Zabawy na dworze

nie ma nudy ani złej pogody

Zabawy na dworze
Lidia Dzwolak

Nasz klimat naprawdę jest przewrotny. Po paru dniach zaskakującego lata, maj znowu pokazuje kapryśną naturę. Ale o ile nie pada, wychodzimy na dwór i bawimy się. Holenderska marka BS Toys to ekspert w temacie fajnego zajęcia dzieciaków na dworze.

Macie dosyć placów zabaw, piaskownic i drabinek? Chodźcie na trawę, na łąkę, na podwórko, do lasu! Tam możemy spędzać popołudnia, urządzać dzieciom urodziny, spotykać się ze znajomymi. BS Toys, dostępne w Polsce w naszym ulubionym Mokopico, to pomysł na fajną, aktywna zabawę, na śmiech i rozrywkę. Bardzo cenimy sobie te markę ze względu na jakość, bo zabawki przeznaczone na dwór mają skłonność do szybkiego rozpadania się. są porzucane po katach, czasem mokną… BS Toys niezwykle dba o wykończenie, dlatego możemy je śmiało polecić jako odtrutkę na tandetę.

To są klasyczna zabawki, jak z dawnych lat. Dopasowane są do różnych etapów rozwojowych, od 3 do 10 lat. Moje dzieciaki lubią swój zestaw do gry w ogrodowy baseball i nieśmiertelny zestaw do biegu z jajem.
Co jeszcze ciekawego znajdziemy w Mokopico? Oto nasze top 7:

*
WORKI DO SKAKANIA

Ta zabawa totalnie nas zaskoczyła. Jest z nią masa śmiechu, a dorośli zostają w tyle za maluchami, bo nikt nie jest tak skoczny i zwinny, jak one. Worki są urodzinowym hitem, potrafią zmienić niejedna imprezę, a do zawodów ustawia się kolejka. Podoba mi się, że worki są odporne na zabrudzenia, a do zestawu dołączono linię startu i metę oraz komplet łyżek z „jajkami”

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*
STRZELNICA

 

Czy wy tez należycie do osób, którym popularne nerfy działają na nerwy? Zabawa w celowani i strzelanie może jednak mieć swój piękny, rozwojowy charakter. Ćwiczy skupienie i uważnośc, a także koordynację oko-ręka. Zestaw składa się z ruchomych tabliczek z punktami, które po celnym trafieniu zamykają się, a całość wykonana jest z wysokiej jakości drewna. Pistolet ma ruchomą zębatkę, która po naciśnięciu spustu powoduje uwolnienie się gumki recepturki i oddanie strzału. To jest naprawdę fajne!

*

CURLING

Taras? Duży stół? Podwórko, a może dziś bawimy się w domu? Curling to gra dla rodziny, grupki znajomych czy naszych dzieciaków. Jak większość zabaw BS Toys, cieszy niezależnie od wieku. Uczy koncentracji i wyczucia, a emocje są tu wielkie. Możecie być pewni, że wywoła radość, chęć rywalizacji i gromkie okrzyki. Wygrywa ten, kto swój „kamień” dosunie najbliżej krążka. Kamienie mają filcowy spód, dzięki któremu szybko i płynnie suną po gładkiej powierzchni.

*

TENIS

To najfajniejsze rozwiązanie turystyczne – na plażę, do lasu, do plecaka. Ten zestaw jest bardzo lekki, bo zrobiony z neoprenu, dobrze się pakuje. Sprawdza się też jego miękkość – piłeczka nikogo boleśnie nie uderzy, a odbija się doskonale. W tenisa pograją chętnie także rodzice, ale zdradzę Wam, że to nasz sposób na zajęcie rodzeństwa, tak, by mieś chwilę dla siebie. Na plaży sięgam po niego, gdy mam ochotę spalić nadprogramowego gofra.

*

KRYKIET

Jeśli chodzi o rozrywkę na świeżym powietrzu, ta gra ma zacną tradycję. Krykiet to bardziej kameralna wersja golfa: celem jest przeprowadzenie piłeczek przez bramki w jak najmniejszej ilości ruchów. Liczą się skupienie i koordynacja. W zestawie znajdziemy kije zrobione z drewna gumowego, odporne na zniszczenia bramki-pieski i kilka brzozowych piłeczek. Polecamy dla dzieci od trzech lat, dla których ćwiczenie koordynacji jest szczególnym wyzwaniem.

 

*
MEGAPIŁKA

Dzieci lubią rozmiar XL. Duże lody, duże słońce, duże przytulańce, duża piłka. Ta ma średnice pól metra. maluchy uwielbiają ją podnosić niczym siłacze (jest lekka!), starszaki podrzucać i łapać (nie ucieka tak szybko jak małe piłeczki), a juniorska ekstra-klasa ćwiczy przeskalowane rozgrywki piłki nożnej. Piłka BS Toys jest bardzo wytrzymała, elastyczna i lekka. Polecamy ją na wakacje, bo pompuje się ja samodzielnie. Jej dużą zaletą jest bardzo miłe wykończenie – została powleczona tkaniną.

*
RZUCANIE DO CELU

Rzut obręczą mógłby znowu być dyscyplina olimpijską. Zabawa wcale nie łatwa, choć również uprawiana od stuleci. Po kilku próbach zastanawiamy się, czy nie łatwiej byłoby wejść na słup posmarowany mydłem niż wygrać w tę grę z naszymi dziećmi! BS Toys konsekwentnie przypomina, ze zabawy na dworze ćwiczą, rozwijają, wzmacniają w dzieciach ich liczne kompetencje. Zabawa ćwiczące rzucanie do celu przekładają się na przyszłą zdolność do uczenia się, koncentrowania się i formułowania wniosków.  Inwestycje w edukację zacznijmy więc od biegania po łące. I rzucania obręczą! W tej zabawie sznurkowe pierścienie powinny zaczepić o drewniane bolce. Jest też level master, czyli jeden podwójny pierścień.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Zabawy BS Toys znajdziecie w Mokopico. Sporo tu gier na dwór, ale też do domu. Co wam wpadło w oko?