wyprawka

Za tym stoi mama

5 marek z macierzyńską historią, dostępnych w bébé concept

Za tym stoi mama

Kto, jak nie mamy, wie najlepiej, co posłuży małemu człowiekowi w pierwszych miesiącach życia na planecie Ziemia? Oto marki dziecięcych akcesoriów tworzone przez przedsiębiorcze mamy – dostępne w butiku bébé concept.

Fascynujące i inspirujące kobiety projektują i zarządzają firmami, w ramach których powstają przedmioty zmyślne, niezbędne, dające się dziedziczyć, a do tego wszystkiego piękne. Co więcej – łączą pracę z wychowywaniem dzieci: trójką, jak właścicielki kosmetyków Nessa i Among The Flowers, a nawet siódemką, jak twórczyni gniazdek Snuggle Me Organic. Z mieniącej się listy marek dziecięcych dostępnych w internetowym butiku bébé concept, wybrałyśmy pięć wyprawkowych, nad którymi czuwają właśnie mamy. I tu dodać należy – jeśli jeszcze tego nie wiecie, że bébé concept tworzą Olga i Marta: siostry i mamy, oczywiście!

Snuggle Me Organic

Znacie te genialne gniazdka niemowlęce? Za założoną w 2007 roku marką Snuggle Me Organic stoi Mia Carr – superpomysłowa i przedsiębiorcza mama siódemki z Minnesoty. Mówiąc krótko, Mia wymiata w branży niemowlęcej, jest znana nie tylko ze świetnej jakości produktów umilających sen maluchów (i przy okazji rodziców), ale też z łagodnego podejścia do social mediów i budowania tamże społeczności. Na swoim profilu na Instagramie dzieli się nie tylko kadrami z pracy, ale też tymi prywatnymi, wspominając o domowej edukacji swoich dzieci.

PS Nie wiemy, kiedy Mia znajduje na to czas, ale jest też współtwórczynią marki ubranek i minimalistycznych kołysek.

Studio Romeo

Chusty tak minimalistyczne, że wyglądają jak część ubrania rodzica noszącego w nich maleństwo. To właśnie z tych nosidełek słynie marka Studio Romeo założona przed pięcioma laty przez Francuzkę Jeanne Dieuzaide. Jeanne jest mamą (jak sama o sobie pisze „mother-in-chief, czyli matką naczelną) Roméo & Louise – sami widzicie, że nazwa marki nie wzięła się od Szekspirowskiego bohatera, ale od imienia jej synka. W stu procentach organiczne chusty są produkowane w Europie i podbijają europejskie serca, odpowiadają na potrzeby nowoczesnych – czytaj zabieganych i/lub stylowych – mam. Za co jeszcze je uwielbiamy? Za brak zbędnych regulacji – solidna tkanina broni się sama.

Nessa Organics

Matka dla matek. Założycielka marki Nessa Organics, Brytyjka Fiona Toomey, mówi: „Po urodzeniu dzieci nikt tak naprawdę nie przygotował mnie na zmiany, których doświadczyło moje ciało”. Szukała więc na własną rękę skutecznych naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała, a że takowych nie znalazła, stworzyła je sama. Nie ma to jak pomysły rodzące się z konstruktywnej frustracji! Co dobrego tworzy mama trzech chłopaków (Tatler, Grazia i Cosmo)? Organiczne i wegańskie kosmetyki, jak maści – na rozstępy i na popękane brodawki dla mam karmiących i wielozadaniowy olejek wzmacniający do okolic intymnych.

PS Nazwa marki wzięła się od Nessy – silnej, niezależnej irlandzkiej wojowniczki, którą Fiona nazywa mityczna ambasadorka swoich kosmetyków.

Élhée

Francuską markę Élhée założyła doświadczona macierzyństwem (ma synka i córkę) Allison Piraud. Jej rewolucyjna silikonowa butelka do karmienia BibRond kształtem i fakturą przypomina matczyną pierś. Zirytowana łatwo tłuczonym szkłem butelek dla niemowląt i sceptyczna w kwestii rzekomej nieszkodliwości nowych tworzyw sztucznych, Allison zdecydowała się na najnowszą generację silikonu medycznego. To z niego powstają minimalistyczne, bezpieczne i miękkie (a do tego zwyczajnie piękne!) butelki antykolkowe. Mama dwójki podkreśla, że projektowała je z myślą o wrażeniach sensorycznych malucha.

Among The Flowers

„Chciałam jak najbardziej oczyścić nasze życie i stworzyć naprawdę bezpieczne miejsce dla moich dzieci” – mówi Megan Taber, założycielka Among The Flowers. Proekologiczną markę naturalnych kosmetyków z Kalifornii Megan założyła 6 lat temu, po urodzeniu pierwszego syna. Dziś ma trójkę dzieci o intrygujących imionach: Pine Aidrik, Noah Rowan i Sage Onyx. Za co uwielbiamy i cenimy jej produkty? Za proste składy i za wychodzenie naprzeciw potrzebom i mamy, i niemowlaka. W kolekcji Among The Flowers znajdziecie organiczny spray do przewijania, balsam łagodzący dla niemowląt i naturalny balsam przeciw rozstępom dla rosnącego brzucha. A wszystko pięknie zapakowane.

Świetnie jest obserwować, jak rozwijają się i powstają nowe marki, kreowane i zarządzane przez mamy. A które firmy stworzone na bazie macierzyńskich doświadczeń wy znacie i cenicie najbardziej? Dzielcie się w komentarzach.

Produkty wszystkich pięciu wspomnianych wyżej marek znajdziecie w bébé concept, we współpracy z którym powstał powyższy materiał.

główne zdjęcie: Jeanne Dieuzaide w obiektywie Julien Mischichia

Dodaj komentarz