moja wyprawka okiem mamy wyprawka

Wyprawka Stacha

Prosto z Berlina

Wyprawka Stacha

Skromna, ale gruntownie przemyślana. Taka jest wyprawka 5-miesięcznego Stacha, który wraz z mamą Justyną i tatą Wojtkiem mieszka w Berlinie.

Justyna jest wziętą modelką, a Wojtek head roasterem w berlińskiej palarni Five Elephant. Staś to ich pierwsze dziecko, a oni już teraz są bardzo świadomi swoich wyborów. Nie gromadzili wyprawki syna impulsywnie, stawiali na dobrej jakości pewniaki i dzięki temu obyło się bez większych wpadek. Oboje minimalizują ilość przedmiotów wokół siebie, stawiając na przestrzeń i naturalność. I kawę, której zapach roznosi się na całą okolicę. Częstujcie się, a gdy przypadkiem będziecie w Berlinie, wpadajcie do Five Elephant na Kreuzbergu po najlepszy czarny napar w mieście.

***

Kto i kiedy przyszedł na świat?

13 grudnia 2016 roku przyszedł na świat nasz synek Stachu.

 

 

Jaka była wyprawka Twojego synka?

Ograniczyliśmy się do podstawowych rzeczy typu pampersy, chusteczki nawilżone, śpioszki i inne ubranka, pieluchy tetrowe, tłusty krem na mrozy, poduszka do karmienia, kocyki, smoczek i dobrej jakości oliwa z oliwek do kąpieli.

 

otulacz pink no more

 

Co było dla ciebie ważne, kiedy kompletowałaś wyprawkę?

Starałam się zachować rozsądek. Ze względu na to, że jest to nasze pierwsze dziecko, nie byłam pewna czego tak naprawdę będziemy potrzebować. Zazwyczaj kieruję się jakością i tym, czy rzeczywiście dany przedmiot będzie przydatny i ułatwi nam życie.

 

 

Co najbardziej Ci się przydało?

Kura Babci Dany z La Millou, poduszka do karmienia (w okresie karmienia piersią), i przewijak połaczony z wanienką to zdecydowanie rzeczy, które ułatwiły i ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie.

kura Babci Dany la Millouprzewijak Ah Goo Baby

Czy w któryś z elemetów wyprawki niepotrzebnie zainwestowałaś?

Rzecz, bez której moglibyśmy się spokojnie obyć to podgrzewacz do butelek. Zapewne do podgrzewania ściągniętego pokarmu się sprawdza, jednak w naszym przypadku był to gadżet, który stoi teraz gdzieś głęboko ukryty w szafce.

 

osiołek Kaloo, zestaw prezentowy Beabaosiołek Kaloo

 

Jaka jest twoja ulubiona rzecz z wyprawki? 

Zdecydowanie kocyki.

 

żółty kocyk Molomoco

 

A taki jeden ukochany?

Moja mama zwariowała na punkcie swojego pierwszego wnuka, dlatego jeszcze zanim przyszedł na świat, zrobiła na drutach piękny kocyk z wyszywanymi inicjałami. Jest to zdecydowanie najpiękniejsza rzecz z naszej wyprawki. Stasiek każdej nocy jest otulony tym kocykiem i na pewno zostanie on zachowany na pamiątkę.

Czy ty sama masz taką rzecz ze swojego dzieciństwa, zachowaną przez rodziców?

Moi rodzice są osobami, którzy nie przechowują staroci i raczej bardzo szybko pozbywają się rzeczy, które są już niepotrzebne. Moimi jedynymi pamiątkami z dzieciństwa są zdjęcia i misiek, którego nazywałam Zygmuntem. Zygi do tej pory nosi szalik, który sama zrobiłam na drutach mając zaledwie 6 czy 7 lat.

5 niezbędnych, Twoim zdaniem, rzeczy w wyprawce niemowlaka to:

Fotelik samochodowy!
Wózek.
Laktator.
Maść na odparzenia.
Zapasowy smoczek (śmiech)

 

Co najbardziej relaksuje Twoje dziecko?

Moje dziecko relaksuje się przy dźwięku suszarki do włosów, dlatego przy wieczornym usypianiu włączamy mu dziesięciogodzinne nagranie białego szumu (śmiech) albo szumiącego misia Whisbear.

 

szumiący miś Whisbear, przewijak podróżny Ah Goo Baby

A co ciebie najskuteczniej odpręża?

Zdecydowanie Netflix i szydełkowanie (śmiech).

***

Zdjęcia: Aga Bilska

Rozmawiała: Dominika Janik