pampers szorty w Ładne Bebe

Pampers zmienia świat wcześniaków na lepsze

1 730 000 pieluszek Pampers Preemie Protection na polskich oddziałach intensywnej terapii noworodka

Pampers zmienia świat wcześniaków na lepsze
Materiały prasowe

Marka Pampers troszczy się o szczęśliwy i zdrowy rozwój dzieci przedwcześnie urodzonych. W ciągu 4 lat firma Procter & Gamble przekazała ponad 1 730 000 pieluszek Pampers Preemie Protection na odziały intensywnej terapii noworodka polskich szpitali. Działania realizowane są w ramach kampanii Razem zmieniamy świat dziecka na lepsze.

 Pampers jako marka, która troszczy się o szczęśliwy i zdrowy rozwój każdego dziecka, wierzy w moc współpracy – z rodzicami, ekspertami i naszymi partnerami – ponieważ razem możemy uczynić świat dzieci lepszym, dziś i w przyszłości. Aby wspierać rodziców w ich nowej roli, marka Pampers rusza z kampanią „Razem zmieniamy świat dziecka na lepsze”. W jej ramach marka podejmuje działania, by pomagać dzieciom i tym, którzy się nimi opiekują – mówi Mariola Mirek, Dyrektor Komunikacji Procter & Gamble.

Aby móc precyzyjnie zaplanować swoje działania, firma Procter and Gamble przeprowadziła badania wśród polskich rodziców, które pozwoliły poznać opinie mam i ojców*. Najważniejsze wyzwania, które dotyczą dzieci na całym świecie i których podjęcie wymaga współpracy rodziców, marek, społeczeństwa, organizacji charytatywnych czy organizacji pozarządowych – wskazane przez rodziców – to m.in.:

  • Wspieranie dobrostanu dzieci na całym świecie – 58%
  • Zapewnienie wszystkim dzieciom równych szans – 53%
  • Zapewnienie wszystkim dzieciom dostępu do niezbędnych leków i szczepień – 50%
  • Wspieranie położnych i pracowników ochrony zdrowia – 32%
  • Wspieranie wcześniaków – 41%

 Świętujemy ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Celem marki Pampers jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju wszystkich dzieci, zwłaszcza tych najmniejszych. Dlatego z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, w dniu 16 listopada marka zorganizowała spotkanie prasowe, podczas którego rozmawiano o roli dotyku w rozwoju wcześniaków. W konferencji udział wzięli dr n. med. Beata Pawlus – Konsultant Województwa Mazowieckiego ds. Neonatologii, dr n. o kult. fiz. Katarzyna Sempolska – Specjalistka rozwoju ruchowego i integracji sensorycznej, dr n. hum. Magdalena Sadecka-Makaruk – Sekretarz Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom, Mariola Mirek – Dyrektor ds. Komunikacji w P&G oraz Bartek Jędrzejak – dziennikarz będący wcześniakiem.

 

W 2019 r. w Polsce urodziło się około 23 000 wcześniaków. Oznacza to, że co 14. dziecko w Polsce, a co 10. na świecie rodzi się przed planowanym terminem. Każde z nich potrzebuje zaawansowanej opieki medycznej już od dnia narodzin. Szczególne znaczenie ma to w przypadku skóry wcześniaka, której dotyk jest pierwszym sposobem komunikacji dziecka z rodzicem.

 

Więcej newsów szukajcie w naszej zakładce SZORTY.

Dodaj komentarz