Zabawki na wiosnę!

aż chce się bawić!

Zabawki na wiosnę!

Wiosna? Tak, przyszła. Proszę nie wyglądać za okno, stopni na termometrach nie sprawdzać, ale skierować wzrok na półkę dzieciaków. To tu rozgościły się nowości zabawkowe. Jest kolorowo!

Lubimy modowe nowalijki, nareszcie powiew świeżości, pretekst, by zrobić porządki i zwolnić kilka wieszaków w szafie. Podobnie jest z zabawkami – nowe puzzle rozsypują się na dywanach niczym krokusy, klocki wędrują na środek pokoju, pluszaki wypełzają z koszy, zadomawiając się wśród ulubionych i wysłużonych już przytulanek. Nowi lokatorzy debiutują na półkach i w objęciach dzieciaków, przynosząc ze sobą godziny zabaw i inspiracji. A nam parę wolnych minut i pomysł na wielkanocny drobiazg. Co nowego w trawie piszczy, zobaczcie sami!

*

RYSUJEMY KILOMETRAMI

Activity Roll Mudpuppy, czyli prawie 2 metry rysowanek, łamigłówek i zadań. Nam długie podróże czy deszczowe wiosenne dni są niestraszne. Znajdź różnice, dorysuj, zgadnij czy po prostu pokoloruj kredkami dołączonymi do zestawu. A może spakuj do torby i zabierz na miasto? Spokojna kawa, nawet z dwójką maluchów, gwarantowana!

Zestaw łamigłówek w rolce kupicie tu.

*

UCZYMY SIE LICZYĆ

Nowy sezon, nowe umiejętności. Tak, już trzylatek spokojnie nauczy się rozpoznawania cyfr, jeśli pozwolimy mu bawić się liczbami do woli. Puzzle Janod sprawdzą się tu doskonale: metrowa układanka i przestrzenne cyfry zadowolą małego ambitnego adepta matematyki. Do tego spakowane w poręczny worek. Czy ktoś mówił, że idziemy na piknik?

Puzzle Janod Uczę się Liczyć kupicie tu.

*

STRUSIE JAJO

Przyroda się budzi na wiosnę, bociany wracają z Afryki, a co robi struś na naszym parapecie? Nie wiemy, ale przygarniemy go bez chwili wahania. To ptasi hit od Janod, czyli drewniana piramida do składania z sześciu części. Uwaga, w jaju jest pisklę! To tak w temacie jaj wielkanocnych. Cudownie, że struś dołączy do naszego świętowania. Zabawka klasyk i to nie tylko na półkę dziecięcą.

Strusia Janod znajdziecie tu.

 

*

MAGNETYCZNE JEDNOROŻCE

Nie tylko magiczne, ale i magnetyczne konie Mudpuppy zawitały na półce, by dać się składać i rozkładać na różne sposoby. Dwustronne plansze i rysunki autorstwa Katie Wood to nowe wiosenne wcielenie tych bajkowych zwierząt. Małe ręce już zajęte…

Jednorożce Mudpuppy kupicie tu.

*

KTO IDZIE Z NAMI NA RYBY?

Zanim naprawdę pomoczymy nogi w mazurskich jeziorach, mała wyprawka wędkarska, na rozgrzewkę. Przy okazji lekcja cierpliwości dla najmłodszych wędkarzy – maja szansę na złapanie aż sześciu drewnianych, magnetycznych rybek Janod. Domowe akwarium to kolejna nowość tej francuskiej marki.

Ryby Janod kupicie tu.

*

FLAMING i SPÓŁKA

Bociany, bocianami, ale flaming Janod w towarzystwie dziesięciu pisklaków to prawdziwa gratka dla ornitologów wypatrujących ptactwa pośród bibelotów na szafce. A dla dzieci świetna zabawa i gra zręcznościowa. Kto poustawia pastelowe ptaszki tak, by nie pospadały? Mama flaming nie ułatwia zabawy, balansując na nodze niczym cyrkowiec. Koncentracja i zręczność mile widziane!

Flaminga Janod kupicie tu.

 

*

PUZZLE CZAS START

Wiosnę witają też z nami nowe puzzle od Mudpuppy, tym razem wkraczamy w świat kwiatowych wróżek. Skrzydlate piękności odpoczywają wśród kwitnących roślin i wcale nie gniewają się, jeśli ktoś celowo zburzy ich ład. Przecież 25 elementów to odpowiednie wyzwanie już dla dwulatka. No, z lekką pomocą brata!

Puzzle Jumbo Wróżki Mudpuppy znajdziecie tu.

 

*

LECIMY W KOSMOS

Trochę nas ta wiosna denerwuje swoim niezdecydowaniem w kwestii temperatur. Załoga postanowiła więc na szybko złożyć kosmiczne puzzle, nie byle jakie, bo aż metrowe. Puzzle Mudpuppy to 30 elementów, w tym osobne pojazdy kosmiczne do złożenia. Łaziki gotowe, stacja założona, ruszamy na Marsa sprawdzić, może tam cieplej?

Metrowe puzzle Mudpuppy kupicie tu.

 

LICZYMY RYBY

Wracamy z kosmosu do parteru. Tu najmłodsze ręce ćwiczą motorykę, porządkując i licząc kolorowe rybki. Piramida Janod to nie tylko drewniany sorter, ale też wstęp do nauki liczenia. Liczymy do czterech, rozróżniamy kolory i rozmawiamy o kształtach i geometrii!

Piramidę rybki Janod kupicie tu.

 

PRZYTULAMY SIĘ

Uff, zabawą też można się zmęczyć. Wiosenne nowości przetestowane, dla niektórych czas na drzemkę. Nowa przytulanka lisek Sigikid już szeleści w małych rączkach, kwiatek gryzak przyda się już niedługo. Płaski, miękki, w żywych kolorach – w duecie z nowym zającem w paski sprawdzi się do uspokajania i kojenia malucha przed snem.

Przytulanki Sigikid kupicie tu.

*

Nikt w sen zimowy nie zapada, krótka regeneracja sił, doładowanie baterii i… bawimy się dalej, zwłaszcza, że dzień coraz dłuższy!

zdjęcia: Monika Kraińska

opracowała: Kasia Karaim