książka, Kultura

Książka do zabawy

Jak to się stało, że tak internetowe dziewczyny jak my zakładają wydawnictwo i tworzą coś z papieru? Za projektem książki stoi Małgosia Jakubowska, twórczyni www.ladnebebe.pl i Maja Marciniak, którą znacie z zabaw DIY na ładnebebe.

Maja Marciniak, autorka tutoriali do książki to utalentowana fotografka i uważna mama. Jej talent? Pokazać każdemu dorosłemu, że może swobodnie i kreatywnie bawić się z dziećmi. Że zabawy plastyczne to niekoniecznie forma zajęć dodatkowych, lecz coś zwykłego, codziennego. To coś, co możemy robić z dziećmi – każda z nas, nawet jak boimy się kleju i nożyczek, nie umiemy narysować równego kółka, a z zabaw najbardziej lubimy poczytać książkę i budować z klocków.

Z Książką do zabawy odkryłyśmy, że robienie małych, plastycznych projektów z dziećmi to sposób na wspólny czas, który buduje ich wiarę w siebie i we własne możliwości. To nie tylko ćwiczenia z motoryki małej, ale i zabawy z przestrzenią. To też sposób by bawić się inaczej – samodzielnie skonstruowanymi zabawkami, bez plastiku, bez wizyt w sklepach, za to z zaufaniem do własnej pomysłowości. Zapiszmy się do osiedlowej biblioteki, wykorzystajmy stare kartony i klej, i bawmy się!

Książka do zabawy spodoba się wszystkim miłośnikom czytania i tym, którzy dopiero szukają przewodnika po literaturze dziecięcej. Astrid Lindgren, Maurice Sendak, Mizielińscy i wielu innych autorów stało się źródłem inspiracji dla kolejnych projektów, które możemy wykonać z dziećmi bez większego trudu, za to ze wspaniałym efektem.

Niby wiadomo, że każdy jest artystą. Ale od kiedy mamy Książkę do zabawy wiadomo to trochę bardziej. I teraz każda z nas jest jeszcze projektantką strojów, autorką domowych dekoracji i scenografii na dziecięce przyjęcia.

Więc rozumiecie, czemu musiałyśmy koniecznie stworzyć tę książkę. Niech się Wam z nią dobrze bawi.

W książce, oprócz 20 tutoriali i propozycji zabaw zainspirowanych dziecięcą literaturą, znajdziecie również przemyślaną listę zakupów i rzeczy, które warto zbierać oraz szablon z wykrojami, który ułatwi Wam pracę nad tutorialami.

Książkę możecie kupić TUTAJ.

Książka do zabawy; autorka tutoriali: Maja Marciniak, zdjęcia: Maja Marciniak, teskt: Maria Bator, ilustracje: Paulina Derecka, produkcja: Małgosia Jakubowska, Maja Marciniak; Ładne Wydawnictwo 2017.

Leave a comment 7 komentarzy

  1. Ksiazka jest droga, ale to przezyje 🙂 tylko te koszty wysylki… zrobcie prosze paczkomat jeszcze. Bedzie polowe taniej. Sa mamy, ktore naprawde licza kazda zlotowke 😐 czy ksiazka bedzie dostepna w empiku np?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama