szorty w Ładne Bebe

Gdańsk wspiera uczniów LGBT+

Gdańsk wspiera uczniów LGBT+
materiały prasowe

Gdańsk będzie wspierać uczniów LGBT+ poprzez finansowanie z miejskiego budżetu programu  „Na równych zasadach”.

W ramach programu „Na równych zasadach” specjaliści z zakresu psychologii, socjologii, seksuologii i prawa przeprowadzą cykl szkoleń skierowanych do pedagożek, pedagogów, kadry szkół w zakresie potrzeb i trudności młodzieży LGBT+. Dzień Coming Outu, który dziś obchodzimy, to idealna okazja by naświetlić tę informację.

Gdańsk wspiera uczniów LGBT+

Zgodnie z programem „Na równych zasadach” naczelnym zadaniem szkolących będzie informowanie o tym, jak bez oceniania wychowywać, jak tworzyć przyjazne wszystkim osobom środowisko oraz właściwie i skutecznie reagować na akty homofobii i transfobii, by zapobiegać im w  przyszłości. W roli prowadzących warsztaty wystąpią członkinie i członkowie stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado.

Co na to prawica?

Nie od dziś wiadomo, że – o ile w Polsce dzieje się mnóstwo inicjatyw oddolnych, które ratują dobre imię kraju i dają nadzieję, w walce z bezdusznym, zerojedynkowym systemem – o tyle postawa rządzących wobec równości jest wciąż nieprzejednana. Zdaniem radnego PiS, odnoszącego się do LGBT+: „Podstawą wychowania młodego człowieka jest model patriotyczny, natomiast jak najbardziej trzeba chronić go przed takimi wynalazkami jak ideologie promowane przez tego typu środowiska”.

Przypominamy, że dzisiejszy dzień, 11 października, jest uznany Narodowym Dniem Coming Outu. Ustanowiono go w 1988 roku dla upamiętnia marszu osób LGBT w Waszyngtonie, jaki odbył się rok wcześniej i zgromadził pół milion osób walczących o równe prawa niezależnie od orientacji seksualnej.

Już za 3 dni, 14 października, w Dniu Edukacji, pod Ministerstwem Edukacji i Nauki, od godz. 17:00 trwać będzie strajk młodzieży domagającej się odwołania ministra Przemysława Czarnka.

Większej liczby newsów, nie tylko z dziedziny edukacji, spodziewajcie się po otwarciu kategorii Szorty. Inne artykuły dotyczące tematyki LGBT+ znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz