dzieciaków, warto to przetestować! Story Cubes to dziewięć ładnie wykonanych sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji – rzucamy i opowiadamy, tu nie ma złych pomysłów. Lidia, potwierdzasz? – Kiedyś lubiliśmy z chłopakami układać opowiadania. Każdy wymyślał po zdaniu i wychodziły nam śmieszne historie, często science fiction. Teraz Story Cubes nam w tym pomaga, zamieniając opowiadania w prawdziwe powieści!

Liczba graczy: bez ograniczeń

Wiek: od 6 lat

Grę kupicie tu

*

KONCEPT KIDS – ZWIERZAKI

A teraz łączymy siły, na stół wjeżdża rodzinna gra przeznaczona dla dzieci od 4 lat. Kluczem do sukcesu jest współpraca, a tę warto ćwiczyć, coś o tym wiedzą dwaj bracia… Pomagamy innym członkom rodziny odgadnąć jak najwięcej haseł i świętujemy wygraną wspólnie. Werdykt mamy? – To bardzo fajna planszówka, która w prosty sposób uczy o zwierzętach. Co jedzą, gdzie żyją, jak wyglądają itd. Gra ma 2 poziomy trudności, chłopaki swobodnie mogą też grać w nią sami, bez pomocy dorosłego.

Liczba graczy: 2-12

Wiek: od 4 lat

Grę kupicie tu

*

DOBBLE

Klasyk pośród gier i towarzysz wielu wyjazdów wakacyjnych ze względu na poręczne, metalowe pudełko. Doczekał się wielu wersji, nawet tej z Harrym Potterem. Dlaczego kochamy Dobble? Bo wszyscy gracze grają równocześnie, bo są emocje, nawet krzyki i piski. Oj, dzieje się! W tej wersji, przeznaczonej dla najmłodszych, szukamy zwierząt wspólnych dla jednej ze swoich kart i karty ze środka stołu. Kto szybszy? – Gramy w nią od dawna i cieszymy się, że jest kilka wersji tej gry! My mamy klasyczną, która była z nami w każdej podróży, i ze zwierzętami, w którą teraz częściej gramy w domu. Dobble to małe, niepozorne pudełko, w środku którego kryje się mnóstwo emocji – dodaje Lidka.

Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 4 lat

Grę kupicie tu

*

DIXIT

Jeden obraz jest wart więcej, niż tysiąc słów, a w grze Dixit wyobraźnia nieskrępowanie hula po pokoju. Wymyślamy skojarzenie do karty, myślimy obrazami, dźwiękami, cytatami. Która karta należała do bajarza? – To jedna z naszych ulubionych gier! Pamiętam, że na początku odstraszyła mnie instrukcja, zresztą jak każda! Ale u nas w domu to zawsze zadanie dla taty chłopaków. Potem okazało się, że gra wcale nie jest skomplikowana, za to przy pomocy pięknych ilustracji doskonale porusza wyobraźnię i wiem jedno, szybko nam się nie znudzi! – opowiada Lidka, a chłopcy zaskakują abstrakcyjnymi skojarzeniami.

Liczba graczy: 3-6

Wiek: od 8 lat

Grę kupicie tu

*

CARDLINE: ZWIERZĘTA

Coś dla miłośników zwierzaków. Które zwierzę jest cięższe: sowa czy indyk? A które żyje dłużej? Bawimy się w odgadywanie i eksplorację fauny, nie zawsze potrzebna jest szkolna wiedza – liczy się też nasze przeczucie! Na obecny czas to świetny zamiennik lekcji przyrody, zdziwicie się, ile cennych informacji można zdobyć podczas rodzinnej gry na podłodze! Prawda, Lidka? – Ta gra jest stworzona dla Józia, który bardzo, ale to bardzo kocha zwierzęta! Zanim w ogóle zaczęliśmy w nią grać, przejrzał chyba wszystkie karty (110!), odczytał nazwy zwierząt, sprawdził ich wagę, wzrost, długość życia i stopień wyginięcia. Z Józiem w tej grze nikt w naszym domu nie ma szans, nawet tata zootechnik!

Liczba graczy: 2-8

Wiek: od 7 lat

Grę kupicie tu

Jeśli chodzi o Cardline: Zwierzęta, z Józiem w tej grze nikt w naszym domu nie ma szans, nawet tata zootechnik!

*

Na naszych półkach jest zawsze miejsce na nowe książki i na nowe gry. Planszówki to sprawdzone remedium na kolejny dłuuuugi dzień w domu. Jak sobie radzicie i jakie gry i zabawy polecacie?

 

Materiał powstał we współpracy z marką Rebel – znajdziecie tu setki gier dla dzieci i dorosłych.

 

Dodaj komentarz