wrześniowe debiuty

Wyprawka made in Poland

Do żłobka, szkoły i przedszkola marsz!

Wyprawka made in Poland
Lidka Dzwolak

Pobudka! Wstajemy do żłobka, przedszkola i szkoły! A co trzeba mieć, stając oko w oko z wrześniem? Nie dość, że zawierucha za oknem, to i w sercach, bo nikt tak naprawdę nie wie, co nas w nowym roku szkolnym czeka. Zaoszczędźmy dzieciom oraz sobie zmartwień o niepewną przyszłość, kompletując zawczasu solidną wyprawkę. Najlepiej złożoną z przedmiotów wyprodukowanych w Polsce. Bo jak coś robić, to robić dobrze.

Strzeliste biurko z brzozowej sklejki, angażujące pomoce naukowe, piżamy z bawełny organicznej, przepastne śpiwory, wygodne dresy, zeszyty tak ładne, że chce je się w ramki oprawiać i wieszać na ścianie. To się nazywa podstawa szkolnej i przedszkolnej wyprawki. W dodatku ładna podstawa, która cieszy oko, ale i wspiera w codziennych zmaganiach z systemem. Walczymy, ale uzbrojeni w samo dobro rodzimej produkcji. Niezawodne i przyjazne środowisku, stworzone w polskich szwalniach i pracowniach, przez lokalnych rzemieślników. Wspieranie polskich marek stało się co prawda trendem, ale jakże pozytywnym, dlatego warto się przyłączyć nawet stroniąc od wszelkich mód. Wszak wyprawka to mus, więc – jak mawiał Dr Emmett Brown z filmu „Powrót do przyszłości”: Why not do it with some style?

BOMULO

Wiadomo, że w certyfikowanej, organicznej bawełnie śpi się najlepiej. Fakt, że przyzwyczajenie się do wczesnorannych pobudek po wakacjach może zająć chwilę, ale widoki na przyszłość mamy jak najlepsze. Bo śpiochy odziane w dwuczęściowe zbroje naprintowane robotami, płatkami kwiatów i kratkę, za którą skrywa się nieśmiały Yeti (tak!) mogą stawić czoło najgorszej pogodzie, najtrudniejszej adaptacji i najbardziej niedostępnej lodówce. Klasówka? Buła z masłem. Tylko gdzie się podziało masło…

W artykule wystąpiły piżama Robot, piżama Yeti, piżama Bloom marki Bomulo.

CZUCZU

Nie śpimy! Śniadanie, poranna gimnastyka za nami, więc następna w kolejce naturalnie jest przejażdżka Volkswagenem Karmann Ghia. Rodzice wyszli po kawę, to teraz my pobawimy się w kierowców – rajdowców, no chyba, że pod ręką są planszówki. Wtedy to i luksusowe auto nie oderwie naszej uwagi od układanek i kolorowanek. Z tymi od CzuCzu możemy dowolnie kreować swój dzień, planując posiłki i wycieczki, tworzyć ciągi wagonów i lokomotyw albo kolorować drzewa i dorysowywać rumieńce leśnym stworom na rozkładanej wzdłuż, długiej jak ścieżka prowadząca nad rzekę, planszy. Wprawiamy rękę i trenujemy głowę przed żłobkowymi, przedszkolnymi i szkolnymi zajęciami. To już zaraz!

W artykule wystąpiły układanka Pociągi, Zabawy na start – Mój Dzień i Dłuuugie rysowanki koloruję las CzuCzu.

HAPPYMESS

Ciepło, cieplej, najcieplej! Tak właśnie poczuć się można w śpiworze Happymess – od momentu ułożenia się w nim, poprzez stopniowe zasuwanie suwaka, aż po jego kres. Buzia się cieszy, bo całe ciało otulone zostało bawełną organiczną i wełną owczą, z której powstała podszewka. Ta cudownie grzeje i wentyluje, a przy okazji wykazuje właściwości antyalergiczne i ułatwia zasypianie. Mało? No to spójrzcie na zerkającego przyjaźnie misia koalę i falbanki, dodające lekkości śpiworowi Flaming. Zwijają się prędko i łatwo, a w środku mają metkę, na której można wpisać dane dziecka. I jeszcze jedna ważna rzecz – śpiwory zostały wykonane z ekologicznych tkanin w sposób, który ograniczał ślad węglowy do minimum. Brawo!

