Zezuzulla Meadow

Wiosenna bujność traw

Co piszczy w wiosennej trawie? Jakie żyjątka wyłaniają się z jej rzęsistych zakamarków i jak wiele inspiracji mogą dostarczyć projektantowi? O tym wszystkim opowiada nowa, wiosenno-letnia kolekcja marki Zezuzulla.

Zmienność kolorów, do jakiej przyzwyczaiła nas przyroda, to wielce plastyczne pole manewru dla wyobraźni. Zielenie, brązy i beże przeplatają się ze sobą, pozwalając na odczuwanie rześkiej świeżości wiosennych powiewów z błogim ciepłem wschodzącego lata. W kolekcji „Meadow” naczelnym patternem są gibkie źdźbła trawy, występujące w kolorze musztardy i błękitu, rozpostarte na białym albo beżowym tle sukienki, spódnicy, spodni o kroju kangu, czapki czy komina. Gdzieniegdzie przemyka biedronka dziecięciokropka, a to dopiero początek urodzaju wzorów wiosenno-letniej kolekcji Zezuzulla.

Szybujące wśród chmur bociany i przymierzające się do skoku zające rozgościły się w najlepsze na białych, niebieskich i butelkowych sukienkach koszulowych oraz tych z krótkim i długim rękawem. Pomalowały niemowlęce kombinezony i body oraz dziecięce spodnie i spódnice, dodając noszącym je animuszu i rozbudzając przyrodniczego bakcyla. Aż chce się chwytać za lornetkę, by obserwować bocianie loty po bezchmurnym niebie i zajęcze susy wśród łąk.

Gdyby pokusić się o kontrastowe zestawienie, efekt mógłby okazać się mocno rock’n’rollowy. Patrząc na zdjęcia z lookbooku kolekcji „Meadow”, mam nieodparte wrażenie inspirowania się stylem muzyków folkowych, jak Kurt Vile i Courtney Barnett albo Isobel Campbell i Mark Lanegan. Grafitowe ogrodniczki, sukienki na szelkach i spozierające spod nich tiszerty, połączone ze słomkowymi kapeluszami i ciężkimi butami budują superwiosenny look. Sama chcę się tak nosić! Można? Można.

 

Jak wam się podoba wizja wiosny i lata według Zezuzulla?

Strona internetowa/Facebook/Instagram

Zdjęcia: Monika Penkūkū

*

Tekst: Dominika Janik

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.