prezentownik współpraca reklamowa

Życzenie zaklęte w przedmiocie

Zabawkowy prezentownik dla dzieci w każdym wieku

Życzenie zaklęte w przedmiocie
Tola Piotrowska

Prezenty to przedmioty o magicznych właściwościach. Rozwiązując kokardy i szeleszcząc papierem, szukamy w nich serdecznych życzeń, obietnicy długiej zabawy i przeżyć, które skrzą się od emocji i zapisują się w pamięci. Dlatego ważne, by obdarowywać, nie gasząc, a podsycając magię świątecznego spotkania.

Obdarowywanie może zadziałać jak wstęp do niezwykłej historii, rodem ze skrzaciej opowieści Astrid Lindgren, gdzie podarunki są oznaką troski i dbania o domowników. Prezent to coś więcej niż ciesząca oko zabawka, instrument czy strategiczna gra planszowa. To świąteczne życzenie zaklęte w pieczołowicie wybranym przedmiocie. Aby pielęgnować magię ukrytą w świątecznym prezencie, zajrzyjcie do naszego prezentownika z listą podarków dla dzieci w każdym wieku.

Te zabawki nie trafią tuż po Wigilii gdzieś w kąt, to pewne. Jest duża szansa, że będą towarzyszyć dzieciom przez długie miesiące, a nawet lata, dorastając wraz z nimi i dostając nowe, fascynujące role w niezwykłych scenariuszach ich zabawy. Takie marki jak Janod i Lilliputiens oferują zabawki pięknie i solidnie wykonane, ze starannie wybranymi jakościowymi materiałami, dbałością o detal i… z pomysłem!

Gotowi? Oto prezentowe pewniaki.

PIERWSZE KROKI 

Sztukę koordynacji warto trenować od najmłodszych lat. Dzieci, które świętowały pierwsze urodziny, mogą spróbować swoich sił, pokonując trasę z salonu do kuchni jeździkiem Lilliputiens dostępnym w dwóch wariantach: z motywem Sarenki Stelli lub Smoka Joe. Wygodne siedzisko, umiejscowione na optymalnej wysokości, pokryte zostało miękkim futerkiem, aby ułatwić wchodzenie i schodzenie z jeździka. To sprawia, że zabawka jest w ciągłym użyciu i usprawnia podróże po ciastko i poszukiwania ulubionego pluszaka.

W żwawym wstawaniu wspiera najnajów także stolik edukacyjny Janod. Każdy z trzech wariantów: z motywem łąki, krainy dinozaurów lub lasu zamieszkanego przez małe zwierzątka, zbudowany jest z kolorowego stabilnego blatu zachęcającego do sortowania, układania, wydobywania dźwięków lub przesuwania elementów. To zmyślny sposób na trenowanie koordynacji ruchowej i małej motoryki, a także pamięci i bystrego wzroku. Taką naukę, która dzieje się nienachalnie, to my lubimy.

A gdy dziecko osiągnie mistrzostwo w sztuce koordynacji, warto pójść o krok dalej i zapoznać je z drewnianym telefonem Janod. Ta zabawka zaspokoi chęć naśladowania zapracowanych rodziców, ale także kiełkującą ciekawość nowinkami z dziedziny technologii. Siedem zachęcających do klikania przycisków symbolizuje uruchamianie, fotografowane czy wysyłanie maili, a dźwięki wydobywające się z głośnika dodają zabawie wiarygodności. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki telefonowi kontakt z Mikołajem i przekazanie mu aktualnej listy prezentów stanie się czystą formalnością.

KLUCZOWE ELEMENTY

Układanki, puzzle i zabawki złożone z kilku elementów świetnie spisują się jako trening uważności, logicznego myślenia, zdolności przestrzennych czy precyzji ruchów u dwulatków. Słowem – nie ma chyba prostszego sposobu, by zadbać o rozwój w tych wszystkich kluczowych dziedzinach niż pudełko hałasujące wieloelementową zawartością. Magnetibook Zawody marki Janod pomoże doprecyzować wciąż zmieniające się plany na przyszłość. Wszak decyzja o tym, czy zostać primabaleriną, strażakiem czy wypiekającym parujące bochenki piekarzem to nie jest… bułka z masłem! 64 magnesy z częściami ciała, elementami strojów i przyborów właściwych odpowiednim profesjom oraz karty z obrazkami do wzorowania się zapewnią zabawę na długie godziny. Nie zdziwcie się tylko, gdy dziecko zapragnie w jednej chwili zostać jednocześnie astronautką, listonoszką i hydrauliczką.

Jaką część świata zamieszkują maskonury? Z jakim kontynentem na stałe związały się misie koala i który z kontynentów upodobały sobie różowe jak lalka Barbie flamingi? Tego dowiecie się, układając 40-elementową Mapę z magnesami Małe Zwierzątka Janod. Pełne uroku orki, niedźwiedzie, pingwiny czy wieloryby szukają swoich domów na mapie, a rolą dzieci jest przymocowanie ich we właściwe miejsca planszy. Zabawka zaznajamia z przyrodą, trenuje koncentrację i orientację geograficzną. Dzięki sznurkowi może posłużyć jako ozdoba zawieszona na ścianie pokoju stawiającego pierwsze kroki naukowca.

Wszechstronność to główna cecha garażu Dino marki Janod. Poza tym, że pomaga rozniecać pasję motoryzacyjną, sprzyja też odkrywaniu tajemnic długoszyich diplodoków o łagodnym spojrzeniu. Wspominamy o tym nie bez przyczyny – oko drewnianego dinozaura służy do sterowania windą. Piętrowy garaż wyposażony został w 4 pojazdy i 2 kaktusy.

STARSZAKI SIĘ BAWIĄ

I to jak! Przedszkolaki i szkolniaki śmiało sięgają po gry magnetyczne i puzzle, które rozwijają zarówno długookresowe pasje, jak i chwilowe ciągoty. Magnetibook Sport to bestseller od Janod, który zawiera 64 kolorowe magnesy z rysunkami części ciała, strojów oraz detali związanych z rozmaitymi dyscyplinami sportu. Co prawda w zabawie chodzi o dopasowanie kuszy do strzelca oraz piłki do piłkarza, ale nic przecież nie ogranicza wyobraźni układającego, by nieco zamieszać i podsunąć zabawne rozwiązanie. Dla inspiracji zajrzeć można do zestawu kart z obrazkami sportowców w pełnym oprzyrządowaniu.

Magnetibook Sport to tylko jeden z przykładów angażujących zajęć na świąteczne popołudnia. Frapującą alternatywą dla Magnetibook Sport jest Magnetyczna Gra Statki. Nowoczesna wersja kultowej gry zamienia ołówek i kartkę w kratkę na profesjonalne plansze i magnesy z podobiznami statków. Oto sposób na to, by stać się znakomitym strategiem. Więcej gier firmy Janod szukajcie tu. 

Dla rezolutnych sześciolatków proponujemy 100-elementowe puzzle Janod w poręcznej walizce. Odkładając na bok walory praktyczne, łatwo dostrzec, jak układanka rozwija umiejętność strategicznego myślenia, zdolność koncentracji i kojarzenia. Puzzle przygoda w kraju Inków ukazują zachęcający do dalekich podróży obrazek trojga podróżników eksplorujących zachowania zwierząt nad brzegiem Amazonki. Barwne papugi, psotne małpy i drzemiąca pantera polecają się do układania, chyba że wolicie wielobarwne stado wędrujących dinozaurów. Panoramiczne Puzzle Dinozaury w rozmiarze 100 x 20 cm zaznajamiają z gatunkami prehistorycznych olbrzymów, ćwiczą koncentrację i działanie zespołowe. Bo nie ma to, jak układać puzzle w miłym towarzystwie.

Kompletną ofertę puzzli w walizce Janod znajdziecie TU.

DLA SIOSTRY I BRATA

Dynamika relacji w rodzeństwie jest zmienna, to wiadomo. Jest miłość wielka jak ocean i są bezbrzeżne zwady, ale niezmiennie najlepszym sposobem na złagodzenie napięć pomiędzy siostrami i braćmi są gry zespołowe. Aby dodatkowo wzmocnić naprawczy efekt, można pobawić się w pichcenie przysmaków, to zawsze działa. Przyda się do tego celu drewniana kuchnia Janod w pastelowych barwach i wyposażona w garnki, sztućce i kilka niezbędnych produktów do przyrządzenia popisowego dania, np. spaghetti. Na pierwsze danie szef kuchni poleca ramen, podpatrzony w „Ponyo” Hayao Miyazakiego. Aby właściwie go przyrządzić, niezbędny będzie zestaw do gotowania zupy i akcesoria dla małego kucharza Janod. Grunt to sprawiedliwie podzielić się pracą, by frajdy z przygotowania obiadu nie zrujnowała kolejna sprzeczka.

 

Po pożywnym posiłku przychodzi chęć na nową zabawę. Co powiecie na gigantyczne puzzle Ciało człowieka Janod, złożone z trzech ogromnych układanek zawierających 50, 75 i 100 elementów? Największa z nich jasno świeci w ciemności! Wielkie na metr puzzle pomogą w poznaniu budowy anatomicznej człowieka. Gdy po świątecznym dniu przyjdzie wam ochota na opowiadanie historii, zestaw trzech domków dla świnek Lilliputiens będzie jak znalazł. W zestawie znajdują się 3 świnki w ubrankach, wigwam w kolorze żółtym, namiot w kolorze bordowym z kwadratowym wejściem oraz turkusowy domek z kominem, przez który można wejść do środka. Czy może być bardziej miękko, bajkowo i malowniczo? Właśnie takich świąt Wam życzymy!

Materiał powstał we współpracy z markami Janod i Lilliputiens

Dodaj komentarz