moda dla dzieci

Zmaluj okładkę i wygraj w konkursie

Endo zaprasza

Zmaluj okładkę i wygraj w konkursie
Lidka Dzwolak

Malować, czytać czy buszować w szafie? Której muzie się oddać i spożytkować nielimitowane pokłady fantazji i kreatywności dzieci? My mamy plan, by połączyć je w jedną zabawę, a przy okazji wziąć udział w jesiennym konkursie Endo!

Podobno nie powinno się oceniać książki po okładce. My działamy wręcz przeciwnie – bierzemy ulubione okładki dziecięcych książek pod lupę i zapraszamy je na stół pełen plastycznych akcesoriów. Kolorem rozpędzamy pierwsze jesienne szarugi. Słoneczne żółcie, róże, soczyste czerwienie czy głębokie granaty nie tylko w tubkach, ale i na sobie – oto nowa, jesienna kolekcja Endo, które wyjątkowo lubi łączyć modę z dobrą zabawą i lekturą. Ma być wygodnie i jest: w pasiastych leginsach, miękkich bluzach z kapturem i bawełnianych longsleeve’ach. Na stół wjeżdża warsztat godny artysty, a na bluzki barwne grafiki i hasła: Nikt nie jest doskonały czy Kibicuję szarym komórkom – traktujemy je jako motto! Pod pachą lub, jak kto woli, na głowie lądują nasze ulubione książki, które inspirują do wszelakich działań plastycznych. Brudzimy się, skaczemy, lepimy – wszystko po to, by wykreować prace w konkursie Endo dla prawdziwych moli książkowych.

Zadanie jest proste! Wybieramy ulubioną okładkę i tworzymy pracę plastyczną, którą dodajemy pod postem konkursowym na Facebooku marki Endo. Kraina książkowych bohaterów i ilustracji jest bezkresna, a nagroda w postaci bonu na zakupy przyda się przy kompletowaniu jesiennej garderoby. Ruszamy!

Czerwone kałamarnice jak żywcem wyjęte z książki „W morze!” czają się już w głębinach fal, a to jeszcze nie koniec morskich fantazji artysty. Od rysunku się zaczyna, a na kolorowych piegach na twarzy siostry się kończy! Z morza wychodzimy na ląd, lecimy do drugiego pokoju, a tam na sztaludze wyrasta dorodna amarantowa piwonia. Malarka zastanawia się nad koncepcją bukietu i dodaniem jesiennej, sezonowej flory – przyda się w tych rozważaniach „Inwentarz kwiatów”. Praca konkursowa gotowa, niczym z prawdziwego malarskiego atelier!

Bez obawy, że ktoś tu nie da rady w tej malarskiej zabawie! Atelier ani fachowe sprzęty nie są nam niezbędne, bo – jak przekonuje mały grafik – tworzyć można i na drabinie, i w kolorowej beczce przerobionej na sprytny schowek. Pędzlem i palcami. W skupieniu i stojąc na głowie. Kto artyście zabroni? Byle wygodnie – w jeansach, rozpinanych swetrach czy ciepłych jesiennych bluzach. Ubrania Endo nie krępują ruchów! Jest kolorowo w jesiennej szafie Endo i jest barwnie na kartkach brystolu. To jak – czytamy czy malujemy?

Konkurs trwa od 17.09.201 do 17.10.2021 – jego szczegóły znajdziecie tutaj. Do wygrania czekają bony o wartości: 300, 200 i 100 złotych na zakupy w sklepie Endo. Link do regulaminu czeka tu.

Dziękujemy modelom: Basi, Tadziowi, Poli, Smokowi, a także Playschool – pracowni w Olsztynie, która organizuje zajęcia językowe i plastyczne.

*

Materiał powstał przy współpracy z Endo.

Dodaj komentarz