komiks zabawki

Zabawy w podgrupach

Egmont i bawimy się

Zabawy w podgrupach
Lidka Dzwolak

Starszaki, maluchy. Chłopaki, dziewczyny. Czasem iskrzy, czasem zabawa się nie klei. Jedni chcą budować, inni czytać, wspólny mianownik w temacie bajek też ciężki do ustalenia. Zabawy w podgrupach? To jest dobra myśl.

Koc, czereśnie, lemoniada – nieśmiertelne trio piknikowe. Ale w pejzaż sielankowy wdarła się nam nuda. Który to już piknik od początku tego lata? Wyjazdy przełożone, wakacje tak samo długie, zająć towarzystwo czasem trzeba, gdy już pomysły na zabawy wszelakie wyczerpane. Przedszkolaki chcą bajkę, prawie nastolatki prychają na ten pomysł. Na piknik wprasza się więc zabawa w podgrupach, a z odsieczą przeciw nudzie – zabawki i książeczki wydawnictwa Egmont. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Hej, ekipo, w co się tak bawicie?

PSI PATROL I BING

Starsza siostra się podśmiewuje, ale Zumę od Rubble odróżnić potrafi bezbłędnie. Co więcej, wtóruje, gdy słyszy piosenkę z tej bajki. Widok młodszego brata zaczytanego w magazynie Psi Patrol nie dziwi nikogo, w końcu każdy lubi poranną prasówkę. Zamiast nudnej polityki czy makijażu są konkrety i newsy, na jakie poluje pięciolatek – czy patrol uratuje dzwon nurkowy? Czy zdążą dojechać na zalaną farmę? Łamigłówki, gry z kartami, zadania no i obowiązkowo prezent dodawany do każdego numeru, męska ekipa zaczytana po uszy. Ciekawe, czy uda im się zespołowo zatopić pirata, szkoda nie spróbować… Chyba, że z pomocą pirackiej załodze przyjdzie królik Bing – ten trzylatek, który kolekcjonuje przygody i wpadki. Razem z przyjaciółmi uczy się, jak wydostać się z tarapatów, jakże przydatna umiejętność. Sami poczytajcie, co on wyprawia!

Magazyny do kupienia na stronie egmont.pl.

ENOLI HOLMES

Przedszkolaki niech się bawią, dziewczyny mają dużo poważniejsze wyzwania. Wagi państwowej! Komiks w rękach i przenosimy się do wiktoriańskiej Anglii oraz bardzo samodzielnej Enoli Holmes. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa, to młodsza siostra słynnego detektywa Sherlocka. 14-latka na tropie zaginionej mamy, musi stawić czoła urzędnikom, uprzedzeniom i niebezpieczeństwom. Ale da radę, kto jak nie ona! Choć czasy nie sprzyjają emancypacji, dziewczyny trzymają za nią kciuki i nie mogą oderwać się od czytania. Zakończenia nie zdradzimy!

Komiks od wydawnictwa Egmont kupicie tu.

KLOCKI CARDBLOCKS

Dziecko i karton. Dziecko i klocki. Taki duet oznacza zabawę na całego. Tekturowe klocki Cardblocks to zupełnie nowy wymiar budowania, wkraczamy w konstrukcje przestrzenne, a do tego przenosimy się w czasie do starożytnego Rzymu. Niech zainspirują nas architekci, bo oto z kartonu zamierzamy wyczarować prawdziwą rotundę. Łuki, sklepienia, przypory – lekcja historii i współpracy. Do dzieła! A jak się inżynierowie rozpędzą, to klasyczną rotundę rozbudują o kopułę, takiej budowli na Mazurach to nikt jeszcze nie widział. A skoro tak dobrze nam idzie, to rzymski plac zamieniamy w olbrzymi plac budowy, łapiemy za zestaw podstawowych klocków, które za pomocą specjalnych łączników pozwalają na architektoniczne szaleństwa. Tu już rządzi nie tyle magister budownictwa, co nieskrępowana wyobraźnia.

Klocki Cardblocks kupicie tu.

*

Rzymska rotunda na dywanie, trzyletnie króliki w akcji, psiaki ścigające piratów na morzu, czternastoletnia detektyw kontra system – oj, dzieje się tego popołudnia w domu na Mazurach. Zaproście ekipę Egmont do siebie, nudy nie ma!

 

Materiał powstał we współpracy z wydawnictwem Egmont.

Dziękujemy małym modelom: Frankowi, Rysiowi, Stasiowi, Alince i Tosi.

Dodaj komentarz