szorty w Ładne Bebe

Rada nadzorcza Mety chce uwolnić sutki

Koniec z niejasnymi zasadami traktowania zdjęć odsłoniętej klatki piersiowej kobiet i osób niebinarnych

Rada nadzorcza Mety chce uwolnić sutki
materiały prasowe

Sutki na wolności? To bardzo prawdopodobne. Rada nadzorcza Mety, zarządzającej Facebookiem i Instagramem, zarekomendowała firmie ujednolicenie zasad dotyczących zdjęć, na których widoczne są odsłonięte klatki piersiowe. Dotychczasowy zakaz był jej zdaniem dyskryminujący dla kobiet i osób niebinarnych.

Jak informuje magazyn Guardian, Rada Nadzorcza Mety, w której skład wchodzą m.in. naukowcy, dziennikarze i politycy, obradowała 17 stycznia. W trakcie posiedzenia rada zaleciła zmianę polityki moderowania treści zawierających nagość. Zgodnie z jej rekomendacją, publikowane treści powinny podlegać zrozumiałym kryteriom respektującym międzynarodowe standardy praw człowieka. Dodatkowo rada twierdzi, że te, które obecnie obowiązują, nie pozwalają kobietom oraz osobom transpłciowym i niebinarnym na pełną wolność wypowiedzi.

Co dalej? Przewidziano 60 dni na ustosunkowanie się do zaleceń Rady przez Metę. Firma zdążyła już jednak wydać oświadczenie w tej sprawie o treści: Nieustannie rozwijamy naszą politykę, by nasze platformy stawały się bezpieczniejsze dla wszystkich użytkowników. Czekamy na więcej konkretów w tej sprawie, będziemy was informować o postępach na bieżąco.

Wszystkie newsy znajdziecie w kategorii SZORTY.

Dodaj komentarz