Wydarzenie

Ósmy kontynent

Szczecińska wystawa Ósmy kontynent prezentuje prace Zbigniewa Rogalskiego i jego 9-letniego syna Tymona. To opowieść o świecie widzianym oczami ojca i syna. Ojca-artysty wychowującego wrażliwego przyszłego mężczyznę. Zestawienie konceptualizmu z dziecięcą wrażliwością pokazuje, jak te dwa sposoby patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość mogą się dopełniać. Widzowie staną tu u progu stworzonego przez autorów wyobrażonego świata. Przedstawienia map zawierających w sobie nową geografię, nieistniejące kontynenty, inaczej niż w rzeczywistości przebiegające granice zaprowadzą nas również do obrazów wojny, zaborów, terytorialnych podbojów ziem i przestrzeni kosmicznej.

TYMON ROGALSKI
Ur. w 2009 r. Uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej. Jego pasją są komiksy, gotowanie, narciarstwo i rysowanie. Ma na koncie pierwszą publikację – recenzję książki „Bałwan w lodówce” Łukasza Gorczycy, która ukazała się w internetowym wydaniu Magazynu Szum. Syn Zbigniewa.

ZBIGNIEW ROGALSKI
Ur. w 1974 r. Malarz, a właściwie reżyser obrazów, który ze swobodą porusza się zarówno w malarstwie jak i fotografii, mieszając i wykorzystując doświadczenia obu tych dyscyplin. Wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Tata Tymona.

Wystawa Ósmy kontynent
26 marca–8 maja
Zona Sztuki Aktualnej
Plac Orła Białego 2, Szczecin

May 08 Wednesday

Zona Sztuki Aktualnej / Szczecin