Zegar Sowa

Janod na Dzień Dziecka

Która wskazówka odmierza minutę, która godzinę i co zrobić aby nauka zegara stała się przyjemnością? Mamy na to sposób! Zobaczcie naszą kolejną inspirację #janodnadziendziecka.

Spośród edukacyjnych zabawek francuskiej marki Janod Karolina, mama Szymona wybrała drewniany zegar Sowa. Nie bez powodu wybór padł właśnie na tę zabawkę. Szymon uwielbia liczyć i poznawać cyferki a teraz może również zrozumieć jak działa zegar, rozróżniając jednocześnie dzień od nocy.

Ostatnio jesteśmy na etapie uczenia się cyferek. Liczenie do 20 mamy opanowane już dawno jednakże z rozpoznawaniem liczb już nie jest tak łatwo. Zegar Sowa od Janod jest idealną zabawką, która pomaga nam wprowadzić dziecko w magiczny świat cyferek i czasu. – opowiada mama Szymona.

Edukacyjny drewniany zegar Sowa to idealna pomoc do nauki godzin i zrozumieniu jak działa zegar. Sowa jest dwustronna, z jednej strony dziecko uczy się dopasowywania godzin do właściwego miejsca na zegarze, z drugiej może malować kredą i zgadywać godziny. Dodatkowo, zamknięte lub otwarte oczy sowy pokazują dziecku czy jest dzień czy noc.

Ucząc się godzin łatwiej zapamietać nam jak wygląda dana liczba i gdzie możemy znaleźć ją na zegarze. Po kilku dniach mamy już opanowane podstawowe godziny tak jak 3,6,9 i 12. Szymon rozpoznaje je bez problemu. Jest to świetne połączenie nauki i zabawy. – dodaje Karolina

Zabawka będzie również fajną dekoracją do dziecinnego pokoju. Drewniany zegar można powiesić na ścianie lub postawić na półce. Jak wszystkie zabawki Janod, ta również została wykonana z najwyższej jakości materiałów i pomalowana farbami na bazie wody, dzięki czemu jest bezpieczna dla dziecka. Dodatkowo sam zegar zapakowany jest w estetyczne, kartonowe pudełko dzięki czemu idealnie nadaje się na prezent.

Edukacyjny zegar Sowa jest odpowiedni dla dzieci w wieku 3-7 lat ale jesteśmy przekonane, że dzięki niemu i starsze dzieci będą mogły poznać mechanizm działania zegara i nauczyć się rozpoznawania godzin, zarówno w dzień i w nocy.

Zegar kupicie tutaj.

Więcej edukacyjnych inspiracji zabawkowych Janod znajdziecie w naszej selekcji.

Zdjęcia: Karolina Zybińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.