moja wyprawka okiem mamy wyprawka

Wyprawka Heleny

Zestaw powitalny córeczki Karoliny z Mumli

Wyprawka Heleny

Dom Karoliny to jasna od słońca przestrzeń, którą z trudem się opuszcza. Przymilne mruczenie i szuranie kocich ogonów, tulących się do białych kwiatów w wazonie, rozległy taras z widokiem, duże łóżko zasłane piękną pościelą, zaprojektowaną przez Karolinę – to bardzo zgrane elementy jej codzienności. Mumla, czyli stworzona przez nią marka, to hymn na cześć zacisznych domowych pieleszy, przytulnych kątów i kociego towarzystwa (przypomnijcie sobie naszą rozmowę z Karoliną, która odbyła się niedługo po powstaniu Mumli).

Tym razem Karolina zaprosiła nas do siebie na podglądanie wyprawki jej córeczki Heleny, siostry Antoniego oraz wysłuchanie kilku czułych, domowych historii. Chodźcie tam z nami.

DIY_8265-Edit

Kto i kiedy przyszedł na świat?

24 maja urodziła się Helena, młodsza siostra Antoniego.

DIY_7845-Edit

DIY_8090-Edit

 kocyk Mumla

Każda mama ma swoją wypracowaną metodę na organizację pracy i życia domowego. Musi, bez niej przepadnie. Jaka jest Twoja? 

Najważniejszy jest spokój! Ciężko pogodzić pracę z opieką nad dwójką dzieci, nie zawsze wszystko da się w pełni zorganizować, przewidzieć i trzeba to zaakceptować. Nawet najlepszy plan potrafi zupełnie się rozsypać, gdy dziecko ma kolkę czy akurat dziś postanowiło nie kłaść się na drzemkę. Ja codziennie robię listę rzeczy do załatwienia i czasem nie udaje mi się zrealizować nawet części, ale nauczyłam się wyłączać w takich sytuacjach nerwy. Są rzeczy, na które nie mamy wpływu, a stres i frustracja nie służą ani mamie, ani dziecku, ani pracy!

DIY_7842-Edit

Czym najbardziej zaskoczyła Cię Helenka? 

Helena zaskoczyła mnie tym, jak bardzo podobna jest do swojego brata. Tosio jest raczej spokojnym dzieckiem, okres niemowlęctwa przeszedł u niego bez większych dramatów. U drugiego dziecka spodziewałam się przeciwieństwa: nieprzespanych nocy i rozdzierających krzyków. Na szczęście i tym razem trafił nam się pogodny i bezproblemowy maluch.

wyprawkaheleny_mumla_ladnebebe1

wyprawkaheleny_mumla_ladnebebe12

 kocyk, plakat piesek

Jaka jest wyprawka Twojej córeczki?

Niewielka. Część rzeczy, takich jak łóżeczko czy wózek, Helka odziedziczyła po starszym bracie, więc te największe zakupy tym razem nam odpadły. Kocyki i pościel też miałam w zasięgu ręki, więc tu obyło się bez dylematów – miałam ten komfort, że wiedziałam, co jest najlepsze dla mojego dziecka i mogłam po prostu wziąć to z półki (śmiech). Skupiłam się na typowo dziewczyńskich akcesoriach i ubrankach, których wybieranie chyba dla każdej kobiety jest czystą przyjemnością.

wyprawkaheleny_mumla_ladnebebe20

wyprawkaheleny_mumla_ladnebebe56

wyprawkaheleny_mumla_ladnebebe18

wyprawkaheleny_mumla_ladnebebe7

kocyk i prześcieradło Mumla, otulacz Samiboo

Co było dla ciebie ważne, kiedy kompletowałaś wyprawkę?

Przede wszystkim użyteczność i estetyka. W życiu codziennym stawiam na minimalizm, nie kolekcjonuję zbędnych gadżetów, więc i przy kompletowaniu wyprawki wybierałam tylko to, co albo naprawdę się przyda, albo było tak ładne, że nie mogłam się oprzeć (śmiech). Zwracałam też uwagę na jakość i bezpieczeństwo. W pierwszych miesiącach niemowlę styka się głównie z tkaninami i ważne jest, żeby były one naturalne i posiadały odpowiednie certyfikaty, a przy tym dobrze znosiły ciągłe pranie i suszenie. Przy dzieciach ilość posiadanych przedmiotów stale rośnie, więc przynajmniej na początku chciałam ją ograniczyć do minimum.

