Katowice przewodnik vienna house

Zabierz dziecko na Dzień Ojca do Katowic!

Razem z Vienna House przygotowaliśmy dla was przewodnik

Zabierz dziecko na Dzień Ojca do Katowic!
Ewa Przedpełska

 

Dwóch chacharów udało się na małą wycieczkę do miasta, które jest kulturalnym centrum Górnego Śląska. Przed wami przewodnik po Katowicach wypróbowany przez Adama i Tymka. To znakomity pomysł na wspólne spędzenie czasu na Dzień Ojca!

Wybierzcie Katowice na weekendowy wypad! To młode i dynamiczne miasto, którego energia jest napędzana przez mieszkańców. Pośród surowych ścian budynków odnajdziecie nowoczesne murale, a betonowe uliczki wypełniają przyjemne knajpki, które idealnie wpisują się w ten miejski krajobraz. To dobra okazja, żeby zaprzyjaźnić się z regionem Górnego Śląska. Adam i Tymek ruszyli tam na zaproszenie Vienna House.

Dobry wypoczynek zaczyna się od wyboru miejsca noclegowego. Vienna House Easy w Katowicach to kompleks położony w samym centrum miasta, czyli lokalizacja idealna. Blisko stąd do komunikacji miejskiej, a do tego to dobra baza wypadowa na piesze wędrówki i eksploracje.

Vienna House to sieć hoteli mających swoje siedziby w różnych polskich miastach. Każdy z obiektów nawiązuje do krajobrazu i temperamentu danego miejsca. Nie znajdziecie tutaj napuszonych pomieszczeń, umeblowanych w nudny sposób. Jest kolorowo i pobudzająco! Nowocześnie, ale też przy zachowaniu charakteru miasta. Przestronne lobby Vienna House Easy zaprasza do środka. To przedsmak tego, co czeka nas dalej. Już w tym miejscu chłopaki mogą zacząć swój relaks – grając w szachy, przeglądając hotelową bibliotekę czy stos najnowszych magazynów. Mały podróżnik znajdzie woreczek wypełniony niezbędnikami – do zabrania na lokalną wyprawę.

Poranek dobrze jest zacząć od porządnego śniadania, które zapewni energię na cały dzień atrakcji. Można je zjeść w hotelowej restauracji serwującej pyszne poranne posiłki. Jest świeżo, zdrowo i wedle potrzeb. Nie jesz mięsa? Nie ma problemu! Masz nietolerancje pokarmowe? Nic nie szkodzi! Tutaj obsługa wie, że wymarzony odpoczynek to taki, podczas którego nie mącisz spokoju głowy najmniejszymi problemami.

Nie zgłodniejecie też na mieście! Katowice otwierają przed wami swoje gastronomiczne bramy. Kafejki, kawiarnie, bary i restauracje. Znajdziecie wszystko! W Black Woolf Coffee & Books napijecie się kawy i świeżego soku, a przy okazji zagłębicie się w literackie tytuły. Na śniadanie lub lunch zaprasza Kafej z bogatym menu uwzględniającym dania dla dzieci. Odwiedźcie też bistro MAOLA, w którym zjecie sezonowe pyszności. Jeżeli chcecie spróbować regionalnej śląskiej kuchni, powędrujcie do Śląskiej Prohibicji, a na kawę i ciastko wstąpcie do Cafe Byfyj. Letnią porą ochłodzicie się pysznymi deserami w Istnych Lodach Rzemieślniczych. Czuć lato, widać barwy!

Dokąd podążają nasi podróżnicy? Tam, gdzie hobby łączy się z architekturą. To miejsce, w którym gości muzyka – obiekt NOSPR. Budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej robi wrażenie od środka i z zewnątrz. Może nie uda wam się wziąć udziału w koncercie, ale zatrzymując się na chwilę pod gmachem, możecie usłyszeć unoszącą się na wietrze muzykę!

Obok znajduje się budynek Muzeum Śląskiego z czerwonej cegły – czuć tu poprzemysłową duszę historii! Sama bryła wygląda ciekawie, ale w środku znajdziecie ekspozycje idealne dla całej rodziny. Na tymczasowych wystawach zobaczycie przedziwne stwory na obrazach Teofila Ociepki i poznacie folkową sztukę przedstawioną na drzeworytach ludowych. No i obowiązkowo – Spodek!

Kolejny punkt wycieczki wybiera Tymek. Będzie to atrakcja pełna nauki i interaktywnej zabawy, czyli odwiedziny w Bajce Pana Kleksa. Czeka na was Kraina Szpaka Mateusza, Ostatni Rezerwat Przyrody czy Królestwo Bajdocji, w których pomożecie Panu Kleksowi znaleźć zaginione przedmioty oraz wspólnie poeksperymentujecie. Tymek był zachwycony. PS Adam też!

Ciekawym miejscem, wartym zobaczenia, wkomponowanym w historię Katowic jest Nikiszowiec. To ceglaste, historyczne serce miasta. Dla małych podróżników niesamowite mogą okazać się rzędy jednakowych czerwonych budynków. Co powiecie na zabawę w chowanego? Albo na układanie ciekawych historii tych oryginalnych budynków? Może po wyjeździe powstanie z tego książka.

Katowice to miasto przemian z miejscami, które dawniej pełniły funkcje przemysłowe, a dzisiaj są jednym z punktów kulturalnych. W ten sposób powstała Galeria Szyb Wilson mieszcząca się w jednym z dawnych szybów kopalnianych. Industrialne wnętrze wypełnione jest pracami ze sztuki współczesnej. Obecnie możecie oglądać wystawę poświęconą wesołej naiwnej sztuce polskiej.

Krokomierz szaleje, stopy potrzebują odpoczynku, ale na twarzach chłopaków pojawiają się uśmiechy satysfakcji. Przemierzyli kawałek Katowic! Zajrzeli w różne kulturowe i historyczne zakamarki. Było poważnie i całkiem dziecinnie, ale na pewno odkrywczo.

Dzień kończy się w hotelowym pokoju, gdzie z przyjemnością mogą wyciągnąć się na wygodnych łóżkach. Odpoczywając, snują opowieści i wymieniają się wrażeniami z minionego dnia. Na ich potrzeby odpowie już serwis hotelowy.

Jeżeli będziecie mieć więcej czasu niż dwa dni weekendowe to polecamy Wam jeszcze dwa miejsca, w których również spędzicie rodzinnie czas. Jedno z nich to gratka dla osób lubiących bujanie się na ekstremalnych huśtawkach, zjazdy na szalonych roller coasterach czy wyprawy rwącym potokiem. Legandia Śląskie Wesołe Miasteczko otwiera przed Wami swoje bramy.

Dla miłośników spokojniejszego wypoczynku polecamy odwiedzić Park Śląski czyli oazę zieleni zlokalizowaną w Chorzowie. Roślinny kompleks pełen jest stawów, sadzawek, bogatej fauny i flory. Jak leniuchować i korzystać ze słońca to tylko tutaj!

Katowice to znakomity początek odkrywania Górnego Śląska. Oddajemy w wasze ręce nasz miniprzewodnik stworzony z Vienna House:

Dopiszcie swoje katowickie propozycje w komentarzach!

Dodaj komentarz