Wyprawkowy niezbędnik

Mamissima doradza mamom

Kompletowanie wyprawki bywa niezwykle przyjemne. Każda z nas lubi dodać osobisty akcent. Na początku warto skupić się na bazie, z którą pierwsze dni i tygodnie będą łatwiejsze.

Są rzeczy, z zakupem których możesz poczekać, by lepiej poznać dziecko i jego potrzeby, oraz własny styl macierzyństwa. Zabawka nad łóżeczkiem czy para maleńkich bucików to jedne z nich. Bez obaw, zdążycie lub dostaniecie je w prezencie. Jest jednak kilka rzeczy, z których korzystać będziecie od początku, dlatego dobrze jest zadbać o nie jeszcze przed pojawieniem się dziecka. Zakupy z noworodkiem bywają czasem trudniejsze niż można się było tego spodziewać.

Razem ze sklepem Mamissima sporządziłyśmy niezbędnik, z którym czułyśmy się komfortowo. Spójrzcie, co podpowiada nasze doświadczenie.

 

*

Kosz Mojżesza

Może się wcale nie wydawać tak oczywisty, ale daje wiele możliwości, których trudno nie docenić. Na początku może być miejscem nocnego snu dziecka – jest komfortowy i bezpieczny, a nie zajmuje tyle miejsca, co łóżeczko. Wstawiony do waszego łóżka, podczas wspólnego snu, chroni dziecko przed szturchnięciami. Lekki i łatwy do przeniesienia może wędrować z wami po domu, dzięki czemu dziecko zawsze będzie obok. Sprawdzi się w roli łóżeczka turystycznego, w cieplejszych miesiącach będziecie mogli korzystać z niego na zewnątrz. Dzieci potrzebują poczucia bezpieczeństwa, a znany im kosz zapewni je w wielu sytuacjach.

Wybór koszy znajdziesz tu

*

Rożek

Dobrej jakości rożek dba o zachowanie odpowiedniej temperatury dziecka podczas snu, bez ryzyka przegrzania. Noworodkom ciaśniejsze zawinięcie kojarzy się z niewielką przestrzenią maminego brzucha i zapewnia poczucie bezpieczeństwa plus wyciszenie. Dwa niezbędne warunki do komfortowego snu.

Wybór rożków znajdziesz tu

*

Pościel

Płaska poduszka i kołderka niektórym przydają się od samego początku. Organiczna bawełna i bezpiecznie wykonane printy nie podrażniają delikatnej skóry i nadają ładnego charakteru dziecięcej sypialni. Pościel wykorzystacie w nocy i podczas dziennych drzemek. Czasem bywa wygodniejsza niż rożek.

Wybór pościeli znajdziesz tu

*

Kocyk

Bez kocyka się zwyczajnie nie da. Miękki, w wybranym specjalnie dla dziecka kolorze, będzie z wami zawsze i wszędzie, działając uspokajająco na dziecko. Podczas spacerów, drzemek, w trakcie czuwania, po kąpieli, do zabawy jako mata i w czasie podróży samochodem. W zależności od pory roku, warto przemyśleć materiał, z którego jest wykonany – zimą sprawdzi się grubsza bawełna, latem odpowiedniejszy może okazać się bambus.

Wybór kocyków znajdziesz tu

*

Otulacz

Nie myśl o tym, że mając kocyk, otulacz jest już zbędny. Przeciwnie, będziecie z niego korzystać dokładnie tak samo często, jak z kocyka. Wymiennie lub w tym samy czasie. Otulenie będzie jedną z istotniejszych kwestii w trakcie waszych pierwszych tygodni. Warto nawet nie ograniczać się do jednego, pomyśl o tym, że otulacze będziesz wykorzystywać w trakcie karmienia i odbijania. Mając je pod ręką, staną się najwygodniejszą rzeczą do wycierania zaślinionego czy osiusianego malucha. Krótko mówiąc – bardzo zabraknie tego pomocnika, kiedy jeden jedyny wyląduje w praniu.