DIY_8100-Edit

prześcieradełko Mumla, ogrodniczki coodo

Kiedy zaczęłaś kompletować wyprawkę?

Późno. Przez pierwszą połowę ciąży nie wierzyłam, że będziemy mieli córkę i powstrzymywałam się od kupowania jakichkolwiek ubranek. Dopiero, gdy kolejne USG potwierdziło, że rzeczywiście w naszej rodzinie pojawi się dziewczynka, zaczęłam myśleć o zakupach. Tym razem nie miałam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach, więc prawie wszystko zamawiałam przez internet.

Co Ci pomagało w kompletowaniu wyprawki? Czym się sugerowałaś?

Wyprawkowe niezbędniki można znaleźć na portalach parentingowych i to w oparciu o nie budowałam swoją listę (Ładnebebe, dzięki!). Warto tu posłuchać swojej intuicji, by nie zginąć w morzu przedmiotów. Na pewno fakt, że spodziewałam się dziecka po raz drugi pozwolił mi uniknąć kupowania wielu niepotrzebnych rzeczy. Tym razem wiedziałam już, co na pewno się przyda, a co nie. Ponieważ na co dzień zawodowo mam styczność z rynkiem dziecięcym oraz nowymi markami i produktami, wybór właściwych rzeczy też był łatwiejszy.

otulacz Samiboo

Ulubiona rzecz z wyprawki?

Od strony estetycznej na pewno jest to nasza leśna pościel. Już zanim tkanina trafiła do druku, wiedziałam, że chcę mieć taki komplet dla Heleny. Ciągle nie mogę się na nią napatrzeć!

wyprawkaheleny_mumla_ladnebebe5

pościel Las Mumla

Z rzeczy praktycznych (trochę awansem, bo jeszcze w pełni nie wykorzystuję jego zalet) to robot do przygotowywania posiłków dla dziecka. Pamiętam ile trudności przysparzało mi przygotowywanie pierwszych obiadków dla Tosia: rozkładanie parowaru i malaksera (a potem ich mycie!) dla kilku łyżek warzywnej potrawki było irytujące i kierowało mnie głównie do sklepowej półki ze słoiczkami. Gdy okazało się, że jednak można przygotować coś zdrowego dla dziecka bez całego tego bałaganu, postanowiłam skorzystać z ułatwienia, jakim jest Babycook.

wyprawkaheleny_mumla_ladnebebe17

Beaba Babycook

5 najważniejszych, Twoim zdaniem, rzeczy w wyprawce niemowlęcia to:

Kocyki, otulacze i pieluszki bambusowe – tego nigdy za wiele! Na każdą pogodę przydaje się co innego, czasem w trakcie jednego spaceru kilka razy wymieniam okrycia.

Miękka i piękna pościel – nie tylko otula dziecko, ale jest ważnym elementem wystroju pokoiku.

Kosmetyki nawilżające – u moich dzieci konieczne, oboje mają bardzo suchą skórę.

Torba do wózka – taka z przegródkami, przewijakiem i łatwym zapięciem to spacerowy must have!

Przytulanka – na początku głównie po to, by cieszyć oko mamy, ale fajnie jak od początku dziecko ma coś ładnego i swojego.

A na koniec opowiedz o Waszych ulubionych rytuałach.

Najbardziej lubimy poranną toaletę. Cały dzień kręci się wokół spania i karmienia, wieczorną kąpielą zajmuje się tata, więc to po przebudzeniu mamy czas tylko dla siebie. Helena zwykle jest wyspana – czego o sobie nie mogę powiedzieć (śmiech). Ma dobry humor i chętnie poddaje się przebieraniu, myciu i codziennej pielęgnacji. Ostatnio zaczęła się uśmiechać, więc na wszelkie pytania odpowiada mi wtedy radosna buzia – to najlepszy początek każdego dnia!

wyprawkaheleny_mumla_ladnebebe60

otulacz Samiboo , ogrodniczki Coodo

***

zdjęcia: Paulina Pajka

W naszym propozycjach znajdziecie wybrane produkty z wyprawki Helenki.