Zegar Sowa

Janod na Dzień Dziecka

Która wskazówka odmierza minutę, która godzinę i co zrobić aby nauka zegara stała się przyjemnością? Mamy na to sposób! Zobaczcie naszą kolejną inspirację #janodnadziendziecka.

Spośród edukacyjnych zabawek francuskiej marki Janod Karolina, mama Szymona wybrała drewniany zegar Sowa. Nie bez powodu wybór padł właśnie na tę zabawkę. Szymon uwielbia liczyć i poznawać cyferki a teraz może również zrozumieć jak działa zegar, rozróżniając jednocześnie dzień od nocy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ostatnio jesteśmy na etapie uczenia się cyferek. Liczenie do 20 mamy opanowane już dawno jednakże z rozpoznawaniem liczb już nie jest tak łatwo. Zegar Sowa od Janod jest idealną zabawką, która pomaga nam wprowadzić dziecko w magiczny świat cyferek i czasu. – opowiada mama Szymona.

Edukacyjny drewniany zegar Sowa to idealna pomoc do nauki godzin i zrozumieniu jak działa zegar. Sowa jest dwustronna, z jednej strony dziecko uczy się dopasowywania godzin do właściwego miejsca na zegarze, z drugiej może malować kredą i zgadywać godziny. Dodatkowo, zamknięte lub otwarte oczy sowy pokazują dziecku czy jest dzień czy noc.

Ucząc się godzin łatwiej zapamietać nam jak wygląda dana liczba i gdzie możemy znaleźć ją na zegarze. Po kilku dniach mamy już opanowane podstawowe godziny tak jak 3,6,9 i 12. Szymon rozpoznaje je bez problemu. Jest to świetne połączenie nauki i zabawy. – dodaje Karolina

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zabawka będzie również fajną dekoracją do dziecinnego pokoju. Drewniany zegar można powiesić na ścianie lub postawić na półce. Jak wszystkie zabawki Janod, ta również została wykonana z najwyższej jakości materiałów i pomalowana farbami na bazie wody, dzięki czemu jest bezpieczna dla dziecka. Dodatkowo sam zegar zapakowany jest w estetyczne, kartonowe pudełko dzięki czemu idealnie nadaje się na prezent.

Edukacyjny zegar Sowa jest odpowiedni dla dzieci w wieku 3-7 lat ale jesteśmy przekonane, że dzięki niemu i starsze dzieci będą mogły poznać mechanizm działania zegara i nauczyć się rozpoznawania godzin, zarówno w dzień i w nocy.

Zegar kupicie tutaj.

Więcej edukacyjnych inspiracji zabawkowych Janod znajdziecie w naszej selekcji.

Zdjęcia: Karolina Zybińska

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.