Wydarzenie

Bądź eko!

Małe kroki to wielkie zmiany! Cenimy to podejście, podobnie jak twórcy Ekoeksperymentarium, czyli projektu edukacyjnego, który z perspektywy rodziny pokazuje, jak możemy wspólnie, małymi krokami, wprowadzać wielkie zmiany dla planety. W jego ramach, podczas Łódź Design Festival, będziecie mogli zajrzeć do specjalnie przygotowanego mieszkania ilustrowanej rodziny. Ta familia podpowie wam, jak uczyć się upraszczać życie, oszczędzać czas i pieniądze, a także eliminować to, co zbędne czy niezdrowe.

Wyobraziłyśmy sobie czteroosobową rodzinę, która pewnego dnia postanawia zmienić swój dom i zwyczaje tak, żeby rodzinne życie stało się prostsze i bardziej przyjazne dla planety. Chcą zużywać mniej wody i energii, produkować mniej śmieci, a przy okazji uporządkować mieszkanie i zaoszczędzić pieniądze. W Ekoeksperymentarium można zobaczyć, jakie rozwiązania zastosowali – mówi Małgosia Żmijska z Mamy Projekt.

W każdym pomieszczeniu tego domu rodzinnego znajdą się ekowskazówki, np. w kuchni uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi sposobami na gotowanie w duchu zero waste i przemyśleć sprawę kupowania wody w plastikowych butelkach, a w łazience wykorzystają rozsądnie każdą kroplę wody i dowiedzą się, ile wody marnuje się podczas długiego prysznica. To będzie niezła lekcja!

Ekoeksperymentarium
Łódź Design Festival
ul. Tymienieckiego 3

17-26 maja

May 26 Sunday

Art Inkubator / ul. Tymienieckiego 3