W artykule wystąpiły śpiwór Flaming i śpiwór Koala Happymess.

KUTRA DESIGN

Kutra Design to dzieło pary artystów, graficzki Julii oraz trębacza Pawła, którzy działają w sympatycznej asyście swoich dzieci: Stasia i Matyldy. Ich zręczni rodzice z zapałem projektują, a następnie wykonują gry i zabawki. Dzięki ich pomysłom można z powodzeniem pobudzić do działania ręce i zmysł konstruktorski, tak potrzebne w szkole, by zbudować – z m.in. odsieków skórnych, kokosowych koralików, szablonów papierowych, oczek kaletniczych wraz z nabijakami i osiek – świetnie ślizgające się po poręczach auta. Zwróćcie też uwagę na zestaw dla starszaków, za sprawą którego można odnaleźć swój żywioł i świadomie iść przed siebie, oraz memo z nadrukami archetypów i pierwotnymi wersjami stojącymi za nimi wynalazków. Błyśniesz wiedzą na lekcjach.

W artykule wystąpiły Samochodziki Rzemieślniaki, Wynalazki – graficzny alfabet archetypów i Żywiołaki Kutra Design.

MY BASIC

Tylko jeden fakt związany z powrotem do szkoły raduje serca moich dzieci. Że wraz ze szkołą wraca w-f. Akrobatyka, pływanie, piłki rozmaite on a regular basis. Są najszczęśliwsi z tego tytułu. Ale żeby znów lekko fikać przewroty i wspinać się jak pro, to trzeba sobie zrobić solidną rozgrzewkę na trzepaku i placu zabaw. W tym pomogą klasyczne, wygodne dresy od MyBasic, uszyte z certyfikowanej bawełny w lokalnych szwalniach, dostępne w wielu kolorach. Można się nimi bawić, zestawiać, miksować, kombinować, dodając paski i uzyskując jeszcze bardziej zawadiacki look. Dobra baza.

W artykule wystąpiły zielone spodnie, musztardowy T-shirt, karmelowe spodnie, koszulka w paski, sukienka w paski MyBasic.

PAPIEROWE SZTUKI

Owocem bliskiej współpracy ilustratorki Katarzyny Roman i studia Papierowe Sztuki została linia zeszytów, które znakomicie nadadzą się nie tylko do zapisywania ich cyframi i literami, ale też wpisywania sekretów i przechowywania pamiątek. Możesz zrobić z nimi to, co jest ci najbliższe, ale zabierz ze sobą choć jeden do plecaka, będzie ci pięknie towarzyszył przez kilka następnych miesięcy.

W artykule wystąpiły zeszyty Papierowe Sztuki.

WOOD REPUBLIC

Taki okaz to potrafi brylować w wyprawce, a nawet ją skraść. Nogi do samej ziemi, dwie sprytne skrytki i drewniana powierzchnia tak nieznośnie gładka, że dla równowagi obstawiłyśmy ją kaktusami. W całości wykonany ręcznie urodziwy mebel, który niemalże sam lekcje odrabia, bo po pierwsze przyciąga, po drugie nie puszcza. Taki ładny.

W artykule wystąpiło biurko Runo.1 Wood Republic.

Napiszcie proszę, jakie marki budować będą wyprawki żłobkowe, przedszkolne i szkolne waszych dzieci.

Dzieci mają na sobie czapy Lilu my love.

*

Materiał powstał we współpracy z markami: Bomulo, CzuCzu, Happymess, Kutra Design, MyBasic, Papierowe Sztuki i Wood Republic.

Dodaj komentarz