Wyścigi koty

Dzień Dziecka z Janod

Gry planszowe uczą cierpliwości, rywalizacji i są zawsze dobrym pomysłem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Razem z Małgosią, mamą Janka i Ignacego oraz marką Janod mamy dla Was kolejną inspirację, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Będziemy rzucać kostką i zamienimy się w  koty! 

Jeżeli szukacie gry planszowej, która będzie odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, to mamy dla Was bardzo ciekawą propozycję. Gra „Wyścig koty” to świetna zabawa dla całej rodziny. Uczy również skupienia i cierpliwości.

 

Małgosia spośród propozycji prezentowych #janodnadziendziecka wybrała dla swojego synka grę „Wyścig koty”. Wspólne granie, poznawanie zasad i dążenie do mety sprawiło, że wybór tej planszówki okazał się strzałem w dziesiątkę.

Z propozycji Janod wybraliśmy grę planszową „Wyścig koty”, dlatego że gry planszowe to zawsze dobry wybór. Uczą planowania, strategicznego i logicznego myślenia, przestrzegania zasad i cierpliwości – a z tymi ostatnimi nasz Janek ma trochę problem. Do tego granie w gry to jeden z naszych ulubionych sposobów na wspólne spędzanie czasu, a gdy gra ma taką fajną formę, nikogo nie trzeba namawiać. – opowiada nam Małgosia

W trakcie rozgrywek gracze wcielają się w role kotów, które mają za zadanie zebrać jak najwięcej zapasów jedzenia (mleka, ryb, szynki i steków, reprezentowanych przez żetony). Wykazując się sprytem i pokonując napotkane po drodze przeszkody dzieci uczą się strategicznego myślenia i planowania. Rzuty kostką, pokonywanie przeszkód i uciekanie przed postacią psa, sprawia że gra staje się pasjonującą rozgrywką, w której wszystko może się zmienić dzięki jednemu rzutowi kostką.

W grze „Wyścig koty” najbardziej spodobały nam się zasady, które wbrew pozorom nie sprowadzają się tylko do najszybszego wygrania wyścigu. Grę urozmaicono dodając do niej przestrzenne elementy drzew i płotków oraz żetony z pożywieniem, których należy zebrać jak najwięcej aby wygrać. Dodatkowych emocji dostarcza postać psa, która goni nasze kotki-pionki. Zetknięcie się z nim oznacza cofniecie się do samego początku czyli swojego domku, co jest istną katastrofą dla grającego! Jedyną możliwością aby uniknąć cofnięcia jest oddanie psiakowi któregoś z żetonów, ale te najpierw trzeba mieć.  – dodaje mama Janka i Ignacego.

Gra „Wyścig koty” to zestaw zawierający planszę, wykonaną z solidnego kartonu oraz drewniane elementy takie jak: drzewa, płoty i psa, które tworzą małe miasteczko nad rzeką. Gra zapakowana jest w estetyczne pudełko, dzięki czemu idealnie nadaje się na prezent.

Gra odpowiednia jest dla dzieci od 6 roku życia. Kupicie ją tutaj.

W naszych propozycjach znajdziecie więcej gier Janod.

Zdjęcia: Monika Kraińska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.