Wydarzenie

Teatr 6.piętro Dzieciom

Zapraszamy na dzień Dziecka w teatrze! W ramach Klubu Komediowego dzieciom odbędzie się improwizowany spektakl dla najmłodszych. Improwizowany – to znaczy, że wszystko, co dzieci zobaczą i usłyszą na scenie, będzie wymyślane i grane przez aktorów na bieżąco, na oczach publiczności.

Tytuł spektaklu mówi sam za siebie – „Zagadka tajemniczego zniknięcia za kulisami”. Jak na kryminalny wątek przystało, aktorzy będą pytać małych widzów o podpowiedzi i sugestie dotyczące dalszego przebiegu wydarzeń i angażować je do wspólnego wymyślania fabuły. Razem z dziećmi ułożą też tytuły improwizowanych piosenek.

Dzieci zajrzą też do miejsc, do których na co dzień nie tak łatwo o wstęp: do zaplecza technicznego, w którym za pomocą przełączników, guzików i suwaków reguluje się natężenie światła czy intensywność dźwięku; do charakteryzatorni, w której trwają przygotowania aktorów przed wyjściem na scenę; a także za jej kulisy, aby z bliska przyjrzeć się, jak skonstruowane są scenografia i dekoracje. Do zobaczenia w teatrze!

„Zagadka tajemniczego zniknięcia za kulisami”

/ daty spektakli: 1,2 czerwca* o 12:00, 3 i 4 czerwca o 11:00
*1 czerwca = premiera galowa dla dzieci, obowiązują stroje wieczorowe

/ spektakl dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat