Wzory – Targi Designu już w weekend!

Świąteczne zakupy

  Jeśli szukacie dobrze zaprojektowanych prezentów, zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę i niedzielę. To już 2o. edycja Wzorów, idealna okazja, by zrobić świąteczne zakupy.

Znajdziecie tam dużo dobrego dla każdego. Bez problemu wyszukacie coś dla wysublimowanych estetów i fanów oryginalnych rozwiązań. Jeśli szukacie czegoś praktycznego, dobrej jakości, Wzory również są dla was. Chcecie uszczęśliwić swojego czworonoga? Znowu bingo! Ceramika, papier, rośliny – wszyscy wystawcy będę czekać i chętnie doradzą.

My skupimy się na rzeczach dla dzieci, przedstawiamy wam 5 marek, które przyjemnie was zaskoczą. Oddajemy głos ich twórcom.

 

*

Touch Wood

Touch Wood to młoda polska marka, za którą stoją rodzice:  Pojawienie się naszego synka na świecie było tą iskrą zapalną, która wreszcie poukładała wszystkie elementy układanki i od tego czasu sami projektujemy i ręcznie wykonujemy zabawki i lampki. Stawiamy na minimalizm, ponadczasowość i ekologię w drewnianym wydaniu. Wierzymy, że drewno ma w sobie to coś — smak, zapach, fakturę — czego nie zastąpi żaden inny materiał.

Touch Wood, czyli dosłownie „dotknij drewna”, a mniej dosłownie — „odpukaj w niemalowane” — i daj się zaprosić do ich świata.

 

*

Goodstorystudio

Ręczna robota w doskonałym wydaniu. Warto zwrócić uwagę na tę ciekawą markę i dowiedzieć się, skąd pomysły na te oryginalne dekoracje i zabawki: Tak naprawdę wszystko zaczęło się na naszym pięknym Podlasiu, kiedy byliśmy jeszcze mali. Właśnie tam uczyliśmy się jak to zrobić, aby to, co sobie wyobraziliśmy stało się rzeczywistością. Dopiero po jakimś czasie ktoś nazwał to kreatywnością i już tak zostało. Powstawały przeróżne twory, a nie rzadko też potwory. Niezmiennie sprawiało nam to mnóstwo radości – opowiadają twórcy.

Dziś trochę bardziej odważni i pewni siebie chcemy do tego wrócić i co więcej – pokazać też wam, że piękne drewno, naturalna tkanina i trochę koloru, to jedyne co potrzeba, by móc się świetnie bawić. Wierzymy, że w szczególności dzieci bardzo tego potrzebują, dlatego dla nich głównie jest Goodstorystudio.

*

Chockiklocki

Rodzinna firma, w której wszystko – począwszy od projektu po wykonanie zabawek i opakowań – to praca rąk. Jej twórcy to związani z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych kolekcjonerzy nagród za dobry design, w tym Nagrody Głównej w Ogólnopolskim Konkursie pt. Zabawka Estetyczną Inicjacją Dziecka. Współpracowali z USA (Nowy Jork, Denver), Danią (Kopenhaga) i Niemcami (Norymberga, Berlin).

Obecnie do akcji wkroczyły córki projektantów: Marysia i Ala,  chcące przywrócić magię Chockówklocków*, prezentując je na polskiej arenie designu.

*nie ma tu błędu, nazwa w 1993 roku została skonsultowana z Profesorem Miodkiem.

*

Tu się czyta BUKAFORMATTAKO

Inicjatywa TU SIĘ CZYTA, w której dobre książki się przyjaźnią! Trzy wydawnictwa i jedna pasja: Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk. Dlatego stawiamy na najlepsze teksty, mistrzowskie ilustracje i oryginalne adaptacje dźwiękowe. Z szacunku do czytelników wysoko stawiamy poprzeczkę przede wszystkim sobie, jako wydawcom, ale i samym twórcom – książka ma bawić, ale i uwrażliwiać, inspirować, pobudzać intelekt, zmysły i wyobraźnię.

W ich bogatym katalogu znajdziecie między innymi tytuły dla dzieci i młodzieży. Mają one szczególną moc: zbliżają pokolenia.

*

L’amulette

Na koniec coś dla mam od mam: Doszłyśmy do wniosku, że nie ma czegoś ładnego i praktycznego do kobiet takich jak my. Jedna z nas była wtedy w ciąży i miała dość odpowiadania na te same pytania: „który to miesiąc?”, „jak się czujesz?”, „chłopiec czy dziewczynka?”, „jesteś w ciąży?”, „mogę dotknąć brzucha?”. Druga z nas jest projektantką. Wspólnie stworzyłyśmy naszyjniki z zawieszkami: „tak, jestem w ciąży!”, „moje 500 plus”, „nie dotykać”. Potem były te dodające energii: „mam tę moc!”, „jestem dzielna, bo jestem mamą!”i w końcu: „kocham wolność!”, „chcę mieć wybór!” i „Nic nie muszę. Wszystko mogę.”.

Ręcznie robiona biżuteria to połączenie trzech elementów: zawieszki z hasłem, chwostu i drewnianej kulki, która może służyć jako gryzak. Same możecie zdecydować o kolorystyce i spersonalizowaniu naszyjnika. Projektantki przyznają, że przetestowały biżuterię na własnych dzieciach. Klientki potwierdzają jej dobre działanie.

Na Wzorach, w sekcji dziecięcej wystawią się również: Agata Krzyżanowska – ilustrator, Kreatywna Chatka, Fairymum, AŻ Studio, Kiziu Miziu, arteM Rękodzieło, Patulove, Cud Miód, Karmiuszka, Mały Teatr Ilustracji, EduKids plus wydawnictwa: Wytwórnia, Dwie Siostry, EneDueRabe, Widnokrąg i Tashka, Bajkopis.

 

My wpisałyśmy już datę do kalendarza i nie martwimy się dziećmi, strefa dla nich przygotowana będzie wzorowo.

Wzory Targi Designu odbędą się 16 i 17 grudnia w
Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, szczegóły tu.  

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.