Wybór otulaczy znajdziesz tu.

*

Poduszka do karmienia

Umożliwia stabilną pozycję bez obciążania twojego kręgosłupa, a oparte na niej dziecko leży pod bezpiecznym kątem. Spędzicie w tym układzie wiele godzin w ciągu doby, dlatego warto byś zadbała o wasz komfort. Kiedy dziecko trochę podrośnie, znajdziecie nowe zastosowania poduszki: będzie podpierać malucha w pozycji siedzącej, a podkładana pod brzuszek ułatwi naukę raczkowania.

Wybór poduszek do karmienia znajdziesz tu

*

Wanienka

Rzecz tak oczywista, że w gorączce przygotowań może umknąć. To, na co warto zwrócić uwagę, to antypoślizgowe dno. Twoje dziecko będzie z niej korzystać dłużej niż przez pierwsze miesiące, a dla bezpieczeństwa siedzącego już malucha ważna będzie stabilna pozycja. Niektóre wanienki mają korek, który ułatwia ich opróżnianie. Inne mają stojaki, które pozwolą kąpiącemu na wygodną pozycję. Są nadmuchiwane i w formie wiaderka. Wybór jest duży, przemyśl swoje potrzeby.

Wanienki znajdziesz tu

*

Ręcznik

Skoro jesteśmy przy kąpieli… Miękki, delikatny dla wrażliwej skóry ręcznik z kapturem jest nie do przecenienia. Odpowiednio duży rozmiar pozwala porządnie otulić dziecko. Tkanina szybko wchłaniająca wodę zabezpiecza przed zmarznięciem. Kąpiel nie dla wszystkich dzieci jest przyjemnością, warto umilić im ten wieczorny rytuał.

Wybór ręczników znajdziesz tu

*

Akcesoria

Dzieci często rodzą się z długimi paznokciami i dla ich bezpieczeństwa należy je skrócić. Wstrzymaj się z tą czynnością w szpitalu, przy pierwszych razach może zdarzyć się niewielkie skaleczenie, dlatego położne radzą, by ten zabieg wykonać na spokojnie w domu. Zaokrąglone na końcach nożyczki pomogą ci w tej niełatwej czynności. Niektórym wygodniej jest korzystać z obcinacza do paznokci. Zapakowane w pudełko nie gubią się tak łatwo.

Miękka szczoteczka i delikatny grzebyk nie tylko uczeszą pierwsze kosmyki, ale przyjemnie wymasują główkę.

Akcesoria do paznokci znajdziesz tu

Szczotki i grzebienie tu

*

Kosmetyki

Chusteczki nawilżane, delikatne mydło, szampon i oliwka to dobra kosmetyczna baza dla twojego dziecka. Oczywiście warto ją przedyskutować z lekarzem i znaleźć najlepsze składy produktów. Naturalne, ekologiczne kosmetyki nie wywołują reakcji alergicznych.

Wybór naturalnych kosmetyków znajdziesz tu

*

Nawilżacz

Czyste, odpowiednio nawilżone powietrze w pokoju twojego dziecka to jedna z ważniejszych kwestii. Nawilżacz poprawia komfort oddychania malucha, również w czasie infekcji, i zapewnia utrzymanie rekomendowanej przed pediatrów wilgotności – co nie jest łatwe w okresie grzewczym. Sprawdź, czy urządzenie, które wybrałaś jest ciche, by nie zakłócało dziecięcego snu. Wiele z nich ma świetny design i ładnie wpisuje się we wnętrza.

Wybór nawilżaczy znajdziesz tu.

Powyższe rzeczy to oczywiście podstawa. W trakcie poznawania siebie nawzajem znajdziecie jeszcze kilka przedmiotów, o które będziesz chciała rozbudować wyprawkę swojego dziecka. Wejdź na stronę Mamissima i wygodnie zamów wszystko online.

*

Dziękujemy Monice za pomoc w produkcji sesji.

Opracowanie: Paulina Filipowicz

Zdjęcia: Kasia Rękawek 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.